Montáž WPC terasy – Vylepšený hybridný kompozit prináša revolúciu v stavbe terás

montáž WPC terasy

Horúca novinka v našej ponuke, hybridné kompozitné dosky, predstavujú skutočný zlom vo svete drevoplastových terás. Oproti starším kompozitným doskám sa na výrobu hybridného WPC používa modernejšia technológia výroby. Vďaka tomu získali WPC dosky nielen omnoho krajší a prirodzenejší vzhľad, ale i lepšiu odolnosť a trvácnosť.

Ak vás zaujíma viac informácií o zložení a novej revolučnej metóde výroby hybridných kompozitných dosiek, prečítajte si naše predchádzajúce články. V tom dnešnom sa pozrieme bližšie na to, ako nový spôsob výroby ovplyvnil okrem vylepšených vlastností aj samotnú montáž WPC terasy.

Montáž WPC terasy, wpc terasa, kompozitné dosky, WPC dosky, hybridné WPC

Nová generácia kompozitu šetrí s materiálom a prináša praktické riešenia

Montáž WPC terasy priamo súvisí s celkovou kvalitou dosiek. Tá je prirodzene omnoho vyššia pri novej generácii drevoplastu, ktorá sa vyrába unikátnou technológiou nazývanou koextrúzia. Na výrobu WPC dosiek sa tradične používala zmes dreva, respektíve drevného odpadu a plastov spolu s rôznymi aditívami. Zmes sa vytlačila do požadovaného tvaru dosky – táto technológia sa volá extrúzia.

Koextrúzia však umožňuje vytláčať niekoľko vrstiev naraz a tak sa môže kontrolovať zloženie ingrediencií v rôznych častiach dosky. V jadre dosky nie sú potrebné drahé farbivá, kvalitné drevo ani zušľachťovače, pričom jej vrchná vrstva nepotrebuje toľko stužujúcich komponentov. Koextrúzia tak prišla na riešenie, ako zefektívniť výrobu kompozitu a zmaximalizovať účinnosť jednotlivých častí dosky.

kompozitné terasy, Hybridné kompozitné dosky, wpc dosky novej generácie, wpc terasa, kvalitné kompozitné terasové dosky

Táto prevratná metóda nám tak umožila vytvoriť takzvané hybridné WPC, ktoré sa líši od staršej generácie drevoplastu. Dosky sú na povrchu omnho odolnejšie voči škrabancom a poškodeniam. Výrazne sa predĺžila ich životnosť a navyše, majú naozaj moderný vzhľad ktorý naoko takmer dokonale imituje vzhľad exotických drevín.

Koextrúzia teda ušetrí na drahých materiáloch tým, že ich nemusíme používať komplexne na celú dosku, ale len tam, kde je to potrebné. Výsledkom toho je kvalitnejšia i krajšia terasa bez zvýšenia ceny. Samozrejme, vylepšená metóda výroby prináša výhody aj v oblasti samotnej montáže.

Detail novej hybridnej wpc dosky s dokonalou imitáciou dreva, Montáž WPC terasy, WPC dosky,

Inovatívna montáž

Hybridné WPC prináša inovatívne montážne a dokončovacie systémy, ktoré značne uľahčujú montáž dosiek, ako aj ich následnú údržbu. Vaša dokonalá terasa tak môže byť realitou omnoho rýchlejšie ako doteraz a to s pozoruhodne dlhotrvajúcim efektom. Problémom kompozitných terás staršej generácie je okrem iného aj menej estetický spôsob montáže s nízkou výdržou.

Nový systém hybridného WPC zaisťuje estetickú inštaláciu, ktorá zaisťuje, že bude terasa aj jej komponenty vyzerať ako nové po dlhú dobu. Pomocou sady spojok pripevnených k doskám a profilovanej lište je možné prvky automaticky spájať bez potreby použitia neestetických skrutiek. Nie je to však jediná výhoda tohto spojenia.

Veľké teplotné výkyvy v prípade iných systémov môžu spôsobiť, že skrutkované lišty po určitom čase zmenia svoj tvar v dôsledku rozťahovania alebo sťahovania dosiek. Toto inovatívne spájanie prvkov však takýmto javom predchádza. Lišty sa pri pohybe prispôsobujú meniacim sa rozmerom dosky, čo zabraňuje deformácii a zaisťuje dlhotrvajúci efekt. Tento inovatívny spojovací systém dokonca čaká na udelenie patentu.

Paleta odtieňov kompozitných dosiek, Montáž WPC terasy, WPC dosky, hybridné kompozitné dosky,

Najlepšia povrchová úprava na trhu, ktorá sa dokonale približuje vzhľadu dreva

Naše hybridné WPC dosky z edície FOREST spájajú prirodzenú krásu dreva so všetkými výhodami kompozitu. Každá doska má jedinečnú farbu, takže nikdy nedochádza k opakovaniu vzorov. Navyše imitácia štruktúry dreva zvyšuje prirodzený efekt a protišmykové vlastnosti dosky.

V ponuke máme 5 trendových odtieňov, ktoré imitujú vyhľadávané dreviny na terasy.

Stavte na istotu a kvalitu – vyberte si montáž WPC terasy s nami

Spoločnosť CUMARU s.r.o. vám ponúka profesionálnu montáž WPC terasy s garanciou najvyššej kvality. Náš odborný prístup k práci spolu s dlhoročnými skúsenosťami vám zaručuje najlepšie riešenia od návrhu po realizáciu.

Pozrite sa na galériu našich realizácií tu.

Kontaktujte nás pre cenovú ponuku na mieru.

Zistite viac o našich hybridných kompozitných doskách:


Páčil sa vám tento článok? Sledujte nás na Facebooku alebo na Instagrame pre ďalšie novinky a zaujímavosti zo sveta spracovania dreva i kompozitu na terasy, podlahy, či fasády.

Montáž a renovácia drevených terás, fasád a podláh z exotických drevín

Cumaru s.r.o.

Cumaru s.r.o. je jedna z prvých firiem na Slovensku, ktorá začala so spracovaním exotických drevín. Na trhu pôsobíme už viac ako 20 rokov. Mnoho rokov skúseností, najkvalitnejšie materiály a odborný prístup nás radia medzi najlepšie firmy na Slovensku pre montáž a renováciu drevených terás, fasád a podláh.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *