Novinka: Ohromujúca WPC terasa z hybridných kompozitných dosiek je tu!

Paleta odtieňov kompozitných dosiek

Drevoplast, kompozit, alebo WPC, to sú všetko názvy obľúbeného materiálu na stavbu terás. Ako už zo samotného názvu vyplýva, kompozitné, teda drevoplastové dosky sa vyrábajú z rovnomerného podielu plastu a dreva. WPC terasa má množstvo výhod, pre ktoré si ju majitelia s obľubou vyberajú. Jej životnosť, vzhľad i odolnosť však veľmi závisia od spôsobu výroby a kvality použitých materiálov v kompozitných doskách.

Klasické kompozitné dosky prvej generácie, ktoré boli doposiaľ dostupné na slovenskom trhu, sa vyrábajú extrúziou. Znamená to, že WPC doska má rovnaké zloženie v jadre aj na povrchu. Naše nové hybridné WPC dosky, sú však vyrábané špeciálnou technológiou, nazývanou koextrúzia. Vďaka nej, sú ingrediencie lepšie distribuované v rôznych častiach dosky, čo umožňuje jej vyššiu odolnosť a trvácnosť.

wpc terasa, kompozitná terasa, wpc terasové dosky, wpc dosky novej generácie

Nová WPC terasa je krajšia a odolnejšia

Niektoré drevoplastové dosky na trhu sa vyrábajú z menej odolných plastov, ktoré sú náchylnejšie na poškodenie a opotrebovanie. Tieto lacnejšie plasty, ako napríklad polypropylén (PP) alebo polyetylén s vysokou hustotou (HDPE) sa rýchlejšie poškriabu a celková životnosť dosiek je v praxi tiež oveľa kratšia. Na výrobu našich hybridných WPC dosiek sa používa len špičkový polymér – polyvinylchlorid známy ako PVC.

Koextrúzia rozdeľuje terasovú dosku na vnútornú a vonkajšiu vrstvu. V jadre dosky nie sú potrebné drahé farbivá, kvalitné drevo ani zušľachťovače, pričom jej vrchná vrstva nepotrebuje toľko stužujúcich komponentov. Správnym rozložením materiálov v rôznych častiach dosky tak vieme maximalizovať jej rezistenciu aj zabezpečiť omnoho krajší vzhľad.

Vďaka vylepšenej technológii výroby kompozitných dosiek tak môžeme využívať najlepšie dostupné prísady bez zvýšenia ceny. Navyše, to všetko s atraktívnym vzhľadom, ktorý dokonale imituje drevo.

Výhody nových kompozitných dosiek v našej ponuke

 • protišmykový, brúsený povrch;
 • dokonalá imitácia dreva;
 • atraktívne farebné prevedenia na výber;
 • nevyžadujú pravidelnú renováciu v podobe brúsenia a olejovania ako drevo;
 • odolnosť voči požiaru;
 • odolnosť voči UV žiareniu;
 • rezistencia voči hubám, plesniam a drevokazivému hmyzu;
 • odolnosť proti opotrebovaniu;
 • rýchla montáž;
 • použité len kvalitné ingrediencie – drevo a PVC;
 • životnosť 25 rokov;
 • vyrobené v EÚ.
nová generácia kompozitných terás prináša hybridné wpc dosky s vylepšenou povrchovou úpravou

Majte neodolateľnú WPC terasu s garanciou kvality

Spoločnosť CUMARU s.r.o. vám zabezpečí profesionálnu montáž terasy s garanciou najvyššej kvality od návrhu až po realizáciu. Naša firma sa vyznačuje poctivým prístupom k práci, skúseným tímom profesionálov a využívaním najmodernejších technológií spolu s top materiálmi na trhu.

Pozrite sa na naše realizácie terás tu.

Kontaktujte nás pre cenovú ponuku na mieru zadarmo.


Páčil sa vám tento článok? Sledujte nás na Facebooku alebo na Instagrame pre ďalšie novinky a zaujímavosti zo sveta stavieb a renovácií terás.

Montáž a renovácia drevených terás, fasád a podláh z exotických drevín

Cumaru s.r.o.

Cumaru s.r.o. je jedna z prvých firiem na Slovensku, ktorá začala so spracovaním exotických drevín. Na trhu pôsobíme už viac ako 20 rokov. Mnoho rokov skúseností, najkvalitnejšie materiály a odborný prístup nás radia medzi najlepšie firmy na Slovensku pre montáž a renováciu drevených terás, fasád a podláh.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *