WPC terasy ako nikdy pred tým. Zistite, čo sa skrýva za vylepšeným vzhľadom nových hybridných WPC dosiek

kompozitné terasy, Hybridné kompozitné dosky, wpc dosky novej generácie, wpc terasa, kvalitné kompozitné terasové dosky

Spoločnosť CUMARU s.r.o. uvádza na trh ako jedna z prvých firiem na Slovensku novú generáciu kompozitných dosiek. Jedná sa o hybridné WPC dosky, vyrobené modernou technológiou nazývanou koextrúzia. WPC terasy z týchto dosiek majú vylepšenú povrchovú úpravu, vďaka ktorej vyzerajú prirodzene a dokonale imitujú drevo.

V našich predchádzajúcich článkoch sme si už vysvetlili podrobnosti o rozdieloch medzi klasickými a hybridnými terasovými doskami a pozreli sa bližšie na modernejšiu technológiu výroby hybridného kompozitu. V dnešnom článku sa zameriame na vzhľad a unikátnu povrchovú úpravu, ktorá prináša revolúciu v oblasti drevoplastov.

Prečo hybridné WPC?

Väčšina kompozitných dosiek prvej generácie dostupných na slovenskom trhu sa vyrába extrúziou. Je to proces, pri ktorom sa za pomoci teploty roztaví plast, ktorý sa zmieša s drevom alebo drevným odpadom a inými aditívami. Následne sa vytlačí do požadovaného tvaru dosky za pomoci vysokého tlaku. Táto technológia výroby tak síce zabezpečí výrobu drevoplastu v požadovanej kvalite, avšak s neefektívnym využitím materiálu v rôznych častiach.

Naproti tomu hybridné kompozitné dosky sú vyrobené inovatívnou metódou koextrúzie. Vďaka technológii koextrúzie (teda vytláčaniu niekoľkých vrstiev naraz) sme získali pevnú a odolnú dosku s kompaktnou štruktúrou a krásnym odolným povrchom. Koextrúzia nám tak umožňuje aplikovať lepšie rozloženie ingrediencií v rôznych častiach dosky.

wpc terasa, kompozitná terasa, wpc terasové dosky, wpc dosky novej generácie

Jadro dosky

V jadre dosky nie sú potrebné drahé farbivá, kvalitné drevo ani zušľachťovače, pričom jej vrchná vrstva nepotrebuje toľko stužujúcich komponentov. Ingrediencie použité pri výrobe jadra dosky boli zvolené tak, aby sa zvýšila odolnosť dosky voči vysokej záťaži a absorpcii vody.

V spojení s dutou komorovou konštrukciou dáva rovnakú tuhosť a tvrdosť ako v prípade plných dosiek. Štruktúra dosky ju robí o 50% ľahšou a oveľa šetrnejšou k životnému prostrediu. Je tiež menej náchylná na zmeny rozmerov pod vplyvom atmosférických faktorov.

Detail novej hybridnej wpc dosky s dokonalou imitáciou dreva, wpc terasy, kompozitné terasy, kompozitná terasová doska, drevoplast,

Povrch dosky

Povrch WPC dosky je vyrobený z kombinácie prvotriedneho dreva s vysokokvalitným polymérom a prísadami. Takýto výber ingrediencií zabezpečuje odolnosť voči poveternostným vplyvom, krásny vzhľad a trvácne farby. Na výrobu vonkajšej vrstvy dosiek sú používané najkvalitnejšie doplnky.

Ide o UVA a UVB filtre, antioxidanty, biocídy, spomaľovače horenia, pigmenty s vysokou odolnosťou proti vyblednutiu, kalcium-zinkové stabilizátory a modifikátory nárazu (zvyšujú odolnosť voči vysokej záťaži). Výsledkom je elegantná a estetická doska, ktorá nemá žiadne praskliny ani úlomky.

hybridné kompozitné dosky, výroba wpc dosky,

Moderná technológia výroby, vďaka ktorej sa nezvyšuje cena

Väčšina aditív obsiahnutých vo vnútornej časti dosky nemá žiadnu funkciu a používa sa len ako extrémne drahé plnivo, ktoré neprimerane zvyšuje jej cenu. Technológia koextrúzie umožňuje vyrábať dosky, do ktorých jadra nepridávame zbytočné, no veľmi nákladné prísady. Výsledkom je, že zákazník dostane produkt najvyššej kvality, ale za rozumnú cenu.

Výhodou koextrúzie však nie je len maximalizovanie efektivity výroby na zabezpečenie najvyššej kavlity produktu. Ďalšou skvelou výhodou tohto procesu výroby je konečný vzhľad dosiek. Ten sa od ostatných kompozitných dosiek líši mimoriadne prirodzeným a elegantným vzhľadom, ktorý dômyselne imituje exotické dreviny.

Dokonalá imitácia exotických drevín

WPC terasy z hybridných kompozitných dosiek vyzerajú z diaľky takmer na nerozoznanie od exotických drevín. V ponuke máme na výber 5 trendových odtieňov, z ktorých každá imituje vzhľad určitej exotickej dreviny. Pre milovníkov šedého, zvetraného vzhľadu dreva máme na výber aj WPC dosky v štýlovej šedej farbe „patina oak“.

Vďaka schopnosti kompozitu odolávať UV žiareniu bude vaša WPC terasa vyzerať krásne aj po dlhšej dobe bez nutnosti renovácie. Výhodou kompozitných dosiek oproti dreveným je pohodlnosť, ktorú nám prinášajú v podobe bezúdržbovosti. WPC dosky nemusíte brúsiť a pravidelne olejovať tak, ako je tomu v prípade drevených terás.

Montáž WPC terasy s garanciou kvality

Spoločnosť CUMARU s.r.o. vám zabezpečí prvotriednu montáž hybridnej WPC terasy so zárukou kvality. Naši odborníci s viac než 18-ročnými skúsenosťami v oblasti stavby terás sa postarajú o to, aby realizácia vášho projektu prebehla efektívne, profesionálne a poctivo. To všetko za použitia najmodernejších technológií a postupov s top materiálmi i doplnkami na slovenskom trhu.

Pozrite sa na naše realizácie terás tu.

Kontaktujte nás pre cenovú ponuku na mieru zadarmo.


Páčil sa vám tento článok? Sledujte nás na Facebooku alebo na Instagrame pre ďalšie novinky a zaujímavosti zo sveta stavieb a renovácií terás.

Montáž a renovácia drevených terás, fasád a podláh z exotických drevín

Cumaru s.r.o.

Cumaru s.r.o. je jedna z prvých firiem na Slovensku, ktorá začala so spracovaním exotických drevín. Na trhu pôsobíme už viac ako 20 rokov. Mnoho rokov skúseností, najkvalitnejšie materiály a odborný prístup nás radia medzi najlepšie firmy na Slovensku pre montáž a renováciu drevených terás, fasád a podláh.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *