8 úžasných ideí pre drevené záhrádné doplnky

Drevo je optimálnym materiálom pre drevené záhradné doplnky rôzneho druhu.

V oblasti nábytku kraľovalo dávno predtým ako sa začalo spracúvať tepané železo, trstina či oceľ. V podobe doplnkov do interiéru a exteriéru sa používa tisíce rokov už od obdobia neolitu. Vzhľadom na jeho nadčasovú príťažlivosť, drevo zostalo výnimočným materiálom i dodnes.

Prežilo dobu plastov, betónu a iných neekologických materiálov a zostalo oslavou prírodnej krásy i nezameniteľnej autenticity.

drevené záhradné doplnky, teakový nábytok, záhradný stôl z teaku, teak stôl
Autentický teak a jeho nezameniteľná štruktúra.

Na použitie v exteriéri je ideálne tvrdé drevo, do ktorého sa oplatí investovať z dôvodu dlhej životnosti, odolnosti a pevnosti. V týchto vlastnostiach excelujú certifikované exotické dreviny, ako sú napríklad garapa, cumaru, merbau, teak i ipe. Veľmi vhodné je i termicky upravené drevo, známe ako thermowood. Pre svoju dostupnosť a prijateľnú cenu sa však tešia veľkej obľube i mäkké dreviny, z ktorých dominuje napríklad sibírsky smrekovec.

Drevo je okrem toho neuveriteľne všestranné. Je možné ho štylizovať rôznymi spôsobmi, aby vyhovovalo vášmu individuálnemu vkusu a potrebám.

Terasa a drevené mólo nad jazierkom môže býť súčasťou aj vašej vysnívanej záhrady

Naša spoločnosť Cumaru s.r.o. ponúka k dreveným terasám, fasádam a podlahám i drevené doplnky vytvorené na mieru.

V tomto článku sa preto zameriame na drevené záhradné doplnky a predstavíme vám rôzne inšpirácie. Predstavíme vám 8 nápadov, ktoré perfektne doplnia vašu terasu, záhradu a dvor.

Drevené kvetináče a vyvýšené záhony

Záhradníčenie je hitom tejto sezóny a prežíva doslova svoje znovuzrodenie.

Drevené kvetináče a záhony sú jedným z najčastejších doplnkov, ktoré k dreveným terasám realizujeme. Je predsa krásny pocit obohatiť svoj priestor o kvetiny, či zelené kríky, alebo odtrhnúť si kúsok ovocia, či zeleniny z vlastného záhonu. K tomuto vzácnemu kúsku prírody netreba ani veľkú záhradu.
Preto pokiaľ ide o nápady na drevený záhradný nábytok, tak nádherné záhradné kvetináče majú nenahraditeľné miesto.

Drevené kvetináče ako štýlová a jednotná súčasť drevenej terasy, pergoly a dreveného záhradného chodníka.

Obľube sa tešia tradičné štvorcové, obdĺžnikové kvetináče rôznych veľkostí i vyvýšené záhony nad úrovňou zeme, ktoré robia pestovanie efektívnejším.

Ide o kombináciu funčnosti, efektivity i vizuálnej atraktivity, ktorá vám vo vašej záhrade umožní vytvárať prehľadné zóny. Garapa, Cumaru, či Ipe kvetináč, alebo záhon vytvorený na mieru môže byť perfektným doplnkom pre vašu vysnívanú terasu.

Drevené stolíky

drevené záhradné doplnky, záhradný nábytok, teakový nábytok, drevený stol, drevene stolicky, teak nábytok, záhradný drevený nábytok na mieru
Teakový stôl a stoličky na terase pre romantické večery vo dvojici.

Dlhé letné večery sú ideálne na vychutnávanie si dobrého jedla a vína s ľuďmi, ktorých máte radi. Večeru a posedenie na terase si môžeme dopriať nielen v reštaurácii, ale aj doma na terase i balkóne. K tomu potrebujeme funkčný a krásny drevený stôl, či už pre dvoch, alebo pre celú rodinu.

Stôl z tvrdého dreva ako je Teak či Ipe je jednou z najlepších možností. Takýto kus dreveného záhradného nábytku perfektne doplní akýkoľvek vonkajší priestor. Kvalitný stôl z tvrdého dreva má nielen atraktívnu textúru a exkluzívny šarm, no tento hodnotný kus dokonca prežije v každom počasí.

Pre obnovenie krásneho vzhľadu možno drevené záhradné doplnky renovovať podobne ako terasu.

Vstavaný záhradný nábytok

Top inšpirácie pre drevené terasy v roku 2021
Priestranná otváracia ľavica s odkladacím prietorom ako praktická súčasť terasy pri bazéne.

Vstavananý nábytok na dvore i záhrade z tvrdého dreva je efektívne, funkčné a vizuálne príťažlivé riešenie, ktoré sa teší čím ďalej tým väčšej popularite. K drevenej terase, napríklad z dreviny Ipe, si tak môžete dopriať krásnu vstavanú lavicu, ktorá môže byť zároveň odkladacím priestorom, tak ako to vidíte na našej realizácii terasy okolo bazénu.

Možnostiam vstavaného nábytku z dreva sa medze nekladú, od útulných kútov na čítanie až po ideálne miesto na raňajky, či poobedný relax, sú vstavané lavice miestom na štýlový odpočinok.

Nápady na záhradné sedenie

drevená stolička, drevená lavička, drevené záhradné doplnky, záhradný nábytok na mieru, drevené záhradné doplnky na mieru, záhradná lavička, teak, teakový záhradný nábytok
Klasická a nadčasová lavička z tvrdého dreva.

Žiadna záhrada nie je kompletná bez štýlového posedenia. Rovnako ako vstavaný nábytok, môžu mať samostatné miesta na sedenie na záhrade neuveriteľný vplyv na celkový vzhľad a komfort exteriéru. Vďaka flexibilite dreva je možno akýkoľvek doplnok nadizajnovať podľa vašich predstváv.

Nápady na drevené regály, vonkajšie truhlice a odkladacie boxy

Exteriérová drevená truhlica

Všetko, čo môžete urobiť, aby ste dosiahli harmóniu medzi interiérom a exteriérom, je skvelý nápad pri zdobení záhrady. Drevené police a vonkajšie truhlice sú preto jedným z obľúbených praktických nápadov na záhradný nábytok.

Odkladacích priestorov nikdy nie je dosť, čo vám potvrdia štyri z piatich viacčlenných rodín.

drevené záhradné doplnky, drevené police na mieru, záhradné police
Praktické záhradné police

Police zasa vytvárajú myšlienku vonkajšieho salónika. Takéto jednoduché úložné riešenia sú úžasné aj pre doplnenie celkovej osobnosti a charakteru vášho dvora a záhrady.

Nápady na záhradnú architektúru

drevený mostík, záhradný mostík, záhradné drevené doplnky
Drevený mostík nad záhradným jazierkom, alebo ako doplnok k chodníku dodá záhrade nezameniteľnú atmosféru.

Flexibilita dreva nepozná hraníc, záhradná architektúra nekončí len pri pergolách, prístreškoch a altánkoch. Drevo stotožňuje prepojenie s prírodou viac ako ktorýkoľvek iný materiál. Aj z týchto dôvodov sa tešia stále väčšej obľube rozličné drobné i väčšie záhradné konštrukcie vytvorené práve z dreva.

Záhradné mostíky rozličných štýlov, záhradné drevené cestičky, promenády ako i drevené móla nad jazierkom, patria medzi tie najčarovnejšie kreatívne nápady ako obohatiť vaše domáce kráľovstvo.

Vonkajšia kuchyňa

Exteriérová kuchyňa z tvrdého dreva. Pre efektívne využívanie naplno a väčšiu rôznorodosť funkcií je ideálne keď je aspoň čiastočne krytá.

Každý ocení príjemnú letnú atmosféru v spojení s večerou vonku. Večere pod šírym nebom sú dokonalým spôsobom, ako stráviť dlhé letné noci. Nemusí to byť len piknik, alebo vonkajší gril, ale dokonca i vonkajšia kuchyňa. Vlastná vonkajšia kuchyňa v podobe dreveného nábytku, alebo súčasťou krytej terasy je jedným z vysnívaných trendov nejedného kulinára. Koncept exteriérovej kuchyne a samotná letná kuchyňa pripomína luxusné prázdninové vily a prináša vibrácie dovolenky späť domov.

Vírivka s luxusným dreveným lemom a ihriská pre dospelých

Bazénová terasa s vírivkou, Ipe drevo

Vaša terasa môže byť oázou zábavy a radostí života. Krásnym dreveným lemom sa dá obohatiť akékoľvek miesto ktoré máte radi. Čím ďalej tým väčšej popularite sa tešia čoraz dostupnejšie vírivky.

Vyhľadávaným trendom vo svete sú exteriérové postele s baldachýnom stelesňujúce naše spomienky na dovolenkové destinácie. Poznáme ich pod pojmom Cabana. Ide o veľké exteriérové postele s prístreškom, vychádzajúce z architektúry karibiku, polynézie a iných tropických oblastí. Prinášajú atosféru oddychu a relaxu na pláži do našich končín a vašej záhrade zaručí extravagantný nádych trópov!

Exteriérový stôl z dreveného masívu

Vysnívanou drevenou terasou to nekončí

Inšpirácií je veľa a vďaka kreatívnym možnostiam sa môže i vaša záhrada a dvor stať dokonalým súkromným rajom.

drevený altánok s terasou a záhradným nábytkom, krytá terasa so záhradným nábytkom, záhradné drevené doplnky, záhradný nábytok na mieru, drevený altánok na mieru, terasa na mieru, stavba terasy s altánkom, terasa na kľúč
Záhradný altánok pre celú rodinu

K dreveným terasám vie naša spoločnosť ponúknuť i rôzne záhradné doplnky vytvorené na mieru. Spojíme vaše vysnívané predstavy s našou znalosťou i skúsenosťami s drevom. Vytvoríme vám tak optimalizované návrhy, ktoré obohatia vaše súkromné priestory praktickosťou, útulnosťou i prírodnou krásou. Terasa býva považovaná za jadro vášho exteriérového priestoru. A drevené záhradné doplnky k terase váš dvor i záhradu perfektne zjednotia a umocnia jej krásu. Možnosti sú neobmedzené a závisia od vášho životného štýlu a požiadaviek.

Kontaktujte nás pre cenovú ponuku a my vám k montáži terasy zabezpečíme a vytvoríme jedinečné záhradné doplnky nezameniteľného charakteru.

Páčil sa vám tento článok? Sledujte nás na Facebooku alebo na Instagrame pre ďalšie novinky a zaujímavosti zo sveta spracovania dreva.

Montáž a renovácia drevených terás, fasád a podláh z exotických drevín

Cumaru s.r.o.

Cumaru s.r.o. je jedna z prvých firiem na Slovensku, ktorá začala so spracovaním exotických drevín. Na trhu pôsobíme už viac ako 20 rokov. Mnoho rokov skúseností, najkvalitnejšie materiály a odborný prístup nás radia medzi najlepšie firmy na Slovensku pre montáž a renováciu drevených terás, fasád a podláh.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *