Stavba sauny – ako mať dizajnovú a funkčnú saunu v top kvalite

stavba sauny, drevené sauny na mieru, sauna na mieru, finska sauna, realizácia sauny, montáž sauny

Domáci wellness je horúcim hitom, ktorý zasiahol aj Slovensko. Slováci čoraz viac preferujú relaxáciu a posiľnenie zdravia v pohodlí a bezpečí domova. Nezáleží na tom, či sa jedná o komplexný domáci wellnes, kde nájdeme kombináciu sauny, vírivky i bazéna, alebo o malú saunu vstavanú v kúpeľni bytu. Stavba sauny sa dá zrealizovať kdekoľvek pokiaľ ju prispôsobíme podmienkam a prostrediu.

Poďte sa s nami pozrieť na skvelé inšpirácie na sauny, ktoré vám ukážu, ako si zabezpečiť krásnu i kvalitnú saunu v akomkoľvek priestore.

stavba sauny, drevená sauna, montáž drevenej sauny,

Návrh a realizácia sauny

Pred realizáciou sauny je potrebné zadefinovať priestor, kde bude sauna postavená. Môže byť vo forme malého kútu v kúpeľni domu či bytu. Sauna môže tvoriť aj samostatnú miestnosť v interiéri domu. Najbežnejšou a najpolpuárnejšou formou však stále zostáva exteriérová sauna.

Tá je väčšinou postavená vo forme samostatne stojacej stavby na pozemku, niečo ako malá chata alebo prístrešok s vyhrievacím zariadením vo vnútri. Spôsob stavby terasy je teda daný našim rozpočtom, priestorovými možnosťami i našimi celkovými požiadavkami.

Typy sáun

Fínska sauna

Keď máme ujasnené, kde bude naša sauna stáť, je dobré premyslieť si, aký typ sauny chceme. Klasická fínska sauna využíva suché teplo s minimálnou vlhkosťou. Miestnosť je vyhrievaná prostredníctvom horúcich kameňov alebo pece do teploty až 110°C . Tento typ sauny je vhodný na uvoľnenie napätých svalov, relaxáciu aj napríklad liečbu artritídy.

Parná sauna

Ďalším typom sauny je parná sauna. Pri parnej saune je miestnosť vyhrievaná na nižšie teploty (cca 43-49°C) za pomoci vodnej pary. Tento typ sauny je vhodný pre ľudí, ktorí neznášajú dobre suchú saunu, alebo sa nemôžu saunovať vo fínskej saune zo zdravotných dôvodov. Parná sauna môže byť prospešná pre ľudí s chronickými zápalmi horných dýchacích ciest alebo alergikov.

kombinovaná sauna na mieru, stavba sauny, sauny na mieru

Infrasauna

Infrasauna je vyhrievaná pomocou infražiaričov na teploty nižšie ako v klasickej fínskej saune, približne okolo 45-60 ºC. Má podobné zdravotné benefity, ako klasická suchá sauna, ale vďaka nižším teplotám je vhodná aj pre ľudí s vysokým tlakom.

Kombinovaná sauna

V kombinovanej saune sa na výhrev miestnosti používa kombinácia infražiaričov a saunovej pece. Súčasťou kombinovanej sauny môže byť aj parný generátor. Výhodou takejto sauny je, že si môžete kedykoľvek zvoliť, ktorý typ saunovania využijete a prispôsobiť ho vašim momentálnym zdravotným i relaxačným požiadavkám.

Stavba sauny na mieru s garanciou kvality

Nezáleží na tom, či potrebujete kompaktnú saunu do bytu, alebo chcete samostane stojacu stavbu domáceho wellnessu. Dôležité je vybrať si overeného a spoľahlivého dodávateľa, ktorý zrealizuje Vaše požiadavky na mieru s garanciou kvality.

Spoločnosť CUMARU s.r.o. sa venuje dreveným stavbám už viac než 18 rokov. S nami máte záruku vysokej kvality od návrhu až po realizáciu. Zverte stavbu Vašej sauny nám, ak chcete profesionálny prístup, originalitu a vysokú kvalitu každého detailu realizácie.

Kontaktujte nás pre cenovú ponuku na mieru.

Pozrite sa na našu realizáciu domáceho wellnessu s originálnou dizajnovou saunou na mieru.


Páčil sa Vám tento článok? Sledujte nás na Facebooku alebo na Instagrame pre ďalšie novinky a zaujímavosti zo sveta realizácií drevených aplikácií.

Montáž a renovácia drevených terás, fasád a podláh z exotických drevín

Cumaru s.r.o.

Cumaru s.r.o. je jedna z prvých firiem na Slovensku, ktorá začala so spracovaním exotických drevín. Na trhu pôsobíme už viac ako 20 rokov. Mnoho rokov skúseností, najkvalitnejšie materiály a odborný prístup nás radia medzi najlepšie firmy na Slovensku pre montáž a renováciu drevených terás, fasád a podláh.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *