5 tipov, ako zvýšiť hodnotu nehnuteľnosti pred predajom

ako zvýšiť hodnotu nehnuteľnosti pred predajom

Ak plánujete predať svoju nehnuteľnosť rýchlo a za dobrú cenu, potom jednou z najdôležitejších vecí je pripraviť ju na predaj. Vhodne pripravený interiér i exteriér rýchlejšie zaujme potenciálnych kupcov.

Častou chybou predávajúcich je, že svoju nehnuteľnosť neupracú a nerenovujú, čím strácajú šancu predať svoj byt alebo dom za oveľa lepšiu cenu na trhu.

Pri renovácii si však treba dať pozor na to, aby nebola príliš špecifická. Snažte sa vyhýbať rôznym farebným kombináciám a nehrajte sa na bytového dizajnéra. Potenciálni kupujúci totiž môžu mať úplne iný vkus ako vy a tak sa môže stať, že ich od kúpy odradia aj také malé detaily ako nevkusné kachličky v kúpelni či kuchyni.

Pri predaji nehnuteľnosti sa snažíme osloviť čo najviac uchádzačov a keďže sa hovorí koľko ľudí toľko chutí, platí to aj pri renovácii nehnuteľnosti pred predajom. Mali by sme sa držať neutrálnych farieb. Ak bude chcieť budúci majiteľ žltú stenu v obývačke, ľahko si ju zabezpečí aj sám.

Týchto 5 tipov, ako zvýšiť hodnotu nehnuteľnosti pred predajom vám zabezpečí rýchly predaj za najlepšiu cenu na trhu.

1. Upracte a vypracte všetky miestnosti

Z miestnosti vypracte všetky nadbytočné doplnky a veci, ktoré tam nie sú potrebné. Čím viac nábytku a doplnkov sa v miestnosti nachádza, tým viac to zmenšuje priestor. Ak chcete opticky zväčšiť malý priestor, snažte sa v ňom zanechať čo najmenej nábytku a doplnkov.

Minimalistický prístup k dizajnu interiéru opticky zväčšuje priestor

Osobné doplnky ako svietniky, rámčeky na fotografie, plagáty či printy odporúčame taktiež vypratať. Aj v tomto prípade platí, že každý človek má iný vkus, doplnky môžu pôsobiť rušivo a kaziť celkový dojem v interiéri.

Po vyprataní poriadne upracte miestnosť, povysávajte, utrite všetok prach a skontrolujte steny a okná pre prípadnú údržbu či opravu.

2. Nechajte si vymaľovať a opraviť steny

Je úžasné, ako veľmi môžu čerstvo vymaľované steny zlepšiť vzhľad vašej nehnuteľnosti v očiach potenciálnych kupcov. Použite biele alebo neutrálne svetlé farby, ktoré presvetlia miestnosť a opticky ju zäčšia. Svetlé farby stien a nábytku pomáhajú presvetliť a pomyselne zväčšiť aj malé priesotry. Výhodou základnej farby na čerstvo vystierkovanej stene je, že si ju zákazník po kúpe nehnuteľnosti vie ľahko pretrieť do požadovaného odtieňu podľa svojho vkusu a špecifických požiadaviek.

3. Podlahy

Podlaha je jednou z najdôležitejších prvkov v každej miestnosti. Podlaha udáva charakter interiéru, dokáže ho pozdvihnúť ale aj naopak, pokaziť celkový dojem. Preto aj pri predaji nehnuteľnosti nemôžeme opomenúť jej dôležitosť.

Drevené podlahy sú moderné, funkčné, estetické, príjemné na dotyk a ekologické. Zistite viac v našom článku o drevených podlahách

Pokiaľ máte v interiéri staršie drevené parkety, vráťte im pôvodný vzhľad prostredníctvom renovácie. Pokiaľ máte vo vašom byte či dome PVC podlahy, laminát, či staršie koberce, odporúčame vám ich nahradiť za drevenú alebo vinylovú podlahu.

Drevené či vinylové podlahy zvýšia estetickú aj finančnú hodnotu vašej nehnuteľnosti. Miestnosti budú vyzerať modernejšie, priestornejšie, luxusnejšie a univerzálnejšie. Môže sa dokonca stať, že keď uvidíte svoju nehnuteľnosť po montáži masívnej alebo vinylovej podlahy, nakoniec si to s predajom rozmyslíte. Pretože tak markantný je rozdiel interiéru pred a po pokládke kvalitnej podlahy.

4. Renovácia okien

Ďalším vhodným spôsobom, ako zvýšiť hodnotu nehnuteľnosti a jej šance na predaj v mori konkurencie sú plastové okná.

Dnes je už bežné, že pri predaji nehnuteľnosti sú v rámci celkovej rekonštrukcie zahrnuté plastové okná. Plastové okná sú štandardom, pre moderné a úsporné bývanie a preto aj potenciálni kupci si zvolia skôr nehnuteľnosť s plastovými alebo renovovanými oknami.

Ak máte kvalitné drevené okná a nechcete ich meniť za plastové, potom sa uistite, že sú v dobrom stave a nepotrebujú renováciu.

5. Postarajte sa o exteriér

Ak predávate dom so záhradou, potom je nevyhnutné pred predajom pripraviť aj exteriér. Ak si totiž potenciálni záujemci kupujú dom so záhradou, potom ich nebude zaujímať len interiér ale pochopiteľne aj exteriér.

Ak máte na záhrade drevenú terasu, dajte ju renovovať. Prinavrátite jej pôvodný vzhľad, ktorý vytvorí dojem novej terasy a očarí každého kupca.

Drevená terasa v procese renovácie.

Ak drevenú terasu na svojom pozemku ešte nemáte a uvažujete nad tým, ako zlukratívniť svoju nehnuteľnosť, potom vhodnou voľbou môže byť montáž novej drevenej terasy.

Drevená terasa predstavuje extra pridanú hodnotu exteriéru, pretože prináša spojenie funkčných a estetických atribútov, ktoré rozhodne zvýšia hodnotu vašej nehnuteľnosti.

Dbajte na pokosený trávnik a uprataný, čistý priestor. Záhradné pomôcky a nástroje odložte do kôlne alebo garáže. Svoju záhradu môžete oživiť výsadbou kvetov, ktoré predstavujú skvelý spôsob, ako lacno a efektívne zkrášliť exteriér.

5 tajomstiev krásnej drevenej terasy, ktorá vydrží desaťročia, drevená terasa pri dome,
Krásny exteriér rodinného domu pripravený na predaj.

Našich 5 tipov, ako zvýšiť hodnotu nehnuteľnosti pred predajom vám určite zabezpečí hladkejší priebeh predaja. Vyžaduje si síce investície v podobe úprav a renovácie, ale v konečnom dôsledku sa to rozhodne vyplatí. S vhodne upraveným bytom alebo domom si totiž môžete stanoviť vyššiu cenu a budete mať oveľa viac záujemcov.

Spoločnosť CUMARU s.r.o. už viac ako 18 rokov prináša realizáciu a renováciu prvotriednych drevených a vinylových podláh a exteriérových terás. Ako jedna z mála firiem na Slovensku používame špeciálnu techniku, prostredníctvom ktorej realizujeme výnimočné drevené podlahy s garanciou kvality. Obráťte sa na nás, ak hľadáte najlepšieho partnera pre renováciu vašej nehnuteľnosti pred predajom.

Páčili sa vám naše tipy na zvýšenie hodnoty nehnuteľnosti? Sledujte nás na Facebooku alebo na Instagrame pre ďalšie novinky a zaujímavosti zo sveta spracovania dreva na terasy, podlahy, či fasády.

Montáž a renovácia drevených terás, fasád a podláh z exotických drevín

Cumaru s.r.o.

Cumaru s.r.o. je jedna z prvých firiem na Slovensku, ktorá začala so spracovaním exotických drevín. Na trhu pôsobíme už viac ako 20 rokov. Mnoho rokov skúseností, najkvalitnejšie materiály a odborný prístup nás radia medzi najlepšie firmy na Slovensku pre montáž a renováciu drevených terás, fasád a podláh.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *