Drevená pergola – krásne inšpirácie pre neoddeliteľnú súčasť terasy

drevená pergola, ipe terasa, ipe montované na deck wise spony, kryta terasa, terasa s pristreskom, exoticka terasa, ako vylepšiť terasu, prístrešok na terasu, drevený prístrešok

Drevená pergola slúži na exteriérové zastrešenie terasy a má viaceré funkčné i estetické atribúty. Keďže v rámci našich realizácií terás sú často zahrnuté aj montáže pergoly alebo iných zastrešení, radi by sme vám predstavili niekoľko inšpirácií z našej dieľne. Zároveň si vysvetlíme, prečo tvorí pergola dôležitú súčasť každého exteriéru.

Predĺžená obývačka

Z architektonického hľadiska sa o pergole hovorí ako o predĺženej obývačke, teda o prepojení tohto priestoru s exteriérom. Konštrukčne je napojená na dom a slúži na využívanie voľného času v našej „záhradnej obývačke“, keď je pekne a ťahá nás to von.

Ak sa rozhodujete pre stavbu terasy na vašej záhrade, potom určite rozmýšľate, či si k terase zabezpečíte aj pergolu, alebo zastrešenie. Toto rozhodnutie môže byť ovplyvnené viacerými faktormi a požiadavkami na vkus aj praktickú stránku každého majiteľa. Ak si však chcete zabezpečiť dlhšiu životnosť aj predĺžiť krajší vzhľad terasy, potom vám rozhodne odporúčame drevenú pergolu.

drevená pergola, ipe terasa, ipe montované na deck wise spony, kryta terasa, terasa s pristreskom, exoticka terasa, ipe terasové dosky
Naša nedávna realizácia zahŕňala montáž terasy z exotickej dreviny Ipe spolu s drevenou pergolou.

Chráni terasu pred poveternostnými vplyvmi

Každá drevená terasa podlieha exteriérovým poveternostným podmienkam, vplyvom ktorých drevina pracuje a reaguje na ne. Terasové dosky začnú postupne pod vplyvom UV žiarenia blednúť, strácajú pôvodnú farbu a naberajú sivú patinu. Reakciou na dážď, vietor, mráz či horúčavy sa z dreviny vyplavujú taníny, ktoré zabezpečujú jej odolnosť.

Drevená pergola čiastočne ochráni vašu terasu pred najväčším náporom slnečných lúčov aj nepriaznivých zrážok a iných vplyvov počasia. Terasové dosky si dlhšie udržia svoj prirodzený vzhľad a nepodľahnú tak skorému a dramatickému zosiveniu.

drevená pergola, garapa, terasa garapa, terasové dosky z garapy, bsh hranoly, pergola bsh hranoly, terasa s pergolou, kryta terasa, terasa s prístreškom, lexan, pergola s lexanom
Realizácia terasy z exotickej dreviny Garapa s pergolou z trojvrstvových BSH hranolov a lexanu.

Poskytuje tieň pred slnkom

Asi najdôležitejšou úlohou prístrešku v záhrade je poskytnutie tieňa pred slnkom. V letných horúčavách sa chceme prirodzene skryť do tieňa, aby sme sa chránili pred úpalom alebo škodlivými slnečnými lúčmi v obedných hodinách. Slnko by nám však nemalo brániť užívať si terasu na záhrade. Drevená pergola nám poskytne adekvátnu ochranu pred slnkom a my si tak môžeme užívať príjemný čas na terase kedykoľvek.

Predlžuje dobu užívania terasy

V prípade náhlej letnej búrky nás nemusí trápiť prestretý stôl alebo elektronika ponechaná na stole. Ak máme zabezpečené prestrešenie terasy, môžeme si bezstarostne užívať čas vonku aj v prípade nepriaznivého počasia. Drevená pergola ochráni našu terasu a všetko čo sa na nej nachádza a my nemusíme utekať rýchlo všetko skryť ak nás zastihol nečakaný dážď.

drevená pergola z bsh hranolov a lexanom, garapa, drevená terasa garapa, garapa terasa, exotické drevo garapa, terasové dosky garapa, krytá terasa, terasa s prístreškom, terasa s pergolou,

Realizácia pergoly s garanciou kvality

Ak hľadáte profesionálov s poctivým a odborným prístupom k práci, ste na správnej adrese. Vašu drevenú terasu, pergolu či fasádu zrealizujeme s garanciou najvyššej kvality. Robíme tak už viac ako 18 rokov a máme stovky spokojných klientov, ktorí nás odporúčajú ďalej.

Kontaktujte nás pre cenovú ponuku na mieru zadarmo.

Pozrite si galériu našich realizácií tu.

Zaujal vás tento článok? Sledujte nás na Facebooku alebo na Instagrame pre ďalšie novinky a zaujímavosti zo sveta spracovania dreva na terasy, podlahy a fasády, či iné aplikácie z dreva.

Montáž a renovácia drevených terás, fasád a podláh z exotických drevín

Cumaru s.r.o.

Cumaru s.r.o. je jedna z prvých firiem na Slovensku, ktorá začala so spracovaním exotických drevín. Na trhu pôsobíme už viac ako 20 rokov. Mnoho rokov skúseností, najkvalitnejšie materiály a odborný prístup nás radia medzi najlepšie firmy na Slovensku pre montáž a renováciu drevených terás, fasád a podláh.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *