Top inšpirácie na krásne IPE fasády

obklad domu drevom, drevený obklad na dome, drevené obloženie domu

IPE fasády patria medzi najunikátnejšie a najkrajšie fasádne dizajny. Poďte sa s nami pozrieť na reálne slovenské realizácie z našej dielne a zistite, ako dokáže ipe vyčarovať originálny a pútavý vzhľad, ktorý zvýrazní vašu individualitu. Poďte sa s nami pozrieť na inšpirácie, ktoré vám pomôžu vybrať si ten správny dizajn pre vašu drevenú fasádu.

Prečo si zvoliť práve IPE na fasádu

Pri rozhodovaní sa o vhodnom výbere typu dreviny na fasádu domu je dôležité zvážiť viacero faktorov. Prihliadame na rozpočet, vizuálne aj funkčné nároky, okolité prostredie, či dispozíciu a orientáciu budovy. Kombináciou všetkých týchto požiadaviek vzniká určité spektrum možností na výber.

Ak však hľadáme prémiový drevený obkladový materiál s pôsobivým vizuálom, potom si určite zvolíme jedine Ipe. Ipe totiž patrí medzi funkčne najvýkonnejšie drevo s vysokou odolnosťou a rozmerovou stabilitou. Jeho mimoriadna tvrdosť a hustota zabezpečujú prirodzenú rezistenciu voči hnilobe, plesniam i drevokaznému hmyzu.

Drevená fasáda, ipe, ipe drevo, ipe dosky, ipe obklady, montáž drevenej fasády,

Vďaka týmto vlastnostiam sa drevina Ipe tiež označuje ako železné drevo, a svojou odolnosťou sa radí medzi také materiály, ako je zbrojárska oceľ či betón. Táto ohnňuvzdorná drevina tak na fasáde pôsobí doslova ako ochranný štít. Ochráni budovu od vonkajších poveternostných vplyvov a dokonca pomôže šetriť energie pomocou svojej termoregulačnej schopnosti.

Pozitívne vlastnosti tejto pozoruhodnej dreviny predčia očakávania aj tých najnáročnejších z nás. Ipe dosky sa na fasáde domu budú vynímať minimálne 80 rokov, a pri správnej starostlivosti budú stále vyzerať krásne.

Okrem vyššie spomínaných praktických benefitov Ipe vyniká svojim elegantným vizuálom. Táto drevina má totiž krásnu hladkú štruktúru s jemnou kresbou, ktorá vytvára univerzálny estetický princíp. To znamená, že ju dokážeme spracovať do rôznych podôb tak, aby sa prispôsobila akémukoľvek štýlu a požiadavkám na vzhľad.

drevené fasády, moderné drevené fasády, drevená fasáda na dome, realizácia drevenej fasády, drevený obklad na dome, montáž odvetranej fasády na dome,

Ipe fasáda v spojení s inými materiálmi

Kombináciou krásneho obloženia z Ipe spolu s kontrastnými materiálmi dokážeme vyčarovať neobyčajné dizajnové skvosty. Kameň, sklo alebo kov dokáže umocniť prírodný akcent dreveného obloženia a zároveň zvýrazniť rozdiel medzi chladnými a teplými prvkami exteriéru budovy. Dômyselné fúzie farieb a materiálov tak dokážu vytvoriť nadčasové fasády, ktoré upútajú už z diaľky.

odvetraná drevená fasáda, drevený obklad na dom, drevené obloženie domu, drevená fasáda, exotická fasáda, moderná fasáda, montáž odvetranej drevenej fasády, realizácia drevenej fasády,

Neobmedzené možnosti spracovania IPE fasády

Pri návrhu drevenej fasády môžeme vybočiť z tradičných konceptov a vytvoriť inovatívne a komplexné vizuály, ktoré sa vymykajú zaužívaným pravidlám. Originálnosť dreveného obloženia na fasáde môžeme docieliť už prostredníctvom samotného úkladu dosiek, pri ktorom pokladáme Ipe dosky s odlišnými farebnými odtieňmi zdôraznenými akcentmi a inými textúrami.

Ak chceme zájsť ešte ďalej, môžeme tiež meniť spôsob a orientáciu úkladov, čím narušíme typické horizontálne obloženie fasády. Kombináciou Ipe dosiek, či dokonca hranolov v rôznych uhloch, tvaroch a veľkostiach môžeme dosiahnuť ohromujúce umelecké efekty s vysokou estetickou hodnotou.

obklad domu drevom, opláštenie domu drevom, drevené fasády, drevený fasádny obklad

Top Ipe fasády s garanciou kvality

Naša spoločnosť patrí medzi prvé firmy na Slovensku, ktoré začali so spracovaním exotických drevín na trhu. Vďaka našim bohatým skúsenostiam, odbornému i poctivému prístupu k práci a nekompromisnosti pri výbere top materiálov, montujeme očarujúce drevené fasády s garanciou najvyššej kvality.

Presvedčte sa sami a pozrite si naše porfólio realizácii drevených fasád.

 Zavolajte nám, alebo nám napíšte a my vám pripravíme cenovú ponuku na mieru zadarmo.


Zaujal vás náš článok? Sledujte nás na Facebooku alebo na Instagrame pre ďalšie novinky a zaujímavosti zo sveta realizácií drevených terás, fasád a iných drevených projektov.

Montáž a renovácia drevených terás, fasád a podláh z exotických drevín

Cumaru s.r.o.

Cumaru s.r.o. je jedna z prvých firiem na Slovensku, ktorá začala so spracovaním exotických drevín. Na trhu pôsobíme už viac ako 20 rokov. Mnoho rokov skúseností, najkvalitnejšie materiály a odborný prístup nás radia medzi najlepšie firmy na Slovensku pre montáž a renováciu drevených terás, fasád a podláh.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *