Montáž terasovej podlahy – na toto si dajte pozor pri realizácii terasy

Montáž terasovej podlahy, montáž terás

Naša firma pôsobí v oblasti stavby drevených terás a iných aplikácií už viac než 19 rokov. V priebehu týchto rokov sme nabrali bohaté množstvo skúseností a overili si kvalitu a stálosť mnohých materiálov i komponentov. Vďaka tomu naša spoločnosť realizuje prvotriedne terasy so zárukou, pretože nikdy nerobíme kompromisy v kvalite materiálov. Žiaľ, nie všetky firmy na Slovensku sú také poctivé.
Čaká vás montáž terasovej podlahy? Čítajte ďalej, aby ste boli informovaní o tom, na čo by ste si mali dať pozor.

Nevedomosť zákazníka na jeho účet? – nekalé praktiky niektorých firiem

V našej praxi sa často stretávame so zlými montážami od konkurenčných firiem. Nedôslednosť pri montáži a nesprávny výber materiálov i komponentov vedie k nekvalitným terasám s krátkou životnosťou. Frustrovaní majitelia si nás potom volajú na opravy či demontáže, takže ich prvotne lacnejšia ponuka na terasu v konečnom dôsledku vyjde poriadne draho.

V poslednej dobe sa často stretávame s prípadmi, kedy niekto namontoval drahé terasové dosky z exotickej dreviny s podkonštrukciou z mäkkej dreviny. Exotické dreviny ako Ipe, Teak, či Cumaru, dokážu na terase slúžiť 50 až 80 rokov. Ak sú však namontované na podkladových hranoloch z mäkkej dreviny, tá začne hniť už po pár rokoch. To však nie je na prvý pohľad vidieť, až dokým sa nevyskytnú problémy s terasou.

Výsledkom je, že zákazník síce minie peniaze na drahú prémiovú drevinu, avšak terasa sa mu začne po pár rokoch doslova rozpadať. Mäkké dreviny často napadne drevokazný hmyz, plesne či hniloba a začnú hranoly rozkladať. Takáto montážna firma tak využíva neznalosť zákazníka a obohacuje sa na jeho nevedomosti za účelom vyššieho zisku.

Okrem nesprávneho výberu podkladových hranolov sa v praxi stretávame aj s používaním nekvalitných čínskych skrutiek, alebo iných komponentov s rýchlou kazivosťou a krátkou životnosťou.
V jednom z prípadov sme sa dokonca stretli s majiteľom, ktorý si zaplatil za montáž terasy z exotických Ipe dosiek. V skutočnosti mal však na terase namontovanú úplne inú drevinu.

zle namontovaná terasa, nesprávne namontovaná terasa, zle namontovaná terasa, oprava terasy, Montáž terasovej podlahy
Vľavo vidíte zle a nekvalitne namonotvanú terasu, ktorú sme prišli demontovať. Na jej mieste sme postavili krásnu novú terasu z exotickej dreviny Ipe, za ktorej kvalitu a odolnosť sa vieme zaručiť.

Na toto prihliadajte pri montáži terasovej podlahy

Pred zahájením realizácie terasy sa uistite, že dostanete to, za čo si platíte. Ak ste investovali do kvalitnej exotickej dreviny, uistite sa, že aj podkladové hranoly budú rovnako z exotickej dreviny. Nemusí to byť rovnaký typ dreviny, ak ste si napríklad zvolili Ipe dosky, podkladové hranoly môžu byť z Cumaru, alebo aj Garapy.

Pri výbere montážnej firmy sa nenechajte zlákať podozrivo lacnými ponukami. Zamyslite sa nad tým, prečo nejaka firma ponúka túto službu výrazne lacnejšie oproti ostatným cenovým ponukám. Za nízkou cenou sa častokrát skrýva nekvalitný výber materiálu, odfláknutá práca, alebo neskúsení montážnici. Pozrite si recenzie firmy, poprípade si vyhľadajte na fórach skúsenosti zákazníkov s prácou tejto spoločnosti.

terasa z exotického dreva, drevená terasa, exotické dreviny na terasu, ipe, ioe drevo, ipe terasa, ipe drevo okolo bazéna, ipe terasa pri bazéne, montáž terasy z exotickej dreviny, montáž terasy

Montáž skutočne kvalitnej terasy? Stavte na istotu s CUMARU s.r.o.

Zahoďte všetky starosti za hlavu a pohodlne sa usaďte. My sa postaráme o realizáciu vašej terasy od návrhu až po montáž. To všetko s garanciou najvyššej kvality. Náš odborný prístup, skúsenosti a nekompromisnosť vo výbere tých najlepších materiálov, zaručuje našim zákazníkom poctivú a krásnu stavbu terasy.

Pozrite sa na naše realizácie drevených terás.

Zavolajte nám, alebo nám napíšte a my vám pripravíme cenovú ponuku na mieru zadarmo.


Zaujímate sa o montáž terasovej podlahy? Sledujte nás na Facebooku alebo na Instagrame pre ďalšie novinky a zaujímavosti zo sveta realizácií drevených terás, fasád a iných drevených projektov.

Montáž a renovácia drevených terás, fasád a podláh z exotických drevín

Cumaru s.r.o.

Cumaru s.r.o. je jedna z prvých firiem na Slovensku, ktorá začala so spracovaním exotických drevín. Na trhu pôsobíme už viac ako 20 rokov. Mnoho rokov skúseností, najkvalitnejšie materiály a odborný prístup nás radia medzi najlepšie firmy na Slovensku pre montáž a renováciu drevených terás, fasád a podláh.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *