Top praktické jesenné inšpirácie na terasy

drevený prístrešok, drevený prístrešok k domu, realizácia drevenej pergoly, stavba drevenej pergoly, drevená pergola na mieru, drevený prístrešok

Jesenná sezóna je prechodným obdobím s premenlivým počasím. Slnečných dní síce ubúda, no stále máme možnosť využívať našu záhradu naplno. A aj keď sa postupne ochladzuje a vonku je stále viac veterných i upršaných dní, vhodné prostriedky nám pomôžu využívať našu terasu a predĺžiť jej dobu používania. Poďte sa s nami pozrieť na inšpirácie na terasy, ktoré sa dajú plnohodnotne využívať aj na jeseň.

Vetrolamy na terase

Vetrolam, slnolam, alebo jednoducho drevená stena na terasu, predstavuje praktické riešenie pre zabezpečenie vašej terasy. Ochráni ju pred nárazovým vetrom, pred slnečným žiarením i dažďom. Výhodou je aj to, že poskytuje vyššiu mieru súkromia. Ak si chcete užívať nerušený čas na svojej terase, stena na terase vás môže ochrániť pred neželanými pohľadmi susedov či okoloidúcich.

drevené stavby, drevená terasa, drevené obklady, montáž drevených obkladov, drevený paraván

Terasa s prístreškom

Drevený prístrešok alebo drevená pergola nad terasou patria medzi najvyhľadávanejšie typy prestrešení terás. Drevo ako vizuálne podmanivý stavebný prvok krásne ladí k drevenej terase a zároveň nenarúša celkovú harmóniu exteriéru.
Ak si postavíme na svojej terase prístrešok, významne tým predĺžime dobu jej používania, pretože ju môžeme využívať aj v menej priaznivom počasí, napríklad počas dažďa.

zastrešenie terasy drevom, zastrešenie terasy, drevený prístrešok, drevená pergola nad terasou

Ak máme drevenú terasu, jej prekrytím ju pomáhame chrániť pred celoročnými poveternostnými vplyvmi. Tým predlžujeme životnosť a pekný vzhľad terasových dosiek. Tvrdé dreviny majú navyše dlhú životnosť a tak vám odpadajú starosti spojené so zvýšenými nákladmi na údržbu, opravu či výmenu prístrešku. Viac o praktických výhodách spojených s prekrytím terasy sa môžete dočítať v našom článku o krytých terasách.

Ďalšiu kapitolu medzi drevenými prístreškami tvoria samostatne stojace romantické drevené altánky. So svojimi tradičnými prevedeniami dokážu skrášliť váš pozemok a dodať mu charakteristický rustikálny nádych. Vhodnou kombináciou záhradného nábytku dokážete umocniť príjemnú atmosféru a zabezpečiť maximálne využitie svojej terasy s prístreškom.

Zimná záhrada

Skvelým spôsobom, ako si môžeme užívať terasu po celý rok je pretvoriť ju na zimnú záhradu. Môžeme to dosiahnuť viacerými možnosťami, napríklad posuvným zasklievacím systémom. Pri posuvnom systéme si majiteľ podľa počasia môže regulovať ako veľmi chce mať terasu otvorenú. V chladnejšom období je možné zavretú zimnú záhradu vykurovať a môže slúžiť ako ďalšia miestnosť domu, respektíve „predĺžená obývačka“.

zimná záhrada, terasy inšpirácie, posuvné zasklievacie systémy, zasklená terasa, predĺženie doby využívania terasy,

Ďalším populárnym konceptom je záhradná kuchyňa, vďaka ktorej si môžeme užívať rodinné grilovačky na záhrade bez obmedzení. Letná sezóna v našich podmienkach je však pomerne krátka, a preto ak chceme robiť barbeque aj s príchodom chladnejších jesenných dní, riešenie prináša táto záhradná kuchyňa z našej dieľne. Vďaka jej dispozícii pozostávajúcej z bočných stien aj zastrešenia je možné ju využívať pohodlne po celý rok.

Efektívna kombinácia horizontálneho a vertikálneho úkladu, thermo borovica.

Vaše inšpirácie na terasy zrealizujeme s garanciou kvality

Či už potrebujete montáž drevenej terasy, alebo hľadáte spôsob, ako svoju terasu zefektívniť tak, aby ste ju mohli používať dlhšie, prinášame vám praktické riešenia na mieru. Ako spoločnosť s viac než 18-ročnou pôsobnosťou na trhu v oblasti spracovania dreva, vám prinášame kvalitu bez kompromisov.

Naše realizácie zahŕňajú originálny návrh s ohľadom na vaše požiadavky a individuálne potreby. Samotná montáž je vykonávaná skúsenými odborníkmi, ktorí sa postarajú o poctivo vykonanú prácu s dôrazom na detail. Za použitia najmodernejších technológií a top materiálov vám zaručujeme garanciu kvality realizácie od návrhu až po realizáciu.

Pozrite si galériu našich realizácií tu.

Kontaktuje nás pre cenovú ponuku na mieru.

Páčil sa vám tento článok? Sledujte nás na Facebooku alebo na Instagrame pre ďalšie novinky a zaujímavosti zo sveta spracovania dreva.

Montáž a renovácia drevených terás, fasád a podláh z exotických drevín

Cumaru s.r.o.

Cumaru s.r.o. je jedna z prvých firiem na Slovensku, ktorá začala so spracovaním exotických drevín. Na trhu pôsobíme už viac ako 20 rokov. Mnoho rokov skúseností, najkvalitnejšie materiály a odborný prístup nás radia medzi najlepšie firmy na Slovensku pre montáž a renováciu drevených terás, fasád a podláh.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *