Sibírsky smrekovec fasáda – cenovo dostupné a výkonné obklady s pekným vzhľadom

sibírsky smrekovec fasáda, sibírsky smrekovec obklad, fasádne dosky sibírsky smrekovec

Sibírsky smrekovec je všestranný produkt z dreva, ktorý sa stal obľúbenou voľbou na obklad fasády pre architektov a staviteľov. Dôvodom tejto popularity je fakt, že je to najodolnejšie mäkké drevo na svete. Predstavuje dokonalú rovnováhu medzi cenovou dostupnosťou a výkonom. Zistite, aké funkčné vlastnosti ponúka Sibírsky smrekovec, a prečo fasáda z neho prinesie sofistikovaný a originálny vzhľad vašej nehnuteľnosti.

Najtvrdšie mäkké drevo

Sibírsky smrekovec pochádza zo severného Ruska, Mongolska a Číny. V súčasnosti sa tiež umelo vysádza aj v Kanade a na severných územiach USA. Náročné klimatické podmienky v týchto častiach sveta podmieňujú pomalý rast stromu a jeho vnútorné štruktúry. Drevo je tak omnoho hustejšie, tvrdšie, odolnejšie a obsahuje vysoký podiel tanínu, ktorý zabezpečuje rezistenciu voči hnilobe, plesniam aj hmyzu.

Nemôžeme ho teda porovnávať s našim európskym smrekom, ktorý nedosahuje ani zďaleka také funkčné vlastnosti ako smrekovec zo Sibíri. Zatiaľ čo mäkké drevo z našich podmienok vyžaduje chemické alebo tepelné ošetrenie aby bolo vhodné na použitie v exteriéri, Sibírsky smrekovec sa môže využívať na vonkajšie účely bez akéhokoľvek ošetrenia.

Hustota tejto dreviny sa pohybuje okolo 590 kg/m3 s tvrdosťou až 1100 lbf čo presahuje hodnoty akéhokoľvek mäkkého dreva. Samozrejme, v porovnaní s tvrdými exotickými drevinami sú to stále omnoho menšie hodnoty. Aj preto sa Sibírsky smrekovec radí do triedy odolnosti 3, čo je stredná trieda odolnosti.

IPE Sibírsky smrekovecČervený smrek
Tvrdosť: 3680 lbTvrdosť: 1100 lbTvrdosť: 740 lb
Hustota: 1050 kg/m³Hustota: 590 kg/m3Hustota: cca 400-550 kg/m3
Životnosť: 75+ rokovŽivotnosť: 20-30 rokovŽivotnosť: 10 rokov
moderné drevené fasády, inšpirácie na drevené fasády v roku 2022, trendy v stavbe fasád, moderná fasáda domu, drevené obklady

Sibírsky smrekovec fasáda – vzhľad a životnosť obkladov

Sibírsky smrekovec má svetlohnedú farbu s nádychom žltej, slamenej farby, podobne ako u borovice. Veľmi výrazné ročné vrsvty vytvárajú typickú dekoratívnu štruktúru na povrchu dosiek, ktorá dodáva charakteristický vzhľad dreva. Stavbe tak pridáva útulný akcent s nádychom tradičnosti a prírodného dôrazu.

Rovnako ho však môžeme vidieť aj na moderných architektonických projektoch, kde svojou ľahkosťou zjemnňuje priemyselné materiály ako je betón. Pomáha zakomponovať stavby do okolitého prostredia a dodá im štýl a to všetko s nižším rozpočtom ako na tvrdé dreviny z exotických krajín.

Na fasáde domu alebo iných vertikálnych obkladoch by vám pri optimálnej starostlivosti mal Sibírsky smrekovec vydržať približne 20-30 rokov. Správne a kvalitne nainštalované obklady tak poskytnú esteticky príjemnú a dlhotrvácnu alternatívu drahým exotickým drevinám a iným obľúbeným obkladovým drevinám.

Sibírsky smrekovec obklad s montážou v top kvalite so zárukou

Naša firma realizuje drevené fasády a terasy už 20 rokov. S nami bude vaša realizácia prebiehať profesionálne a odborne s dôrazom na vysokú kvalitu montáže aj materiálov. Obráťte sa na nás, a chcete nie len krásnu, ale aj dlhotrvácnu a poctivú fasádu so zárukou.

Pozrite si našu galériu realizácií.

 Zavolajte nám, alebo nám napíšte a my vám pripravíme cenovú ponuku na mieru zadarmo.


Zaujal vás náš článok? Sledujte nás na Facebooku alebo na Instagrame pre ďalšie novinky a zaujímavosti zo sveta realizácií drevených terás, fasád a iných drevených projektov.

Montáž a renovácia drevených terás, fasád a podláh z exotických drevín

Cumaru s.r.o.

Cumaru s.r.o. je jedna z prvých firiem na Slovensku, ktorá začala so spracovaním exotických drevín. Na trhu pôsobíme už viac ako 20 rokov. Mnoho rokov skúseností, najkvalitnejšie materiály a odborný prístup nás radia medzi najlepšie firmy na Slovensku pre montáž a renováciu drevených terás, fasád a podláh.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *