Top inšpirácie pre drevené terasy v roku 2021

Top inšpirácie pre drevené terasy v roku 2021, bazénová terasa, terasa pri bazéne, exotická terasa pri bazéne, ipe terasa, ipe dosky,

Rok 2021 bude rozhodne rokom plným zmien a výziev. Spoločnosť sa v minulom roku vplyvom pandémie musela prispôsobiť mnohým zmenám aj obmedzeniam, ktoré priamo ovplyvnili naše životy.

Mnohí z nás si uvedomili, koľko času trávime doma a aké je dôležité prostredie, v ktorom trávime väčšinu nášho času. Domov je naša hodnota, do ktorej sa oplatí investovať. Napokon, aj vo vlastnej záhrade sa môžete cítiť ako na dovolenke, chce to len trochu odhodlania na zmenu.

A keďže nový rok je príležitosť na zmeny a nové výzvy, môžete toto obdobie využiť na zveľadenie svojho bývania. Čím skôr začnete, tým lepšie a krajšie si môžete zariadiť svoj interiér i exteriér.

Pozrite si inšpirácie pre drevené terasy v roku 2021 z našich realizácií.

Top inšpirácie pre drevené terasy okolo bazéna, drevena terasa okolo bazena
Mimoriadne odolná, krásna a trvácna. Ipe terasa s bazénom predstavuje vrchol záhradného dizajnu

Vaše kráľovstvo nech sa vonku deje čokoľvek

Ak bývate v dome so záhradou, potom máte skvelú vymoženosť užívať si svoj čas vonku bez obmedzení. Starostlivosťou o dom a pobytom v záhrade na slnku si posilňujete imunitu a prispievate svojej psychickej pohode.

drevené terasy inšpirácie
Drevená terasa s fasádou vytvárajú ohromujúcu kombináciu, realizácia z Kanadského červeného Cédru.

Pridajte k tomu drink na lehátku, dotyk bosej nohy na drevenej terase a pár kolečiek v bazéne. No povedzte, bude vám chýbať nejaká dovolenka?

Kombinácia horizontálnej terasy a vertikálneho fasádneho obkladu z Ipe

Kľúčovým aspektom každej záhradnej pohody je terasa. Terasa je centrom, kde sa sústredia všetky naše aktivity v exteriéri spojené s užívaním si. Je to prvé miesto, kde vám padne pohľad pri pohľade na záhradu alebo dvor.

drevené terasy inšpirácie
Najobľúbenejšou a najlepšou drevinou na stavbu terasy je exotické drevo Ipe, ktoré je vďaka svojej odolnosti a vlastnostiam ideálne na použitie okolo bazéna.

Krásna drevená terasa okrem svojej praktickosti a funkčnosti vizuálne pozdvihuje exteriér do nových rozmerov. Predstavuje miesto, ktoré nám je podvedome blízke, spája nás s prírodou, chceme sa ho dotknúť bosými nohami.

Ipe terasa, Ipe terasové dosky, drevená terasa pri dome, montáž drevenej terasy
Všimnite si, ako naša Ipe terasa pozdvihla výnimočnú architektúru tejto novostavby

Kvalitnú terasu si nemusíte dopriať len na záhrade, ale a aj vo vašom byte. Balkón je ďalším ideálnym miestom na stavbu terasy, miestom kde si môžete počas sezóny vychutnávať pekné počasie. Vaša balkónová terasa vám môže domov priniesť autentický a nezameniteľný nádych exotiky, ak si zvolíte jednu z tvrdých exotických drevín.

Nemáte dom so záhradou? Žiaden problém. Drevená terasa vám vytvorí súkromný raj aj na balkóne.

Jarnou a letnou sezónou vaša pohoda na terase nekončí. Terasu si možno užívať i po celý rok, ak sa rozhodnete pre voľbu krytej terasy. Jedným z najobľúbenejších trendov roku 2021 bude stieranie rozdielov medzi interiérom a exteriérom a fenomén krytej terasy, či verandy.

Terasu nemusíte kryť len čiastočne v podobe altánku, prístrešku, alebo pergoly. Možno ju prekryť komplexne, kedy sa stane súčaštou interiéru, alebo verandy. Viac o tomto trende si môžte prečítať tu.

drevené terasy inšpirácie
Krytá Ipe terasa s bazénom a vírivkou

Ak sú pre vás exotické dreviny drahé a nedostupné, tak nezúfajte, lebo perfektnú terasu si môžte zabezpečiť aj prostrednícvom dostupnejšej alternatívy – thermo dreviny. Thermo drevo je na vzostupe pre pomer dostupnosti, ceny i kvality a v roku 2021 bude horúcim trendom.

Thermo drevo je oveľa pevnejšie ako mäkké európske dreviny (sibírsky smrekovec, impregnovaná borovica), takže vydrží dlhšie. Nie je také odolné ako exotické drevo, ale má svoje výhody, ktoré stoja za zváženie.

Zimná kuchyňa obložená thermo borovicou

Stavbu terasy zvoľte do rúk len skutočným profesionálom

Spoločnosť CUMARU s.r.o. pôsobí na Slovenskom trhu už viac ako 18 rokov. Naše skúsenosti, odbornosť a poctivosť sú overené množstvom spokojných zákazníkov. Len s nami máte garanciu najvyššej kvality pri realizácii vašej vysnenej terasy. Navyše, svojim zákazníkom ponúkame certifikované terasové dosky za výhodnú cenuKontaktujte nás pre cenovú ponuku na mieru.

drevené terasy inšpirácie
Certifikované exotické tvrdé drevo od našej spoločnosti vám prinesie exotiku aj do našich podmienok a vydrží vám 75 rokov.

Zistite, ktoré dreviny sú najlepšie na stavbu terasy.
Objavte 5 tajomstiev krásnej drevenej terasy, ktorá vydrží desaťročia.
Prečítajte si, ako sa treba starať o drevenú terasu.

Páčili sa vám naše inšpirácie pre drevené terasy v roku 2021? Sledujte nás na Facebooku alebo na Instagrame pre ďalšie novinky a zaujímavosti zo sveta spracovania dreva pre drevené terasy, fasády či podlahy.

Montáž a renovácia drevených terás, fasád a podláh z exotických drevín

Cumaru s.r.o.

Cumaru s.r.o. je jedna z prvých firiem na Slovensku, ktorá začala so spracovaním exotických drevín. Na trhu pôsobíme už viac ako 20 rokov. Mnoho rokov skúseností, najkvalitnejšie materiály a odborný prístup nás radia medzi najlepšie firmy na Slovensku pre montáž a renováciu drevených terás, fasád a podláh.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *