Top inšpirácie na vonkajšie drevené terasy

drevená terasa, drevené schody, exotická terasa, terasa pri dome, ipe terasa, exotická terasa, ipe drevina, ipe drevo na terasu, vonkajšie drevené terasy

Vonkajšie drevené terasy nám poskytujú pohodlný a praktický priestor na záhrade. Koncept terasy má ponúknuť centrum diania vonku za splnenia estetických a funkčných požiadaviek. Vďaka tomu si môžeme s rodinou a priateľmi užívať bezstarostne a naplno čas strávený vonku na našom pozemku.

V dnešnom článku vám prinášame dôležité rady a tipy ako si zabezpečiť dokonalú a trvácnu terasu. Zároveň vám ukážeme najlepšie inšpirácie na drevené terasy z našich vlastných realizácií.

Dlažba na terasu - betón alebo drevo?, vonkajšie drevené terasy, drevená terasa,

Stavte na istotu – stavbu terasy zvoľte do rúk odborníkom

Na internete môžete nájsť množstvo návodov, ako si postaviť terasu svojpomocne. To však naozaj neodporúčame. Niektorí majitelia zas chcú čo najviac ušetriť a vyberú si tú najlacnejšiu ponuku, často od neserióznej firmy. Výsledkom je potom mnoho sklamania a frustrácie. Terasa má zvyčajne najprv len vizuálne nedostatky. Neskôr sa, samozrejme, dostavia aj funkčné nedostatky a problémy začnú rýchlo postupovať.

Ani skutočne dobrý kutil nemusí vedieť zhodnotiť všetky aspekty montáže terasy tak, ako skúsený montážnik. Montáž drevenej terasy totiž nie je len o správnom ukladaní terasových dosiek. Zahŕňa komplexnú prípravu stavby od návrhu až po realizáciu. Správne vypracované základy, odvodňovací systém a vhodný výber materiálov i komponentov podľa okolitého prostredia a účelu terasy – to všetko nesmie chýbať dobrému terasovému projektu.

drevo okolo bazéna, drevena terasa, terasa s bazenom, ipe drevo, ipe terasa, terasa s bazenom a virivkou, zahradna terasa, drevena zahradna terasa

Dôsledky nesprávnej a zlej montáže svojpomocne aj neserióznymi firmami sme opísali v našich predchádzajúcich článkoch:
2 dôvody, prečo vám zhotovenie terasy profesionálmi ušetrí peniaze aj nervy
Zle namontovaná terasa a naša oprava s vynikajúcim výsledkom
3 zásadné dôvody, prečo je stavba terasy svojpomocne zlý nápad

Profesionálna montáž odborníkmi vám zaručí ohromujúco krásnu terasu, ktorá bude odolná a dlhotrvácna. Navyše, ak zainvestujete a zvolíte si kvalitnú exotickú drevinu, vaša terasa môže vydržať bezproblémovo slúžiť niekoľko desiatok rokov. Terasa z exotického Ipe vám môže slúžiť až 80 rokov.

zastrešenie terasy drevom, zastrešenie terasy, drevený prístrešok, drevená pergola nad terasou

Prekryte ju a užívajte si terasu dlhšie v roku

Vonkajšie drevené terasy môžeme pochopiteľne využívať len počas priaznivého počasia. Ak však terasu zastrešíme, poskytneme jej ochranu pred slnečným žiarením aj dažďom. Prektytie terasy nám tak pomôže predĺžiť dobu používania terasy aj počas menej priaznivého počasia v roku, napríklad počas daždivých dní.

Prekrytie chráni terasové dosky pred plným UV žiarením a ďalšími poveternostnými vplyvmi. Vďaka tomu ich pomáha chrániť a predĺžiť ich životnosť aj pekný vzhľad. Zastrešenie nad terasou ocení aj váš terasový nábytok, ktorý nemusíte neustále zakrývať alebo presúvať a tiež pomáhate chrániť jeho životnosť a vzhľad.

realizácia terasy, ipe drevo. ipe terasa, exotická terasa, montaz terasy, dizajnova terasa, terasa do obluka, oblukova terasa, vonkajšie drevené terasy
Staršia Ipe terasa vyzerá po našej renovácii ako nová.

Zrenovujte ju a obnovíte jej pôvodný vzhľad

Jednou z najlepších vlastností dreva je jeho schopnosť zrenovovať ho. Drevená terasa môže aj po mnohých rokoch vyzerať ako nová. Stačí keď sa o ňu budete pravidelne starať a renovovať ju. Správna starostlivosť zabezpečí terase krásny obnovený vzhľad dosiek, no nie len to. Zároveň ich udržiava v dobrej kondícii a výrazne predlžuje celkovú životnosť terasy.

Ohromujúce vonkajšie drevené terasy s garanciou kvality len od nás

Naša spoločnosť sa venuje stavbám terás už 19 rokov. Naši klienti na nás oceňujú najmä pre odborný a poctivý prístup, zmysel pre detail a využívanie najkvalitnejších materiálov a komponentov. Vďaka tomu staviame dlhotrvácne a krásne terasy s garanciou kvality.

 Kontaktujte nás pre cenovú ponuku na mieru.

Pozrite sa na portfólio našich realizácií drevených fasád.


Páčil sa vám tento článok? Sledujte nás na Facebooku alebo na Instagrame pre ďalšie novinky a zaujímavosti zo sveta realizácií drevených terás, fasád a iných drevených projektov.

Montáž a renovácia drevených terás, fasád a podláh z exotických drevín

Cumaru s.r.o.

Cumaru s.r.o. je jedna z prvých firiem na Slovensku, ktorá začala so spracovaním exotických drevín. Na trhu pôsobíme už viac ako 20 rokov. Mnoho rokov skúseností, najkvalitnejšie materiály a odborný prístup nás radia medzi najlepšie firmy na Slovensku pre montáž a renováciu drevených terás, fasád a podláh.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *