Originálny drevený stôl z masívu na mieru

drevený stôl z masívu, drevený masívny stôl, masívny jedálenský stôl, výroba dreveného nábytku na mieru, masívny stôl, stolárska výroba na mieru,

Ručne vypracované výrobky z dreva predstavujú hodnotné a pôvabné doplnky do domácnosti s vysokou životnosťou. A keďže sa okrem montáže terás, fasád a podláh venujeme aj stolárskym prácam na mieru, nedalo nám nepodeliť sa s vami o tento jedinečný kúsok. Drevený stôl z masívu na zákazku z našej dielne bol vyrobený z kvalitného Teaku Barmského. V tomto článku sa s vami podelíme o zopár zaujímavostí o výrobe tejto stolovej dosky.

Doba, kedy sa ľudia nadchýnali lacnými a umelými materiálmi s nízkou životnosťou pomaly ustupuje. Ľudia si začínajú uvedomovať, že nekvalitný nábytok je síce lacnejší, no rýchlejšie sa opotrebuje a vyzerá nepekne už po krátkej dobe od kúpy. S ohľadom na ekológiu, trvalú udržateľnosť aj naše peňaženky je preto výhodnejšie siahnuť po kvalitných kusoch nábytku z dreva.

Masívny nábytok má mimoriadne dlhú životnosť a vysokú odolnosť voči poškriabaniu či opotrebeniu. Pri dobrom zaobchádzaní a správnej starostlivosti vám vydrží celý život v dobrej kondícii. Okrem týchto praktických vlastností má drevo veľkú výhodu vo svojej variabilite. Existuje množstvo druhov drevín a neskutočne veľa spôsobov ich spracovania a prevedenia do rôznych štýlov, tak, aby si každý prišiel na svoje.

I preto drevo ako stavebný a dizajnový materiál zažíva obrodu a v súčasnosti sa stáva totálnym hitom v interiérovej aj exteriérovej architektúre. Môžete si byť istý, že takýto masívny jedálenský stôl bude stredobodom vašej jedálne, ktorý dodá charakter celému priestoru.

Unikátny v každom ohľade

Nie je to len jedálenský stôl. Je to unikátny kus nábytku v každom ohľade z dvoch dôvodov. Už samotná podstata dreva definuje jeho výnimočnosť. Každý kus dreva je jedinečný a neopakovateľný, tak ako i fakt, že je ručne spracovaný. Kvalitná ručná práca sa nedá nahradiť žiadnym technologickým procesom. Za každou prácou rúk sa skrýva osobnosť človeka, ktorý vkladá niečo zo seba do výrobku. Dá sa teda povedať, že každý kus ručne vyrobeného dreveného nábytku má v sebe kombináciu duše človeka a stromu.

Tento stôl bol vyrobený z krásneho a kvalitného exotického dreva Teak. Teak Barmský patrí medzi najtvrdšie a najvyhľadávanejšie dreviny na svete pre svoju vysokú odolnosť a stabilitu. Má zaujímavé zlatohnedé zafarbenie v spektre od žltých či jantárových až po tmavohnedé odtiene. Výrazná kresba dotvára celkový prírodný vzhľad dreva.

Stolová doska bola vyrobená v hrúbke 60 mm bez opracovania okrajov. Pre zachovanie pekného vzhľadu a zabezpečenie maximálnej ochrany povrchu po dlhú dobu zahŕňala povrchová úprava lakovanie na 4-krát. Medzi každým lakovaním bol povrch prebrúsený a opäť bola nanesená vrstva laku.

Aj vy môžete mať ohromujúci drevený stôl z masívu

Spoločnosť CUMARU s.r.o. sa už viac ako 18 rokov zaoberá realizáciami a renováciami drevených terás, podláh, fasád a iných aplikácií z dreva. Naša vášeň pre drevo, odbornosť, poctivosť a zmysel pre detail sú dôležitými zásadami, vďaka ktorým vyrábame prvotriedne výrobky z dreva. Za použitia najkvalitnejších materiálov a najmodernejších postupov výroby vám vieme garantovať najvyššiu kvalitu a životnosť vášho dreveného výrobku na mieru.

Ak chcete zhotoviť masívny drevený stôl, alebo akýkoľvek iný výrobok z dreva do interiéru či exteriéru, neváhajte nás kontaktovať. Vytvoríme vám cenovú ponuku na mieru.

Pozrite si našu galériu realizácií drevených doplnkov na zákazku.

Páčil sa vám tento článok? Sledujte nás na Facebooku alebo na Instagrame pre ďalšie novinky a zaujímavosti zo sveta spracovania dreva.

Montáž a renovácia drevených terás, fasád a podláh z exotických drevín

Cumaru s.r.o.

Cumaru s.r.o. je jedna z prvých firiem na Slovensku, ktorá začala so spracovaním exotických drevín. Na trhu pôsobíme už viac ako 20 rokov. Mnoho rokov skúseností, najkvalitnejšie materiály a odborný prístup nás radia medzi najlepšie firmy na Slovensku pre montáž a renováciu drevených terás, fasád a podláh.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *