Montáž drevenej terasy okolo bazéna – očarujúce spojenie krásy a praktickosti

montáž drevenej terasy, ipe, terasové dosky ipe, ipe terasa, drevo okolo bazéna, terasa pri bazéne, drevo okolo bazénu, realizácia terás

Ako spoločnosť zaoberajúca sa montážou drevených terás, fasád a podláh už máme za sebou veľké množstvo úspešných realizácií terás rôzneho druhu. Niektoré terasové projekty vynikajú svojim unikátnym konceptom a spôsobom spracovania. Je to prípad aj našej nedávnej realizácie terasy okolo bazénu, ktorá spája pôsobivý vizuál s množstvom praktických aplikácií.

montáž drevenej terasy, ipe, ipe terasa, drevená terasa okolo bazéna, exotické drevo okolo bazéna, bazén s terasou

Jedná sa o montáž drevenej terasy okolo bazéna z prvotriednych terasových dosiek exotického dreva Ipe najvyššej kvality. Terasa montovaná našou spoločnosťou od návrhu až po realizáciu nedaľeko Brna je dôkazom toho, že kombináciou správneho výberu materiálu a odbornej montáže vieme dosiahnuť naozaj impozantný výsledok.

Exotická drevina Ipe patrí v súčasnosti medzi najlepšie a najodolnejšie dreviny do exteriéru. Je vizuálne podmanivá s atraktívnou kresbou. Okrem toho má vysokú odolnosť a stabilitu pre prakticky akékoľvek poveternostné podmienky. Vďaka svojej mimoriadnej odolnosti voči vlhkosti predstavuje jednu z mála drevín, ktoré sú vhodné na použitie okolo bazéna.

montáž drevenej terasy, drevo okolo bazéna, exotické drevo okolo bazénu, Ipe drevo, ipe, palubovka na mieru, palubovky

Samotný koncept návrhu tejto terasy zohľadňoval požiadavky klienta na funkčné i estetické prvky, ktoré mali ladiť s vybraným bazénom. Kombináciou vertikálneho a horizontálneho úkladu terasových dosiek sme vytvorili špeciálny vizuálny efekt, ktorý zvýrazňuje plochu okolo bazéna.

Terasa má zakomponované nielen praktické osvetlenie či otvor na slnečník, ale aj veľmi dobre navrhnutý priestor na sedenie pozdĺž bazéna, ktorý je zároveň aj priestranným úložným priestorom. Dá sa povedať, že táto realizácia terasy predstavuje vo svojej kategórii vrchol záhradnej architektúry.

ipe okolo bazénu, bazénová terasa, drevená terasa

Výhodou dreva oproti iným materiálom je, že je termoizolačné. Udržuje si stálu teplotu a neprehrieva sa, alebo neochladzuje vplyvom okolitého prostredia. Kontakt bosých nôh a iných častí tela s drevom po vyjdení z bazéna je tak oveľa príjemnejší. Aj preto patrí drevo medzi naobľúbenejšiu voľbu pri bazénoch a vírivkách.

Aj vy môžete mať takúto úžasnú terasu

Malú alebo veľkú, pri dome, s bazénom alebo vírivkou, nemusíte klásť medze svojim nárokom. Dokážeme zrealizovať aj tie najnáročnejšie požiadavky na mieru. S našimi mnohoročnými skúsenosťami, odbornými znalosťami a prvotriednou technikou vám zrealizujeme terasu s garanciou najvyššej kvality.

Navyše, s nami si môžete byť istý, že vám ponúkneme len prvotriednu kvalitu certifikovaných terasových dosiek od spoľahlivých dodávateľov s PEFC alebo FSC certifikátmi.

montáž drevenej terasy, drevená terasa, drevo okolo bazéna, ipe terasa, ipe terasové dosky, palubovka, exotické drevo, terasa z exotickej dreviny

Kontaktujte nás pre cenovú ponuku na mieru zadarmo.

Previac inšpirácií na drevené terasy okolo bazéna vám odporúčame náš článok Drevo okolo bazéna – 8 úžasných realizácií ukazuje, že drevo patrí k vode.

Viete akú drevinu chcete ale neviete pre akú drevinu sa rozhodnúť? Pozrite si náč článok 5 najlepších drevín na stavbu terasy.

Zaujíma vás montáž drevenej terasy okolo bazéna a iné informácie zo sveta spracovania dreva? Sledujte nás na Facebooku alebo na Instagrame pre ďalšie novinky a zaujímavosti.

Montáž a renovácia drevených terás, fasád a podláh z exotických drevín

Cumaru s.r.o.

Cumaru s.r.o. je jedna z prvých firiem na Slovensku, ktorá začala so spracovaním exotických drevín. Na trhu pôsobíme už viac ako 20 rokov. Mnoho rokov skúseností, najkvalitnejšie materiály a odborný prístup nás radia medzi najlepšie firmy na Slovensku pre montáž a renováciu drevených terás, fasád a podláh.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *