Nápady na malé terasy, ktoré prekvapia praktickými riešeniami aj štýlom

cumaru terasa, terasa s bazénom, drevená terasa s bazénom, drevená terasa okolo bazénu, exotické drevo pri vode, cumaru, cumaru terasové dosky

Ak uvažujete nad stavbou terasy, čaká vás dôležité rozhodovanie. Musíte zvážiť, aký typ materiálu si vyberiete, rozhodnúť sa nad dispozíciou, orientáciou a celkovým vzhľadom, či dokonca faktom, či bude terasa krytá, pri dome, alebo samostatne stojaca. Majitelia, ktorí majú menší pozemok alebo ho nechcú obetovať rozmerným stavbám, si môžu zvoliť praktické malé terasy.

Aj malá terasa môže poskytnúť príjemný priestor na trávenie voľného času s blízkymi a dodať šarm exteriéru vášho domu. Stačí si len vybrať to najvhodnejšie riešenie pre vás a vaše potreby. Poďte sa s nami pozrieť na zaujímavé inšpirácie na malé terasy, ktoré aj napriek svojim rozmerom prekvapujú krásou i všestranným využitím.

Tradičné riešenia

Táto jednoduchá mini terasa z našej realizácie poskytuje dostatok miesta na posedenie v záhrade. Je vyrobená z prémiovej exotickej dreviny Ipe, ktorá sa vyznačuje mimoriadne pekným vzhľadom a extrémnou životnosťou. Pri správnej starostlivosti tak môže svojmu majiteľovi slúžiť až 80 rokov.

ipe terasa, malé terasy, terasa pri dome, terasy pri dome, Ipe, terasové dosky Ipe, montáž terasy, realizácia terasy

Najobľúbenejšou formou terás v novostavbách sú takzvané terasy pri dome. Tie sú zväčša pristavané k obývačke tak, aby tvorili prechod medzi interiérom a exteriérom. Terasa sa tak stáva akýmsi vonkajším pokračovaním obývačky, kde môžeme tráviť čas počas priaznivého počasia.

Terasa z našej dielne na obrázku vyššie je opäť postavená z populárneho exotického dreva Ipe. To veľmi pôvabne dopĺňa nápadité fasádne obklady na dome z Kanadského červeného cédra. Táto kombinácia drevín dodáva nehnuteľnosti originálny vzhľad s neopakovateľným charakterom.

Vodeodolné exotické dreviny sú ideálne na použitie aj pri bazénoch, jazierkach, vírivkách a v kúpeľoch, terasa s jazierkom, malé terasy, zaujímavé terasy, nápady na terasy,

Prírodné materiály sa dobre kombinujú a spolu vytvárajú dokonalý súlad, ktorý poteší naše zmysly. Príkladom toho je aj naša realizácia tejto malej terasy z exotickej dreviny pri záhradnom jazierku. Exotické dreviny, ako napríklad Cumaru, Ipe, či Teak sú najideálnejším materiálom k jazierkam a bazénom nielen z estetického hľadiska.

Narozdiel od mäkkých drevín či kompozitu, sú exotické dreviny omnoho odolnejšie voči vlhkosti. Aj preto sa odporúčajú používať na terasy okolo bazénu alebo pri iných vodných plochách v podobe terás, mostíkov alebo móla.

Originálne riešenia

Ďalším unikátnym projektom z našej dielne je realizácia mini terasy, ktorá zároveň tvorí súčasť posuvnej konštrukcie krytu bazéna. Luxusná drevená aplikácia z exotického Ipe slúži ako malá terasa s výhľadom na bazén, na ktorú sa dostanete pomocou dômyselne zapracovaného schodiska na ľavej strane. Posuvná drevená konštrukcia bude namontovaná nad bazén a bude tvoriť jeden celok s terasou.

Máte dosť hranatých tvarov v záhradnej architektúre? Riešením pre vás môže byť takáto dizajnová terasa do oblúku. Absencia rohov príjemne prekvapí oko a dodá moderný charakter celému exteriéru. Navyše, zaujímavý efekt terasy sa umocní s výberom vhodnej dreviny s výraznou kresbou a farbou.

Kreativite sa medze nekladú ani pri realizácií terás. Ak chcete dizajn terasy posunúť do nových rozmerov, môžete sa inšpirovať rôznymi vychytávkami, ktoré posúvajú koncept terasy na inú úroveň. Zdanlivo malé no efektné riešenia, ako napríklad vstavané osvetlenie alebo nepravidelné tvary, dokážu vytvoriť priestor, na ktorom budete chcieť tráviť všetok svoj čas.

Zrealizujeme malé i veľké terasy. Kvalitne, odborne, so zárukou

Nech je vaša predstava o terase akákoľvek, my sa postaráme o jej prvotriednu realizáciu. S našimi viac než 18-ročnými skúsenosťami vám vieme poskytnúť montáž terasy s garanciou kvality. To všetko za použitia najmodernejších technológií a overených postupov, ktoré vám zaručia ohromujúcu a trvácnu terasu za férovú cenu.

Pozrite sa na naše najlepšie realizácie terás tu.

Kontaktujte nás pre cenovú ponuku zadarmo.


Páčil sa vám tento článok? Sledujte nás na Facebooku alebo na Instagrame pre ďalšie novinky a zaujímavosti zo sveta stavieb a renovácií terás.

Montáž a renovácia drevených terás, fasád a podláh z exotických drevín

Cumaru s.r.o.

Cumaru s.r.o. je jedna z prvých firiem na Slovensku, ktorá začala so spracovaním exotických drevín. Na trhu pôsobíme už viac ako 20 rokov. Mnoho rokov skúseností, najkvalitnejšie materiály a odborný prístup nás radia medzi najlepšie firmy na Slovensku pre montáž a renováciu drevených terás, fasád a podláh.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *