Cumaru terasa pri bazéne – aj malá terasa poskytne veľký pôžitok

Cumaru terasa pri bazéne, cumaru okolo bazena, drevena terasa okolo bazena, cumaru, exoticka terasa, cumaru amarelo

Naša realizácia cumaru terasy pri bazéne dokazuje, že aj malá terasa dokáže potešiť oko a spríjemniť vizuál exteriéru. Pokiaľ máte malý pozemok, alebo jednoducho nechcete rozmerovo veľkú terasu, môžete sa inšpirovať týmto projektom.

Jedná sa o malú terasu o veľkosti cca 25 metrov štvorcových. Terasa bola stavaná na mieru okolo bazéna, a zákazníkmi bola zvolená exotická drevina Cumaru. Terasové dosky mali v tomto prípade hladký profil. Terasové dosky cumaru sú dostupné vo viacerých šírkach i vo vrúbkovanom profile.

Exotické dreviny sú známe svojou tvrdosťou a vysokou odolnosťou voči vlhkosti a iným poveternostným podmienkam. Vďaka týmto výnimočným vlastnostiam sú dreviny ako Cumaru, Ipe, alebo Teak jedny z najvhodnejších materiálov pre použitie k bazénu.

Drevinu Cumaru sme už opisovali v mnohých článkoch, pretože je to vhodný materiál s optimálnymi vlastnosťami na použitie do exteriéru. Terasové dosky majú charakteristický zlatohnedý až jantárový nádych, aj preto sa Cumaru zvykne najmä v USA hovoriť Brazílsky orech. Pri správnej starostlivosti vám Cumaru terasa môže vydržať až 50 rokov.

cumaru terasa, terasa pri bazéne, drevená terasa okolo bazenu, cumaru, drevo okolo bazena

Takáto Cumaru terasa má okrem odolnosti a pôsobivého vizuálu aj praktické výhody. Keďže drevo je termoizolačný materiál, ktorý si udržiava stálu teplotu, nemusíte sa báť, že sa bude v lete na horúcom slnku prehrievať. Narozdiel od ostatných materiálov vás nepopáli a je príjemné na dotyk. Exotické Cumaru má tiež husté zrno, čo znamená že má výbornú protišmykovú vlastnosť.

Cumaru drevina naberá na popularite aj vďaka svojej priaznivej cene. Jej výkonnostné parametre sú porovnateľné s najkvalitnejšími drevinami na trhu, ako je Teak a Ipe, avšak Cumaru je zväčša cenovo dostupnejšie. V tomto článku sme spísali podrobné porovnanie terasových dosiek Cumaru a Ipe pre lepší prehľad o ich rozdieloch i spoločných vlastnostiach.

cumaru terasa, terasa s bazénom, drevená terasa s bazénom, drevená terasa okolo bazénu, exotické drevo pri vode, cumaru, cumaru terasové dosky

Malá terasa na záhrade vám zabezpečí príjemmné teplé miesto, kde môžete tráviť svoj voľný čas. Ak chcete ušetriť, ale nechcete uberať z kvalitatívnych nárokov na svoju terasu, potom vám odporúčame zvoliť si terasu z exotickej dreviny menších rozmerov.

Aj vy môžete mať takúto očarujúcu terasu

Spoločnosť CUMARU s.r.o. sa už viac ako 18 rokov venuje realizácii drevených terás, fasád a podláh. V našej práci dbáme na vysokú odbornosť a poctivosť prevedenej práce. Vašu terasu zrealizujeme s garanciou najvyššej kvality, za použitia top materiálov na slovenskom trhu.

Kontaktujte nás pre cenovú ponuku na mieru zadarmo.

Pozrite si galériu našich realizácií tu.

Zaujala vás naša cumaru terasa pri bazéne? Sledujte nás na Facebooku alebo na Instagrame pre ďalšie novinky a zaujímavosti zo sveta spracovania dreva na terasy, podlahy a fasády.

Montáž a renovácia drevených terás, fasád a podláh z exotických drevín

Cumaru s.r.o.

Cumaru s.r.o. je jedna z prvých firiem na Slovensku, ktorá začala so spracovaním exotických drevín. Na trhu pôsobíme už viac ako 20 rokov. Mnoho rokov skúseností, najkvalitnejšie materiály a odborný prístup nás radia medzi najlepšie firmy na Slovensku pre montáž a renováciu drevených terás, fasád a podláh.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *