Top inšpirácie na drevené kvetináče, ktoré vám pomôžu záhradkárčiť aj na balkóne

drevené kvetináče, drevené kvetináče a záhony, vyvýšené záhony, drevený kvetináč na mieru

Drevené kvetináče, alebo vyvýšené záhony predstavujú top doplnok na vašej záhradnej alebo balkónovej terase. Tak ako sa v modernom interiérovom dizajne stále viac uprednostňuje využívanie prírodných materiálov a pestovanie rastlín na vytvorenie prirodzeného harmonického prostredia, rovnaký princíp sa začal uplatňovať aj na exteriér.

Hitom posledných rokov sa stáva permakultúra. Mnohí ľudia menia svoj životný štýl tak, aby žili udržatelnejšie a zodpovednejšie k svojmu okoliu. K tomu prirodzene patrí možnosť vypestovať si vlastné bylinky, ovocie a zeleninu a tešiť sa z toho, že dokážu byť čiastočne sebestační.

Pôvabná terasa z Merbau a jej výhody i nevýhody

Drevené kvetináče a vyvýšené záhony priniesli skvelé riešenie, ako môžeme prakticky a esteticky pestovať kvety, stromy aj plodiny kdekoľvek. Nemusíme mať veľkú záhradu, vďaka týmto doplnkom si môžeme vytvoriť malý pestovateľský raj aj na balkóne uprostred veľkomesta.

Či už patríte medzi eko nadšencov, alebo len jednoducho chcete skrášliť svoj terasový priestor peknými záhonmi a kvetináčmi, prinášame vám krásne inšpirácie.

Estetický doplnok k terase

drevené kvetináče, drevené kvetináče na mieru, ipe terasa, drevený kvetináč z Ipe, drevené kvetináče z exotickej dreviny

Pri realizácii drevených terás často vyrábame aj rôzne doplnky na mieru. Vo väčšine prípadoch sa jedná o drevené kvetináče alebo drevené záhony. Ak sú vyrobené z rovnakého typu dreviny ako terasa, dokážu významne dotvoriť a uceliť vizuál terasového priestoru.

Na obrázku vyššie môžete vidieť drevené kvetináče, ktoré sme vyrobili na mieru k našej montáži terasy z prémiového exotického dreva Ipe. Ipe dosky patria medzi najkrajšie a najodolnejšie dreviny na trhu. Pri dobrej starostlivosti vám vydržia okolo 80 rokov a môžete ich pravidelne renovovať a obnovovať ich pôvoný vzhľad.

Praktická prenosná záhrada

Vyvýšené záhony a kvetináče nám okrem estetiky prinášajú aj praktické riešenia, ktoré nám pomáhajú pestovať efektívnejšie a ľahšie. Záhony, sa lepšie obrábajú, pretože sa k nim nemusíme zohýbať. Dokážeme si vďaka nim lepšie a krajšie zorganizovať pestovanie rozličných plodín.

Ich veľkou výhodou je presúvateľnosť. V prípade potreby ich môžeme presunúť na iné miesto, čo oceníte napríklad v prípade pestovania rastlín, ktoré sa dajú vonku pestovať len v určitom období. Praktickosť prenosných kvetináčov oceníte aj počas sťahovania na nové miesto.

K vašej terase vyrobíme prémiové drevené kvetináče na mieru

K realizácii terasy vám radi vyrobíme drevené kvetináče na mieru podľa vašich požiadaviek. Nezáleží na tom, či máte vlastnú predstavu o ich dizajne, alebo si ich necháte navrhnúť od nás, s výsledkom budete zaručene spokojný. Už viac ako 19 rokov totiž realizujeme drevené terasy, fasády a doplnky s garanciou najvyššej kvality.

Ak si želáte vytvoriť cenovú ponuku na realizáciu drevenej terasy s kvetináčmi kontaktujte nás.


Páčil sa Vám tento článok? Sledujte nás na Facebooku alebo na Instagrame pre ďalšie novinky a zaujímavosti zo sveta realizácií a renovácií drevených terás a doplnkov.

Montáž a renovácia drevených terás, fasád a podláh z exotických drevín

Cumaru s.r.o.

Cumaru s.r.o. je jedna z prvých firiem na Slovensku, ktorá začala so spracovaním exotických drevín. Na trhu pôsobíme už viac ako 20 rokov. Mnoho rokov skúseností, najkvalitnejšie materiály a odborný prístup nás radia medzi najlepšie firmy na Slovensku pre montáž a renováciu drevených terás, fasád a podláh.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *