Najlepšie praktické nápady do záhrady z dreva

nápady do záhrady z dreva, drevené záhradné doplnky, doplnky do záhrady z dreva

Ak máte záhradu alebo veľkú balkónovú terasu, patríte k ľuďom, ktorí si môžu užívať a zveľaďovať svoj priestor nielen v interiéri, ale aj v exteriéri. Je zrejmé, že všetci sa snažíme udržiavať svoju záhradu peknú a esteticky upravenú. Dôležité je však nezabúdať aj na praktické a funkčné stránky nášho exteriéru.

Kombinácia rôznych aplikácií z dreva nám môže pomôcť zkrášliť našu záhradu i balkón, a zároveň poskytnúť spojenie praktických i užitočných riešení. Poďte sa s nami pozrieť na najlepšie nápady do záhrady z dreva.

Drevená pergola

Drevená pergola postavená nad terasou pri dome, alebo stojaca samostatne, kedy sa nazýva altánok, je dôležitý prvok v záhradnej architektúre. Ochráni nás pred horúcim slnkom a umožní nám využívať terasu aj v nepriaznivom počasí, napríklad počas dažďa.

Dôležitou úlohou pergoly však nie je len poskytnúť tieň či prístrešie v prípade dažďa. Jeho významnou úlohou je aj poskytnúť ochranu samotnej drevenej terase pod ňou. Ak máte drevenú terasu prekrytú pergolou, terasové dosky sú omnoho viac chránené pred UV žiarením a inými poveternostnými vplyvmi. Tak sa predlžuje ich životnosť aj pekný vzhľad.

drevená pergola, ipe terasa, ipe montované na deck wise spony, kryta terasa, terasa s pristreskom, exoticka terasa

Drevené kvetináče a záhony

Horúcim trendom v záhradnej architektúre sú drevené kvetináče a záhony. Vyvýšené drevené záhony vám uľahčia pestovanie plodín, najmä ak máte problémy s chrbticou. Okrem toho vám poskytnú lepšiu organizáciu sadenia a umožnia vám pestovať si svoju vlastnú zeleninu alebo ovocie aj na balkónovej terase.

Pôvabná terasa z Merbau a jej výhody i nevýhody, nápady do záhrady z dreva, vyvýšené záhony, drevený záhon, vyvýšený záhon
Praktické drevené záhony nám umožňujú pestovať okrasné i úžitkové rastliny aj na malých priestoroch ako sú balkónové terasy.

Záhradný oblúk

Drevený oblúk je veľmi žiadaným doplnkom v záhradnej architektúre. Tento stojan na popínavé rastliny, ako sú ruže alebo vinič, vytvára úžasnú romantickú atmosféru. Drevený záhradný oblúk vytvorený na mieru môže obsahovať aj rôzne vychytávky, ako napríklad miesto na sedenie, alebo môže byť spojený s altánkom pre zaujímavé stolovanie vonku.

nápady do záhrady z dreva, drevený oblúk, stojan na vinič, záhradný oblúk, drevený záhradný oblúk, záhradný oblúk na popínavé rastliny

Iné záhradné aplikácie

Drevo je ideálnym materiálom pre vytvorenie rôznych záhradných doplnkov na skrášlenie vášho exteriéru. Či už sa jedná o dizajnovú lavičku na sedenie, drevený mostík i mólo na jazierku, drevo ako prírodný materiál vynikajúco zapadne a doplní vonkajší priestor.

nápady do záhrady z dreva, drevený mostík, mostík nad jazierkom, mostík nad záhradným jazierkom
Záhradné jazierko s dreveným mostíkom na mieru.
Mólo nad záhradným jazierkom na kŕmenie rybičiek.

Doplnky k terase

Drevené terasy nemusia byť len horizontálne plochy štvorcového či obdĺžnikového tvaru. Pri ich realizáciách vieme uplatniť akékoľvek požiadavky na vzhľad či funkčnosť na mieru. Zaujímavé a praktické koncepty terasy môžu napríklad zahŕňať aj úložný pristor spojený s priestorom na sedenie a k tomu vertikálne obloženie s osvetlením. Nápadom sa medze nekladú.

Záhradná terasa okolo bazénu z exotického dreva Ipe z našej realizácie.

Vy si užívajte, my to zariadime

Ak hľadáte spoľahlivého partnera pre realizáciu drevenej terasy, fasády, pergoly a iných aplikácií z dreva na mieru, ste na správnej adrese. S našou spoločnosťou CUMARU s.r.o. dbáme na profesionálne a odborne vykonanú prácu s garanciou kvality už viac ako 18 rokov na trhu.

Kontaktujte nás pre cenovú ponuku na mieru.

Zaujímajú vás nápady do záhrady z dreva? Sledujte nás na Facebooku alebo na Instagrame pre ďalšie novinky a zaujímavosti zo sveta spracovania dreva na terasy, podlahy a fasády, či iné aplikácie z dreva.

Montáž a renovácia drevených terás, fasád a podláh z exotických drevín

Cumaru s.r.o.

Cumaru s.r.o. je jedna z prvých firiem na Slovensku, ktorá začala so spracovaním exotických drevín. Na trhu pôsobíme už viac ako 20 rokov. Mnoho rokov skúseností, najkvalitnejšie materiály a odborný prístup nás radia medzi najlepšie firmy na Slovensku pre montáž a renováciu drevených terás, fasád a podláh.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *