Ako zabrániť poškodeniu terasy

nepodarená montáž terasy, zle namontovaná terasa, nesprávna montáž terasy, Ako zabrániť poškodeniu terasy

Investícia do novej terasy nám prináša množstvo výhod. Nový úžitkový priestor nám poskytne komfortné miesto pre relax i vonkajšie stolovanie, a zároveň zvýši estetiku exteriéru. Od tejto investície zároveň očakávame, že vydrží čo najdlhšie. Preto vám v dnešnom článku prinášame praktické rady a tipy, ako zabrániť poškodeniu terasy. Vďaka dobrej prevencii si tak môžete užívať svoju terasu krajšiu po dlhší čas.

Ak hovoríme o poškodenej terase, môžeme tým myslieť rôzne druhy poškodenia a rozsahu, ktoré sa môžu líšiť v závislosti od príčiny ich vzniku. Niektoré sú spôsobené chybami pri samotnej montáži, takže im len ťažko môžete predchádzať. Iné sú zas spôsobené materiálom a jeho vlastnosťami alebo reakciami v exteriéri. Mnoho kazov a poškodení si však môžu majitelia zapríčiniť aj samy používaním alebo nedostatočnou údržbou a starostlivosťou.

Ochrana pred poškodením začína už pred realizáciou terasy

Dlhá životnosť terasy je teda priamou úmerou viacerých faktorov. Najdôležitejšími prvkami kvalitnej a dlhotrvácnej terasy je správna a odborná montáž. Skúsení montážnici dokážu prispôsobiť montáž terasy konkrétnemu typu materiálu podľa toho, ako bude tento materiál reagovať na podmienky v exteriéri v budúcnosti. Realizácia terasy sa teda prispôsobuje jednotlivému materiálu aj okolitému prostrediu a podľa toho sa zvolí správny montážny postup.

Aj k takýmto defektom môže dojsť pri zle namontovanej terase.

Okrem správnej montáže je tiež dôležité zvoliť si vhodný a odolný materiál. Pri drevených terasách by sme si pre dlhú životnosť mali vyberať stabilné dreviny, ktoré sú rezistentné voči hnilobe, plesniam a drevokaznému hmyzu. Takými drevinami sú exotické dreviny alebo thermo drevo.

Naopak, vyhýbať by sme sa mali lacným impregnovaným mäkkým drevám ako borovica či smrek. Tie totiž v exteriéri začnú veľmi rýchlo degradovať, a to už do pár rokov od montáže. Ak si na realizáciu terasy zvolíte niektorú z týchto drevín, môžete očakávať, že sa vám na doskách začnú po určitom čase vytvárať praskliny, triesky, dosky sa môžu krútiť a dokonca môžu byť napadnuté plesňou, škodcami, alebo začať hniť.

Ako zabrániť poškodeniu terasy v rámci bežného používania a údržby

Mnohým príčinám poškodenia dokážete predísť aj vhodnou starostlivosťou o svoju terasu. Terasu sa snažte udržiavať čistú a pravidelne ju zametajte a vysávajte od prachu. Raz za čas prezrite medzery medzi doskami, či sa v nich nenachádza zaseknuté lístie alebo iné nežiaduce nečistoty. Zároveň skontrolujte, či sa terasa správne odvodňuje a nezadržiava sa pod ňou nežiaduca vlhkosť.

Terasu si majitelia môžu ľahko znehodnotiť aj nesprávnou údržbou, keď na ňu nanášajú nevhodné prípravky. Pred tým, než sa rozhodnete niečo naniesť na terasové dosky poraďte sa s odborníkmi, alebo si terasu nechajte zrenovovať profesionálmi.

Dbajte na to, aby ste terasové dosky nepoškodili presúvaním ťažkého nábytku jeho šúchaním. Ak na terasu plánujete umiestniť kvetináče alebo záhony, uistite sa, že pri zalievaní voda nevyteká pod kvetináč, kde môže vytvárať fľaky či dokonca plesne.

Terasa ako nová po renovácii

Okrem základnej kontroly a údržby terasy odporúčame minimálne raz do roka terasu profesionálne zrenovovať. Odborná renovácia pomôže z povrchu dreva dôkladne odstrániť všetky zažraté nečistoty a nánosy prachu. Špeciálne prostriedky na výživu poskytnú dreveným doskám dlhotrvácnu ochranu, čím pomôžu dokonale obnoviť ich vzhľad a predĺžiť životnosť.

čistenie drevenej terasy
Exotická terasa pred a po našej renovácii.

Renovácia predchádza vzniku prasklín na doskách, odstraňuje fľaky a drobné škrabance a nádherne obnovuje vzhľad dosiek. Terasa môže vyzerať po renovácii ako nová aj po mnohých rokoch.

Viac informácii o našej profesionálnej renovácii a jej pozoruhodných výsledkoch sa dozviete v tomto článku.

Ako teda zabrániť poškodeniu terasy? Odpoveď je jednoduchá. Najlepšia ochrana je prevencia a to už pred samotnou realizáciou terasy a to vhodným výberom montážnej firmy, správnym výberom materiálu a následne pravidelnou starostlivosťou. Pri dodržaní všetkých týchto krokov si budete môcť užívať svoju terasu v top stave po mnoho rokov, v niektorých prípadoch aj po celý život.

realizácia terás, realizácia terasy, montáž drevenej terasy, montáž terás z dreva, terasové dosky montáž

Obráťte sa na nás pre prvotriednu montáž terasy aj top renováciu a užívajte si krásnu terasu po desaťročia

Naša spoločnosť už vyše 20 rokov poskytuje vysoko odborné služby v oblasti montáže a renovácie terás. Vďaka nášmu profesionálnemu a poctivému prístupu k práci a nekompromisnosti vo výbere top materiálov, sme sa stali lídrom na trhu pre realizácie a starostlivosť o terasy.

Pridajte sa aj vy k množstvu spokojných majiteľov krásnych terás s garanciou kvality a spoznajte rozdiel medzi priemernou a úžasnou terasou.

Kontaktujte nás pre cenovú ponuku na mieru zadarmo.

Pozrite sa na galériu našich realizácií terás tu.


Zaujal vás tento článok? Sledujte nás na Facebooku alebo na Instagrame pre ďalšie novinky a zaujímavosti zo sveta realizácií drevených terás, fasád a iných drevených projektov.

Montáž a renovácia drevených terás, fasád a podláh z exotických drevín

Cumaru s.r.o.

Cumaru s.r.o. je jedna z prvých firiem na Slovensku, ktorá začala so spracovaním exotických drevín. Na trhu pôsobíme už viac ako 20 rokov. Mnoho rokov skúseností, najkvalitnejšie materiály a odborný prístup nás radia medzi najlepšie firmy na Slovensku pre montáž a renováciu drevených terás, fasád a podláh.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *