Balkónová terasa – realizácia unikátnej terasy v srdci Bratislavy

balkónová terasa, montáž terasy na balkóne v Bratislave, exotické drevo Ipe, balkónová terasa z exotickej dreviny Ipe, montáž terás

V rámci realizácií terás sa niekedy stretávame s netradičnými požiadavkami a technicky náročnými stavbami. Jedným z nich bol aj tento projekt, ktorý sme realizovali na vrchole bratislavského bytového domu. Balkónovú terasu sme navrhli a postavili s ohľadom na priestor a prispôsobili požiadavkám na moderný vhľad i náročné vonkajšie podmienky.

Poďte sa s nami pozrieť na tento unikátny projekt a nechajte sa inšpirovať.

palubovka na terasu, terasové dosky Ipe, Ipe dosky, ipe terasa, montáž terasy z Ipe, Ipe drevina, ipe dosky

Ipe dosky – zlatý štandard

Ako to už pri podobných projektoch býva, majiteľ si na stavbu terasy vybral to najlepšie na trhu – teda exotickú drevinu Ipe. Prémiové dosky Ipe sme po montáži ošetrili špeciálnym pigmentovým olejom, ktorý zabezpečil krajší vzhľad aj dlhotrvácnu ochranu.

Drevina Ipe je momentálne jednou z najlepších materiálov na stavbu terasy kvôli svojej vysokej odolnosti a trvácnosti. Ipe je mimoriadne trvdá drevina, ktorá prirodzene odoláva plesniam, hnilobe, škodcom a všetkým poveternostným vplyvom. Terasa z Ipe dokáže pri vhodnej starostlivosti slúžiť až 80 rokov. Viac o tomto špeciálnom dreve sa dozviete tu.

Balkónová terasa – montáž

Náročnosť montáže spočívala najmä vo vypracovaní a premyslení vhodnej dispozície terasy pre maximalizáciu jej funkčnosti pri zachovaní prémiového vzhľadu. To všetko s dôrazom na bezpečnosť používania.

Balkónová terasa lemuje celý vonkajší priestor dookola tak, že prepája rôzne časti do jedného celku. Pochôdzna časť terasy zahŕňa rôzne stupienky a plynule prechádza do priestoru na posedenie, kde drevené dosky dômyselne zapadajú do dizajnových častí. Vytvárajú tak výnimočne vkusný a elegantný exteriér, ktorý umocňuje krásny zážitok z výhľadu na Bratislavu.

efektné dizajnové prvky z dreva, ktoré boli súčasťou realizácie balkónovej terasy dômyselne dopĺňajú a vyepšujú celkový dojem priestoru.
balkónová terasa

Aj vy môžete mať top terasu s garanciou kvality

Ak hľadáte montážnu firmu pre záhradné i balkónové terasy, ste na správnej adrese. Naša spoločnosť sa venuje realizáciám terás už viac než 19 rokov. Počas našej praxe sme realizovali množstvo jednoduchých aj zložitých a náročných projektov. Vašim nápadom medze nekladieme a sme otvorení každej výzve.

Naše terasy staviame odborne, poctivo a s garanciou top kvality. Presvedčte sa, prezrite si galériu našich realizácií drevených terás.
Kontaktujte nás pre cenovú ponuku na mieru zadarmo.


Páčil sa vám tento článok? Sledujte nás na Facebooku alebo na Instagrame pre ďalšie novinky a zaujímavosti zo sveta realizácií drevených terás, fasád a iných drevených projektov.

Montáž a renovácia drevených terás, fasád a podláh z exotických drevín

Cumaru s.r.o.

Cumaru s.r.o. je jedna z prvých firiem na Slovensku, ktorá začala so spracovaním exotických drevín. Na trhu pôsobíme už viac ako 20 rokov. Mnoho rokov skúseností, najkvalitnejšie materiály a odborný prístup nás radia medzi najlepšie firmy na Slovensku pre montáž a renováciu drevených terás, fasád a podláh.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *