Profesionálna renovácia balkónovej terasy – pred a po

renovácia terasy, teak, exotická terasa, balkónová terasa, oprava terasy, brúsenie terasových dosiek,

Prinášame vám ukážky našej nedávnej renovácie balkónovej terasy v Bratislave. Na obrázkoch nižšie môžete vidieť stav terasy pred a po jej obnove.

Jednalo sa o staršiu terasu z exotického dreva Teak. Táto balkónová terasa nie je krytá a nachádza sa na najvyššom poschodí bytového domu. To znamená, že je okrem celoročných poveternostných vplyvov vystavená aj zvýšenému náporu vetrov. Preto si obzvlášť vyžaduje pravidelnú a správnu starostlivosť.

Ako sme si už uviedli v našich predchádzajúcich článkoch o renovácii terasy, drevo je prírodný materiál, ktorý reaguje na vonkajšie vplyvy. Či už sa jedná o UV žiarenie, dážď, sneh, mráz i vietor, tieto exteriérové stresory vplývajú na drevinu a podpisujú sa na nej najmä v podobe vyblednutia farby dreva a vytvorenia patiny.

Exotická drevina akou je Teak, patrí medzi stabilné a odolné exteriérové materiály. Predstavuje vhodný aj esteticky pôvabný variant pre exteriérovú terasu. Exotické dreviny predstavujú to najlepšie riešenie pre vašu terasu z hľadiska vzhľadu, funkčnosti aj odolnosti. Aj napriek tomu je potrebné sa o ne starať, aby ste ochránili ich krásny vzhľad a predĺžili ich životnosť.

Pred renováciou

renovacia terasy pred a po, zosivena terasa, renovacia terasy, brusenie terasy, obnova terasy, renovácia drevenej terasy
Balkónová terasa z exotického Teaku v pôvodonom stave.

Na obrázkoch môžete vidieť ako terasové dosky zosiveli, vytvorila sa na nich patina. Povrch je farebne nerovnomerný až fľakatý. Drevina zosivela vplyvom UV žiarenia a dažďom sa z povrchu dreva vyplavili taníny a ochranné oleje, ktoré sú v exotických drevinách prirodzene prítomné.

Profesionálna renovácia terasy zabezpečí vytvorenie ochrany a prinavrátenie krásneho vzhľadu, ktorý navodí dojem novej terasy. Na takýto želaný efekt je dôležité dodržať správny technologický postup renovácie terasy, ktorý spočíva v dvoch hlavných bodoch – brúsenie a nanesenie oleja.

brúsenie terasy, brúsenie drevenej terasy, renovácia terasy, terasa po výbruse, brúsenie terasových dosiek, teak, terasové dosky teak, balkónová terasa,
Balkónová terasa z exotického Teaku v procese renovácie – po vybrúsení.

Brúsenie terasy vykonávame špeciálnou brúskou so zirkónovými brúsnymi kotúčmi s odsávaním, takže sa pri tomto procese netvorí neželaný prach. Drevina sa po dôkladnom výbruse úplne vyčistí a otvorí. Tento postup pripraví jej povrch na nanesenie špeciálneho výživného oleja.

Po renovácii

renovácia drevenej terasy, renovácia terasy pred a po, balkónová terasa, obnova terasy, brúsenie terasových dosiek, olejovanie terasy, čistenie terasy, teak terasa
Balkónová terasa po našej renovácii.

Na olejovanie terasy používame terasový olej najvyššej kvality s obsahom prírodných parafínov a olejov, ktoré drevo vyživia a poskytnú mu okrem očarujúceho vzhľadu aj ochranu pred poveternostnými podmienkami. Drevina je tak chránená voči poškodeniu a predlžuje sa jej bezproblémové využívanie.

Renovácia terasy sa vyplatí

Potenciál každej dreviny je úmerný adekvátnej starostlivosti o ňu.
Ak investujete do drahej exotickej dreviny, určite ju nechcete znehodnotiť neodbornými zásahmi, použítím lacných a nekvalitných materiálov, alebo zanedbaním starostlivosti.

Ak sa o svoju drevenú terasu budete pravidelne starať, odvďačí sa vám svojim pôvabným, unikátnym vzhľadom a plnou funkčnosťou po niekoľko desaťročí. A to sa vyplatí.

V renováciách terás sme vychýrení! Pozrite si množstvo našich skvelých výsledkov tu.

Kontaktujte nás pre cenovú ponuku na renováciu terasy ešte dnes, a my sa postaráme o jej individuálne potreby.

Tip: Pošlite nám na email renovacie@cumaru.sk aktuálne fotky vašej terasy spolu s rozmermi a môžeme sa dohodnúť na cene a termíne realizácie renovácie terasy.

Páčil sa vám tento článok? Sledujte nás na Facebooku alebo na Instagrame pre ďalšie novinky a zaujímavosti zo sveta spracovania a renovácie dreva.


Máte záujem o urýchlenú rezerváciu termínu na renováciu terasy? Využite náš kontaktný formulár nižšie a náš špecializovaný pracovník sa vám obratom ozve naspäť:

  Kontaktovať nás môžete prostredníctvom kontaktného formuláru alebo priamo na e-mail: renovacie(zavináč)cumaru.sk  Odoslaním formulára súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom spätného kontaktovania.

  Montáž a renovácia drevených terás, fasád a podláh z exotických drevín

  Cumaru s.r.o.

  Cumaru s.r.o. je jedna z prvých firiem na Slovensku, ktorá začala so spracovaním exotických drevín. Na trhu pôsobíme už viac ako 20 rokov. Mnoho rokov skúseností, najkvalitnejšie materiály a odborný prístup nás radia medzi najlepšie firmy na Slovensku pre montáž a renováciu drevených terás, fasád a podláh.

  Pridaj komentár

  Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *