Drevená terasa na pilieroch – viete kto vám ju namontuje s garanciou kvality?

drevena terasa na jazere, drevené mólo na jazere, montáž terasy, montáž drevenej terasy pri vode, terasa pri vode, drevené terasy, drevená terasa na pilieroch

Drevená terasa na pilieroch, alebo vyvýšená terasa, rozširuje úžitkový priestor domu. Tak ako iné typy terás, poskytuje praktické miesto na trávenie času vonku s rodinou i priateľmi. Jej konštrukcia si však narozdiel od prízemných terás vyžaduje o čosi väčšiu pozornosť. Terasa postavená na pilieroch musí mať dokonale funkčne aj esteticky zladené všetky prvky tak, aby bola bezpečná, a zároveň aby nenarúšala vzhľad domu.

Už vo svojej podstate totiž predstavuje stredobod diania a je to zrejme prvá vec, ktorá upúta na prvý pohľad už z diaľky. Terasa nám tiež poskytuje miesto na oddych a relaxáciu vonku počas priaznivého počasia. Prináša nám i pocit bezpečia a útulnosti, pretože tvorí súčasť nášho domova. V neposlednom rade zvyšuje hodnotu nášho majetku. Ak totiž máme na dvore postavenú terasu, je to pridaná hodnota, ktorá sa nám zúročí pri naceňovaní majetku.

drevená terasa na pilieroch

Kde sa stavajú drevené terasy na pilieroch

Drevená terasa na pilieroch sa ujme všade tam, kde nestačí prízemná terasa. Môže sa jednať o dom s vysokými základmi, alebo o dom postavený na kopci, či na strmom pozemku. Svoje uplatnenie si nájde aj v oblastiach s častými záplavami alebo v prímorských oblastiach. Terasa na pilieroch sa uplatní aj v prípade, že si majitelia nechcú postaviť terasu na prízemí svojho domu ale na poschodí.

Dôležitou súčasťou realizácie vyvýšenej terasy by malo byť dôkladné naplánovanie a navrhnutie, ktoré sa prispôsobí požiadavkám a prostrediu v ktorom sa bude nachádzať. Len tak sa môžete vyhnúť prípadným komplikáciám a zabezpečiť si terasu, ktorá vám bude slúžiť po mnoho rokov.

Nadzemnú terasu zvoľte do rúk profesionálom

Vyvýšená terasa si vyžaduje dôkladnú montáž skúsenými odborníkmi aby sa zabezpečila maximálna bezpečnosť stavby. Pri plánovaní treba prihliadať na správny výber kvalitného a dlhotrvácneho materiálu a vhodný typ drevených dosiek. Vhodná kombinácia materiálov a typu dreviny dokáže zaistiť skutočne krásnu terasu s dlhou životnosťou.

Pri terasách na pilieroch je špeciálne dôležité prihliadať na vykonanie správnych meraní, statiky a zaistenie vhodného odvodňovacieho systému. Tieto požiadavky sú potrebné na zabezpečenie bezpečnej a funkčnej terasy s bezproblémovým využívaním. Nesprávnou alebo nedostatočnou montážou neskúsenými osobami totiž hrozí, že bude terasa postavená zle, v dôsledku čoho sa v krátkej dobe vyskytnú estetické i funkčné problémy.

vyvysena terasa, drevene terasy, terasa na pilieroch, nadzemná terasa

Dizajn terasy na pilieroch

Z hľadiska dizajnu existuje neobmedzené množstvo možností. Vzhľad terasy by sa mal pochopiteľne prispôsobiť nášmu rozpočtu ale aj celkovému charakteru dvoru, vzhľadu domu i okolitému prostrediu. Pri návrhu treba zohľadniť aj doplnky k stavbe akými sú oplotenie terasy, schody, alebo napríklad kvetináče, záhony a iné drevené doplnky na mieru.

Pri vytváraní predstavy o dizajne terasy na pilieroch je najvhodnejšie poradiť sa s profesionálmi. Tí nám dokážu zo svojich skúseností z praxe podľa našich požiadaviek pomôcť navrhnúť terasu tak, aby spĺňala všetky naše požiadavky.

Dokonalá drevená terasa od CUMARU so zárukou kvality

Stavbe drevených terás sa venujeme už viac než 19 rokov. Zverte realizáciu Vašej terasy do rúk nám a zabezpečíte si tak ohromujúcu terasu s garanciou najvyššej kvality – od návrhu až po montáž. O tom, že sme skutočne jednotka na trhu sa môžete presvedčiť v našom portfóliu realizácií.

Kontaktujte nás pre cenovú ponuku na mieru.


Páčil sa vám tento článok? Sledujte nás na Facebooku alebo na Instagrame pre ďalšie novinky a zaujímavosti zo sveta realizácií drevených terás, fasád a iných drevených aplikácií.

Montáž a renovácia drevených terás, fasád a podláh z exotických drevín

Cumaru s.r.o.

Cumaru s.r.o. je jedna z prvých firiem na Slovensku, ktorá začala so spracovaním exotických drevín. Na trhu pôsobíme už viac ako 20 rokov. Mnoho rokov skúseností, najkvalitnejšie materiály a odborný prístup nás radia medzi najlepšie firmy na Slovensku pre montáž a renováciu drevených terás, fasád a podláh.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *