Stavba drevenej terasy – 3 dôvody, prečo sa oplatí investovať do kvalitnej terasy

montáž terasy, montáž terás, montáž drevenej terasy, montáž drevených terás, realizácia terás,

Záhradná terasa je prirodzenou a neoddeliteľnou súčasťou exteriéru domu. Či už sa jedná o predĺženú obývačku, teda terasu pri dome, alebo samostatne stojacu terasu, tento priestor nám poskytuje mnoho výhod. V tomto článku sa dočítate rozumné dôvody, prečo je stavba kvalitnej drevenej terasy dobrá investícia.

1. Krásna terasa poskytuje estetickú hodnotu stavbe

Záhradné terasy tvoria funkčný priestor, ktorý vytvára akési centrum trávenia voľného času na pozemku. Akýkoľvek typ stavby však môže okrem plnenia funkcie napĺňať aj estetické nároky majiteľa. Stačí si vybrať správny materiál a z obyčajnej terasy sa ihneď stane pútavý priestor dodávajúci charakter exteriéru nášho domu.

Ak si zvolíte na stavbu drevenej terasy exotické dreviny, ako napríklad Cumaru, Ipe, Teak, Bangkirai, či Massarandubu, vizuálna hodnota terasy dramaticky porastie. Takáto terasa už prestáva byť len plošinou na záhrade, ktorá plní určitú funkciu. Očarujúce a cenené exotické dreviny s krásnou štruktúrou, farbou i kresbou budú vytvárať pútavú stavbu, ktorá ohúri každého na prvý pohľad.

Narozdiel od ostatných materiálov, výhodou dreva je že ho môžete zrenovovať. Exotické dreviny je možné zrenovovať a obnoviť ich krásny vzhľad aj po mnohých rokoch. Vaša terasa tak bude vyzerať ako nová kľudne aj po 20 rokoch.

drevená terasa, drevené terasy, ipe, terasové dosky ipe, ipe terasové dosky, montáž drevenej terasy, montáž terasy, realizácia drevenej terasy, realizácia terasy, realizácia terasy v Bratislave, stavba terasy, stavba drevenej terasy

2. Terasa z kvalitnej dreviny vydrží desaťročia

Stavba drevenej terasy by mala zahŕňať aj zohľadnenie pomeru vstupnej investície so životnosťou a nákladmi na údržbu. Mnohí majitelia si v snahe ušetriť zvolia lacnejšie materiály na stavbu terasy, akými sú napríklad mäkké dreviny alebo nekvalitné WPC dosky. Keď sa im však terasa začne kaziť, praskať a degradovať už po pár rokoch od montáže, prichádza frustrácia a ďalšie náklady na demontáž a montáž novej terasy.

Exotické dreviny majú vysokú hustotu vlákien aj tvrdosť. Sú stabilné a prirodzene odolné voči poveternostným vplyvom, hnilobe, plesniam aj škodcom. Terasa z exotickej dreviny vám vydrží bez poškodenia niekoľko desaťročí. Pri drevine Ipe môže dokonca životnosť pri pravidelnej starostlivosti dosahovať až 80 rokov. To je niekoľkokrát viac ako životnosť terás z iných materiálov.

montáž drevenej terasy, ipe, terasové dosky ipe, ipe terasa, drevo okolo bazéna, terasa pri bazéne, drevo okolo bazénu, realizácia terás, stavba drevenej terasy

3. Terasa z exotickej dreviny šetrí peniaze

Terasové dosky z exotických drevín sú drahšie v porovnaní s lokálnymi drevinami či thermodrevom. Vyššia vstupná investícia sa vám však vráti v podobe dlhotrvácnosti terasy. Zatiaľ čo terasa z kompozitu vydrží do 25 rokov, terasa z Cumaru o polovicu dlhšie. Terasa z dreviny Ipe vydrží až 3-krát dlhšie oproti drevoplastu. Celková investícia do terasy z exotickej dreviny sa vám tak vráti v podobe bezproblémového využívania a dlhovekosti.

Ďalšou výhodou exotických drevín, ktorá šetrí peniaze je aj fakt, že sú veľmi odolné voči povrchovým poškodeniam. Ak sa na terasovej doske predsa len objavia fľaky, škrabance, či iné drobné poškodenia, poškodené miesto stačí len prebrúsiť a ošetriť olejom. V prípade väčšieho poškodenia dosky nie je nutné demontovať celú terasu. Stačí len vymeniť konkrétnu dosku a problém je vyriešený.

Ak si teda zvolíte kvalitnú drevinu s vysokou trvácnosťou a odolnosťou, ušetríte peniaze z dlhodobého hľadiska. Terasa vám tak bude slúžiť po celý život a vy si budete užívať jej pohodlie a krásu bez obmedzení.

Profesionálna stavba drevenej terasy so zárukou kvality

Naša spoločnosť sa venuje stavbe terás už viac než 18 rokov. Náš odborný i poctivý prístup, profesionalita a výber tých najlepších materiálov nám umožňuje realizovať dokonalé terasy s garanciou kvality. Aj preto sa radíme medzi top montážne firmy na slovenskom trhu v oblasti realizácie terás.

Pozrite sa na galériu našich realizácií tu.

Kontaktujte nás pre cenovú ponuku na mieru.


Páčil sa vám tento článok? Sledujte nás na Facebooku alebo na Instagrame pre ďalšie novinky a zaujímavosti zo sveta realizácií terás.

Montáž a renovácia drevených terás, fasád a podláh z exotických drevín

Cumaru s.r.o.

Cumaru s.r.o. je jedna z prvých firiem na Slovensku, ktorá začala so spracovaním exotických drevín. Na trhu pôsobíme už viac ako 20 rokov. Mnoho rokov skúseností, najkvalitnejšie materiály a odborný prístup nás radia medzi najlepšie firmy na Slovensku pre montáž a renováciu drevených terás, fasád a podláh.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *