Kedy je najvhodnejšia doba na stavbu terasy?

najvhodnejšia doba na stavbu terasy, stavba terasy, stavba drevenej terasy, balkonova terasa, exoticke drevo ipe, ipe terasa, realizacia terasy, realizácie terás

Stavba terasy nepodlieha špecifickým podmienkam počasia, preto je možná celoročne. Ak vonku nie je vyslovene nepriaznivé počasie, ako dážď či sneh, stavba terasy je možná aj v zime. Všeobecne však platí, že najvhodnejšia doba na stavbu terasy je v sezóne, najmä na jar, v lete i na jeseň.

V dnešnom článku si povieme, prečo je najobľúbenejšou dobou na stavbu terasy hlavne jarné a jesenné obdobie, a naopak, prečo môže byť pre vás výhodné dať si svoju terasu realizovať aj v zime.

Stavba terasy v sezóne

Na jar začína hlavná sezóna realizácie terás hneď z niekoľkých dôvodov. Jedným z nich je fakt, že počasie sa viac ustáli, je teplejšie a sú menšie teplotné výkyvy. Slnečné lúče lákajú ľudí von, kde chcú tráviť stále viac času. Práce okolo domu sa po studenej zime začínajú orientovať do exteriéru. Aj montážnikom sa lepšie pracuje za priaznivého počasia, ako počas mrazov či chladných a sychravých dní. Ďalším dôvodom je fakt, že na jar a na jeseň zvyčajne dorazí čerstvá dodávka drevín do veľkoskladu.

V lete nastáva dovolenkové obdobie kedy je mnoho ľudí odcestovaných, alebo sa venujú obľúbeným aktivitám pri vode či na horách. Riešenie prác okolo domu zvyčajne odkladajú na jeseň. Realizácie terás sa však môžu uskutočňovať aj v lete, počas celého letného obdobia.

Stavba terasy mimo sezóny

Stavba terasy v zime má svoje výhody. Väčšina ľudí myslí na stavbu terasy na jar, pretože pekné počasie ich vyláka von do záhrady či na balkón a začnú sa zaujímať o svoj exteriér. Málokto si dáva stavať terasu v zime a preto aj väčšina firiem nemá takmer žiadne realizácie terás v tomto období. Ak sa rozhodnete pre montáž terasy v zime, je veľká šanca, že dostanete výhodnú ponuku.

V zime mimo sezóny môžu byť však skladové zásoby drevín obmedzené. Niektoré dreviny môžu byť vypredané, zatiaľ čo iné dreviny sa nepredali. Preto môžete získať výhodné ceny na terasové dosky aj s montážou, ktoré by ste v sezóne za túto cenu nedostali.

Montážnici tiež nie sú takí vyťažení mimo sezóny. To znamená, že vaša terasa môže byť zrealizovaná oveľa skôr v prípade, že do toho nevstúpi nepriaznivé počasie. Treba však poznamenať, že montáž terasy v zime sa často môže skomplikovať a predlžovať z dôvodu náhleho príchodu nepriaznivého počasia ako je dážď alebo sneh.

Ak to zhrnieme, výhodou stavby terasy v sezóne je vhodné počasie, dobrá dostupnosť a široký výber drevín, zatiaľ čo výhodou montáže terasy v zime môže byť výhodnejšia cena a skoršia doba realizácie.

realizácia drevenej terasy do oblúku, dizajnová terasa, drevena terasa na mieru, oblukova terasa, Ipe terasa na mieru, stavba terasy, najvhodnejšia doba na stavbu terasy

V sezóne či mimo sezóny? Najdôležitejšia je kvalita

Pri rozhodovaní sa o realizácii terasy by však nemali byť hlavnými faktormi len cena a ročné obdobie. Netreba zabúdať na kvalitu a odbornosť spločnosti, ktorá bude montáž vykonávať. Až príliš často sa totiž stretávame so zákazníkmi, ktorí sa nechali zlákať výhodnými ponukami od neserióznych firiem, poprípade si nakúpili drahé dreviny a spravili si terasu svojpomocne zle.

Zákazníci si nás volajú a žiadajú opravu terasy, ktorá je už po krátkej dobe v katastrofálnom stave. V mnohých prípadoch je nutná celková demontáž terasy. V konečnom dôsledku tak zákazníkov vyjde terasa dvojnásobne drahšie, ako keby si priplatili za kvalitnú montáž od renomovanej spoločnosti.

Postup montáže drevenej terasy z exotického dreva IPE, 5 tajomstiev krásnej drevenej terasy, ktorá vydrží desaťročia, Zháňate lacné terasové dosky? Na toto si dajte pozor, stavba terasy, najvhodnejšia doba na stavbu terasy

Spoločnosť CUMARU s.r.o. vám ponúka realizáciu terasy s certifikovanými terasovými doskami s garanciou kvality. Naše viac ako 18-ročné skúsenosti v oblasti montáže terás, odborný i poctivý prístup k práci a prvotriedna technika nás radia medzi najlepšie firmy na Slovensku v oblasti realizácie terás, fasád i podláh.

Pozrite si galériu realizácií našich terás tu.
Kontaktujte nás pre cenovú ponuku na mieru zadarmo.

Zaujal vás náš článok Kedy je najvhodnejšia doba na stavbu terasy? Sledujte nás na Facebooku alebo na Instagrame pre ďalšie novinky a zaujímavosti zo sveta spracovania drevín pre terasy, fasády a podlahy.

Montáž a renovácia drevených terás, fasád a podláh z exotických drevín

Cumaru s.r.o.

Cumaru s.r.o. je jedna z prvých firiem na Slovensku, ktorá začala so spracovaním exotických drevín. Na trhu pôsobíme už viac ako 20 rokov. Mnoho rokov skúseností, najkvalitnejšie materiály a odborný prístup nás radia medzi najlepšie firmy na Slovensku pre montáž a renováciu drevených terás, fasád a podláh.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *