Transparentný alebo pigmentový olej na drevo – viete ktorý si vybrať a prečo?

Proces renovácie exteriérovej terasy od výbrusu až po náter. Terasový olej, olej na drevo

Pri renovácii terasy si väčšina zákazníkov myslí, že používame len transparentný olej na drevo a preto si ho prirodzene vyžadujú. Pravdou však je, že vo väčšine prípadov používame pri ošetrení terasy práve pigmentový olej, a má to, samozrejme, svoje opodstatnenie. V dnešnom článku vám vysvetlíme rozdiely medzi transparentným a pigmentovým olejom a ich využitím.

Olej na drevo nie je to isté ako farba na drevo

Mnoho ľudí si pletie terasový olej s farbou alebo lazúrou na drevo. Tu však musíme podotknúť, že použitie farby alebo lazúry na ošetrenie drevených terasových dosiek rozhodne neodporúčame. V predchádzajúcom článku sme už opísali aký dopad môže mať použitie farby na terasové dosky.

V rámci každoročného ošetrenia by sme teda mali na terasu používať len špecializovaný terasový olej. Ten obsahuje len prírodné drevu vlastné oleje a parafíny, ktoré ho vyživujú a ošetrujú do hĺbky. Olej na drevo tiež môže obsahovať aj pigmenty, ktoré povrch dreva viac či menej ztmavia. Tieto pigmenty však nemajú kryciu schopnosť ako farba a sú priehľadné, takže cez ne vidíme štruktúru samotnej dreviny.

terasa po renovácii našim špeciálnym pigmentovým olejom, olej na drevo, pigmentový terasový olej

Pigmentový olej na drevo poskytuje ochranu voči UV žiareniu

Z vizuálneho hľadiska je najväčším nepriateľom terasových dosiek práve slnko. UV žiarenie zo slnka spôsobuje v dreve chemickú reakciu, ktorá má za následok blednutie farby, tmavnutie a šednutie dreviny. Pigmenty obsiahnuté v terasovom oleji pomáhajú tento proces zvrátiť, pretože odrážajú slnečné žiarenie a tým spomaľujú efekt zvetrávania.

Vďaka použitiu pigmentového oleja tak výsledok vašej renovácie terasy vydrží omnoho dlhšie. Pigment si do olejov namiešavame sami, preto môžeme pochopiteľne namiešať tmavšie alebo svetlejšie odtiene. Tmavší terasový olej odporúčame použiť na staršie terasy, na terasy v horšom stave, alebo z mäkkých drevín. Tie totiž potrebujú vyššiu mieru ochrany a navyše tmavší odtieň pomôže zjednotiť farebné a vzhľadové nedostatky povrhu.

renovácia terás, olej na drevo, renovácia terasy, renovácia terasových dosiek
Terasa pred a po našej renovácii, pri ktorej sme použili tmavší odtieň aby sme zjednotili farebné nerovnosti.

Svetlejšie odtiene oleja odporúčame na dobre udržiavané terasy z tvrdých exotických drevín alebo thermodreva. Pigmentový olej im prinavráti stratenú farbu a zvýrazní krásnu prirodzenú štruktúru a kresbu dreva.

Transparentný terasový olej používame z týchto dôvodov v rámci renovácie len výnimočne. Ten nachádza svoje uplatnenie najmä po čerstvej montáži, kedy sa na terasových doskách ešte neprejavili účinky vonkajších vplyvov.

Náš špeciálny ručne namiešaný terasový olej s obsahom prírodných olejov je na slovenskom trhu jediný svojho druhu. Vyrobený z poctivých ingrediencií uznávanou zahraničnou firmou poskytuje top ošetrenie dreva s dlhodobým účinkom.

čistenie drevenej terasy, renovácia terasy, renovácie terás, ošetrenie terasových dosiek, terasový olej na mieru,

Zrenovujte svoju terasu na nepoznanie

Naši špecialisti na renováciu terasy zhodnotia celkový stav terasy, druh dreviny a prispôsobia techniku, výber nástrojov i typ oleja na mieru každému projektu. Práve náš individualizovaný a profesionálny prístup dosahuje dokonalé výsledky renovácie s ohromujúcim efektom.

Prenechajte renováciu svojej terasy na nás, a spoznajte ten rozdiel v ošetrení terasy.
Zavolajte nám, alebo nám napíšte pre cenovú ponuku na mieru zadarmo.

Pozrite si reálne ukážky našich renovácií tu.

  Kontaktovať nás môžete prostredníctvom kontaktného formuláru alebo priamo na e-mail: renovacie(zavináč)cumaru.sk  Odoslaním formulára súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom spätného kontaktovania.


  Zaujal vás tento článok? Sledujte nás na Facebooku alebo na Instagrame pre ďalšie novinky a zaujímavosti zo sveta realizácií drevených terás, fasád a iných drevených projektov.

  Montáž a renovácia drevených terás, fasád a podláh z exotických drevín

  Cumaru s.r.o.

  Cumaru s.r.o. je jedna z prvých firiem na Slovensku, ktorá začala so spracovaním exotických drevín. Na trhu pôsobíme už viac ako 20 rokov. Mnoho rokov skúseností, najkvalitnejšie materiály a odborný prístup nás radia medzi najlepšie firmy na Slovensku pre montáž a renováciu drevených terás, fasád a podláh.

  Pridaj komentár

  Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *