Takto vyzerá top realizácia drevenej terasy

realizácia drevenej terasy, ipe terasa, ipe, ipe drevo, drevená terasa, montáž drevenej terasy na mieru, exotické drevo na terase, ipe terasové dosky

Ak uvažujete nad stavbou terasy na svojej záhrade alebo balkónovej terase, určite sa zaujímate o vhodné typy drevín pre takýto projekt. V rámci exteriérových terás sa odporúča použitie exotických drevín alebo termodreva, pre zabezpečenie optimálnej kvality a životnosti terasy. Naša nedávna realizácia drevenej terasy opäť dokazuje, že z hľadiska estetiky aj prvotriednej akosti stále dominuje exotické Ipe z brazílskych pralesov.

Poďte sa pozrieť na ukážky tejto výnimočnej realizácie a nechajte sa inšpirovať pre svoj budúci terasový projekt.

realizácia drevenej terasy, drevená terasa, ipe, ipe terasa, exotické drevo ipe, drevina ipe, ipe terasové dosky, realizácia terasy, montáž terasy

Pri pohľade na detail terasových dosiek ipe uvidíte, prečo sa práve táto drevina radí medzi najpôvabnejšie a najvyhľadávanejšie dreviny na terasy na celom svete. Dekoratívna kresba a husté zrno v spojení so širokou škálou farebných odtieňov, ktoré pri úklade vytvárajú pútavý mozaikový efekt, sú skutočnou pastvou pre oči.

Keďže sa jedná o exotickú drevinu, mimoriadny vzhľad nie je to jediné, pre čo patrí medzi vysoko cenené materiály do exteriéru. Exotické drevo Ipe je jedno z najtvrdších a najodolnejších drevín na svete. Patrí medzi takzvané superdreviny, ktoré sú odolné voči akýmkoľvek poveternostným podmienkam. Odoláva dobre mrazom i nadmernej vlhkosti, aj preto sa s obľubou používa k bazénom aj záhradným jazierkam.

Táto ipe terasa bola postavená pri dome a lemuje celý exteriér domu z jednej strany. Realizácia terasy zahŕňala návrh a montáž terasy a doplnkov na mieru s použitím terasových dosiek Ipe s rozmermi 19x90mm. Súčasťou realizácie bolo aj vytvorenie dizajnových kvetináčov.

realizácia drevenej terasy, ipe, ipe drevo, ipe terasa, exotická terasa, terasové dosky ipe, ipe 19x90, drevina ipe, nová terasa

Krásna aj praktická

Povrchová štruktúra Ipe dreva je protišmyková, preto vás ochráni pred šmykom aj v prípade mokrého povrchu. Ďalšou výhodou drevenej terasy je aj jeho termoizolačná schopnosť. Drevo si zachováva stálu teplotu, čo oceníte najmä v horúcich letných dňoch. Terasové dosky sa na slnku neprehrejú a nebudú sálať zbytočné teplo aj po západe slnka tak, ako tomu býva v prípade iných materiálov.

Výnimočnou vlastnosťou Ipe terasy je aj mimoriadne dlhá životnosť. Pri správnej starostlivosti vám terasa z ipe môže bezproblémovo slúžiť až 75 rokov a viac. Pri pravidelnej renovácii, ktorej súčasťou bude aj špeciálne brúsenie a olejovanie terasy navyše môže takáto ipe terasa vyzerať úplne ako nová aj o 5 či 10 rokov. V galérii renovácií si môžete pozrieť pozoruhodné výsledky našej renovácie starších ipe terás.

realizácia terasy, ipe, ipe drevená terasa, exotické drevo na terasu, terasa z exotického dreva, montáž drevenej terasy, stavba terasy

Aj vy môžete byť majiteľom takejto očarujúcej terasy

Stačí sa obrátiť na toho správneho partnera. V spoločnosti CUMARU s.r.o. sa už viac ako 18 rokov venujeme prvotriednym realizáciám drevených terás, fasád a iných aplikácií z dreva. V našej práci dbáme na odbornosť a profesionalitu s garanciou kvality na každý projekt. Aj preto máme stovky spokojných zákazníkov nielen na Slovensku, ale aj v zahraničí.

Kontaktujte nás pre cenovú ponuku na mieru zadarmo.

Pozrite si galériu našich realizácií tu.

Zaujala vás táto realizácia drevenej terasy? Sledujte nás na Facebooku alebo na Instagrame pre ďalšie novinky a zaujímavosti zo sveta spracovania dreva na terasy, podlahy a fasády, či iné aplikácie z dreva.

Krátke video z tejto realizácie:

Montáž a renovácia drevených terás, fasád a podláh z exotických drevín

Cumaru s.r.o.

Cumaru s.r.o. je jedna z prvých firiem na Slovensku, ktorá začala so spracovaním exotických drevín. Na trhu pôsobíme už viac ako 20 rokov. Mnoho rokov skúseností, najkvalitnejšie materiály a odborný prístup nás radia medzi najlepšie firmy na Slovensku pre montáž a renováciu drevených terás, fasád a podláh.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *