Drevený obklad na fasáde a jeho zaujímavé možnosti realizácie

drevený obklad na dom, drevena fasada domu, drevene oblozenie domu

Premeňte vonkajší vzhľad vášho domova pomocou krásnych drevených obkladov. Drevený obklad na fasáde vytvorí jedinečný prvý dojem, ktorý vás odlíši a zdôrazní vašu individualitu. Okrem pridanej estetickej hodnoty tiež poskytne stavbe praktické riešenia pre každý rozpočet.

Drevený obklad na fasáde domu ochraňuje stavbu pred neustálymi vonkajšími poveternostnými vplyvmi. Zároveň poskytuje budove dôležitý dizajnový a estetický aspekt, ktorý môžete ľubovoľne prispôsobiť vašim požiadavkám a životnému štýlu.

drevený obklad na fasádu, drevená fasáda, odvetraná drevená fasáda, drevené obklady na dom, moderné fasády, moderná fasáda domu, drevené fasády, drevené obloženie na dome

Drevený obklad na fasáde ako nenahraditeľné praktické i estetické riešenie

V modernej architektúre môžeme vidieť, ako sa drevené obklady tešia čoraz väčšej obľube. Architekti i stavbári na dreve totiž obľubujú hneď niekoľko vecí. Je to ekologický a obnoviteľný zdroj, ktorý môžeme po skončení životnosti recyklovať. Je to tvárny a ľahko spracovateľný materiál, ktorý dokážeme prispôsobiť rôznym štýlom prevedenia. Svojou unikátnosťou ho zároveň dokážeme prispôsobiť akýmkoľvek nárokom na vzhľad.

Pri drevených obkladoch fasád môžeme využívať odlišné druhy drevín podľa farby a štruktúry v kombinácii s rôznym spôsobom úkladu aj typov profilov. Dokážeme tak vytvoriť skutočne originálne drevené obloženia na mieru. Ak drevo navyše skombinujeme s kontrastnými materiálmi ako je napríklad kameň, sklo, alebo kov, ešte viac zvýrazníme jeho mimoriadny charakter.

odvetraná drevená fasáda, drevený obklad na dom, drevené obloženie domu, drevená fasáda, exotická fasáda, moderná fasáda, montáž odvetranej drevenej fasády, realizácia drevenej fasády,
Drevenené obklady dodajú stavbe mimoriadny štýl.

V neposlednom rade nesmieme zabúdať ani na dôležité funkčné vlastnosti, ktoré nám drevené obklady poskytujú. Jedná sa najmä o termoregulačnú schopnosť, vďaka ktorej si stavba udržiava stálu teplotu v interiéri. Pomáha to šetriť energie na vykurovanie v zime a na klimatizáciu v lete. Drevená fasáda tiež poskytuje domu izoláciu a prispieva k odhlučneniu vonkajšieho prostredia.

Top materiály pre drevený obklad na fasáde

Pred konečným rozhodnutím o výbere vhodného materiálu na drevenú fasádu si zvážte vaše požiadavky na funkčnosť aj rozpočtové možnosti. Mnohé typy drevín sa síce javia ako drahá záležitosť pri vstupnej investícii, no svojou kvalitou a dlhou výdržou vám zabezpečia bezstarostnú aplikáciu s dlhou životnosťou a nízkymi nárokmi na údržbu. Vaša vyššia vstupná investícia sa tak vráti v podobe vysokej kvality obkladov, ktoré nie je potrebné meniť po pár rokoch od inštalácie.

drevená fasáda, drevené fasády, montáž drevenej fasády, montáž drevených obkladov na dome, drevený obklad na dome, odvetraná drevená fasáda, ipe, realizácia fasády z dreva, obklad domu drevom
Drevený obklad na fasáde domu z prémiového exotického dreva Ipe z našej realizácie.

Exotické dreviny

Hovoríme tu najmä o exotických drevinách, ktoré patria medzi najlepšie obkladové materiály na trhu. Exotické drevo Ipe, Teak či Cumaru, poskytnú stavbe neobyčajne odolné a tvrdé obklady, ktoré odolajú vonkajším podmienkam, hnilobe, plesniam i drevokaznému hmyzu. Sú to rozmerovo stabilné dreviny, ktoré sa pýšia uniktánym prémiovým vzhľadom a neuveriteľnou životnosťou.

Drevina Ipe a Teak vám na fasáde vydrží minimálne 80 rokov, drevina Cumaru minimálne 50 rokov. Obkladové dosky z týchto drevín budú pri správnej starostlivosti vyzerať krásne aj po desiatkach rokov. Preto ak hľadáte to najlepšie a najpôsobivejšie obkladové drevo na trhu, zvoľte si exotické dreviny.

drevený obklad na fasáde, drevený obklad na fasádu, drevo na fasáde domu
Drevený obklad z Thermo Jaseňa po našej profesionálnej renovácii vyzerá ako nový.

Thermodrevo

Ďalším vhodným materiálom na drevený obklad na fasádu je bezpochyby thermo drevo. Populárne thermo dreviny sú dostupnejšou a o čosi lacnejšou alternatívou exotickým drevinám. Sú to tepelne upravené mäkké dreviny, ktoré vďaka procesu termizácie získavajú lepšie vlastnosti do exteriéru. Ich životnosť a odolnosť je omnoho vyššia ako v prípade drevín, ktoré neprešli procesom termizácie.

Obloženie domu drevom – zistite top dôvody, prečo sa oplatí mať drevenú fasádu, drevené obklady na dom, drevená fasáda, drevený obklad na fasáde,
Táto realizácia zahŕňala pôsobivú kombináciu exotickej terasy Ipe s fasádou z Červeného kanadského cédra.

Červený kanadský céder

Majitelia si na drevené fasády vyberajú tiež veľmi populárny Červený kanadský céder. Táto drevina síce nie je nijako významne odolná, zato poskytuje veľmi výnimočný vzhľad. Rozmanitá dekoratívna kresba a štruktúra dreva s farebnou odlišnosťou každej dosky dokáže vyčarovať pútavú fasádu, ktorá zaujme už z diaľky. Ak sa rozhodnete pre tento typ dreviny na fasádu, odporúčame vám dbať na zvýšenú starostlivosť pre zachovanie krásneho vzhľadu aj predĺženie životnosti obkladov.

Sibírsky smrekovec

Sibírsky smrekovec predstavuje ďalšiu voľbu pre drevený obklad na fasáde. Pri projektoch s nižším rozpočtom a menšími nárokmi na životnosť si môžete zvoliť túto drevinu, ktorá patrí medzi najtvrdšie spomedzi mäkkých drevín. Celkovo sa radí medzi drevo v strednej triede odolnosti a na fasáde domu vám vydrží približne 20 rokov. Z vizuálneho hľadiska treba rátať s tým, že tieto drevené obklady pomerne skoro po montáži začnú nerovnomerne blednúť a naberať patinu.

obklad domu drevom, drevený obklad na dome, drevené obloženie domu
Realizácia drevených obkladov na fasáde domu z exotickej dreviny za účelom zvýšenia estetickej hodnoty nehnuteľnosti.

Top montáž dreveného obkladu na fasáde s garanciou kvality

Nech sa už rozhodnete pre akýkoľvek výber dreva a dizajn fasády, dôležité je vybrať si overenú montážnu firmu. Odborná inštalácia drevených obkladov s dôrazom na vysokú kvalitu je totiž kľúčom k dokonalému vzhľadu a dlhej životnosť aplikácie. Naša spoločnosť pôsobí v oblasti montáže drevených fasád už viac než 20 rokov. Vďaka nášmu profesionálnemu prístupu, bohatým skúsenostiam a nekompromisnosti vo výbere top materiálov sa dokážeme za naše stavby zaručiť.

Pridajte sa aj vy k najspokojnejším majiteľom očarujúcich drevených fasád na Slovensku. Kontaktujte nás pre cenovú ponuku na mieru zadarmo.

Pozrite si našu galériu realizácií.


Zaujal vás náš článok? Sledujte nás na Facebooku alebo na Instagrame pre ďalšie novinky a zaujímavosti zo sveta realizácií drevených terás, fasád a iných drevených projektov.

Montáž a renovácia drevených terás, fasád a podláh z exotických drevín

Cumaru s.r.o.

Cumaru s.r.o. je jedna z prvých firiem na Slovensku, ktorá začala so spracovaním exotických drevín. Na trhu pôsobíme už viac ako 20 rokov. Mnoho rokov skúseností, najkvalitnejšie materiály a odborný prístup nás radia medzi najlepšie firmy na Slovensku pre montáž a renováciu drevených terás, fasád a podláh.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *