Top trendy v stavbe terás pre rok 2023

Top trendy v stavbe terás pre rok 2023, dizajn terasy 2023, montáž terasy, realizácia terasy bratislava, drevená terasa, Exteriérová terasa z dreva

V roku 2023 budú trendy v stavbe terás nadväzovať na predchádzajúce obdobie. Dôležitým prvkom bude minimalistický a multifunkčný dizajn, ktorý umožňuje rozširovanie účelu terasy. Dôraz sa zároveň bude klásť najmä na dlhotrvácnosť tejto stavby a využívanie ekologických a udržateľných materiálov.

Dizajn terasy v roku 2023

Moderné terasy sa v tomto roku prispôsobujú súčasným nárokom spoločnosti a rôznym životným štýlom. Pri rozsiahlych terasových projektoch môžeme vidieť spájanie terasy s inými úžitkovými plochami, ktoré vytvárajú multifunkčné stavby so širokým využitím. Môže sa napríklad jednať o spojenie terasy s exteriérovou saunou alebo domácim wellnesom.

Realizácia krytej terasy s bazénom a vírivkou

Pri terasách s menšou rozlohou, kde potrebujeme ušetriť priestor, môžeme napríklad prepojiť terasu s miestom na pestovanie. To docielime vytvorením praktických záhonov alebo kvetináčov na mieru, ktoré dokážu zefektívniť záhradkárčenie aj na malej ploche pri zachovaní maximálnej estetiky.

Ipe terasa s praktickym uloznym priestorom a miestom na pestovanie, Top trendy v stavbe terás pre rok 2023,
Ipe terasa pri bazéne s praktickým úložným priestorom v pozadí, ktorý zároveň slúži aj ako ľavica na posedenie či ležanie. Terasa je doplnená o efektné vstavané záhony pre zvýšenie estetiky a funkčnosti plochy.

Pri menších projektoch vidíme tendenciu minimalizmu s dôrazom na detail a kvalitné prevedenie. Moderné terasy sa aj v tomto roku budú vymaňovať zo zaužívaných a strohých foriem a budú nastolovať nové vizuálne pravidlá. Klasické hranaté pôdorysy tak môžeme nahradiť zaoblenými alebo úplne netypickými tvarmi, ktoré narúšajú naše tradičné predstavy o terasovom dizajne.

stavba terasy, ipe terasa, stavba terasy pri dome, realizácia terasy, dizajnova terasa do obluku
Zaoblené alebo netradičné tvary sú horúcim trendom v stavbe terás.

Materiály na terasu v roku 2023

Aj v tomto roku sa bude pri stavbe terás zohľadňovať starostlivý výber materiálov zo zodpovedných zdrojov. Najekologickejšou a najvýhodnejšou voľbou na stavbu terasy stále zostávajú trvácne druhy drevín a to hneď z niekoľkých dôvodov, ktoré sme opísali v našom staršom článku.

Drevené terasové dosky by mali pochádzať z legálnej ťažby z trvalo udržateľného obhospodarovania lesov. Takéto drevo má certifkát FSC alebo PEFC a pri jeho produkcii nedochádza k nelegálnemu odlesňovaniu. Zároveň sa pomáhajú chrániť lokálne komunity a ich rozvoj.

dizajn záhradnej terasy, terasa pri bazene, drevo okolo bazéna, terasa okolo bazénu, ipe, ipe drevo pri bazene, drevená terasa okolo bazénu, dizajn terasy, luxusná terasa s bazénom
Krásna a odolná terasa z exotickej dreviny Ipe z našej realizácie.

Pri stavbe udržateľných a kvalitných drevených terás tak máme na výber z dvoch najefektívnejších materiálov. Sú nimi certifikované exotické dreviny alebo thermo drevo.

Dreviny pochádzajúce z tropických krajín nazývame exotické dreviny a vyznačujú sa vysokou mierou stabilnosti a prirodzenej odolnosti voči vonkajším podmienkam aj škodcom. Vďaka svojim výnimočným vlastnostiam majú pozoruhodne dlhú životnosť, čím sa radia medzi najekologickejšiu a zároveň najestetickejšiu voľbu na trhu.

Niektoré druhy exotických drevín, ako napríklad Ipe, alebo Teak, poslúžia na terase viac než 75 rokov, čo predstavuje niekoľkonásobne dlhšiu výdrž ako pri lokálnych drevách.

realizácia drevenej terasy, drevená terasa, ipe, ipe terasa, exotické drevo ipe, drevina ipe, ipe terasové dosky, realizácia terasy, montáž terasy

Ďalšou skvelou voľbou sú thermodreviny – teda tepelne upravené mäkké dreviny pochádzajúce z nášho regiónu. Vďaka tejto revolučnej a bezpečnej metóde spracovania sa menia vnútorné štruktúry dreva tak, aby bolo odolnejšie zvládať náročné exteriérové podmienky. Drevo získava vylepšený vzhľad, lepšiu stabilitu a dlhšiu životnosť, takže predstavuje dostupnejšiu alternatívu exotickým drevinám.

Každá z týchto možností poskytuje určité spektrum výhod a ich výber podlieha rozpočtovým i vizuálnym požiadavkám každého majiteľa. Preto sa pred konečným rozhodnutím odporúčame s výberom poradiť s odborníkmi v tejto oblasti.

inšpirácie na terasu, moderný terasový dizajn, exotická terasa na mieru z Ipe, Ipe terasa, drevená terasa do oblúku, drevená ipe terasa

Top terasy s garanciou kvality of firmy s 20-ročnou tradíciou

Pokiaľ hľadáte spoľahlivého partnera pre realizáciu terasy ste na správnom mieste. Naša spoločnosť sa špecializuje na montáž a renováciu terás so zárukou kvality. Pri realizácii dbáme na profesionálny prístup a využívame pri tom overené technológie a materiály. Vďaka nášmu poctivému prístupu máme v portfóliu možstvo očarujúcich terás a spokojných majiteľov.

Pozrite sa na našu galériu realizácií terás tu.

Kontaktujte nás pre cenovú ponuku na mieru zadarmo.


Zaujímajú vás najnovšie trendy a tipy v stavbe terás v roku 2023? Sledujte nás na Facebooku alebo na Instagrame pre ďalšie novinky a zaujímavosti zo sveta realizácií drevených terás, fasád a iných drevených projektov.

Montáž a renovácia drevených terás, fasád a podláh z exotických drevín

Cumaru s.r.o.

Cumaru s.r.o. je jedna z prvých firiem na Slovensku, ktorá začala so spracovaním exotických drevín. Na trhu pôsobíme už viac ako 20 rokov. Mnoho rokov skúseností, najkvalitnejšie materiály a odborný prístup nás radia medzi najlepšie firmy na Slovensku pre montáž a renováciu drevených terás, fasád a podláh.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *