Top inšpirácie na terasu v roku 2023

inšpirácie na cumaru terasy, cumaru terasa, terasové dosky cumaru, záhradné terasy inšpirácie

Maximalizujte vonkajší potenciál svojho domova pomocou týchto inšpiratívnych trendov v dizajne terasy. Či už chcete oživiť starší záhradný priestor alebo postaviť úplne novú terasu, v dnešnom článku vám ukážeme krásne inšpirácie na terasu v roku 2023 z našich vlastných realizácií.

Využitie prírodných materiálov

Prírodné materiály sú skvelým spôsobom, ako priniesť textúru a teplo do každého vonkajšieho priestoru. Trendy v dizajne terás v roku 2023 zahŕňajú využitie prírodných materiálov a ich vzájomné kombinácie. Najštýlovejším a najpraktickejším spojením tak zostáva drevo, kameň a zeleň.

Ipe terasa s praktickym uloznym priestorom a miestom na pestovanie, inšpirácie na terasu 2023

Drevenú terasu tak môžeme doplniť o unikátne drevené doplnky na mieru z rovnakého, alebo podobného typu dreviny. Môže sa jednať o praktické bočné tienenie terasy, rôzne vertikálne obloženia, oplotenia, drevené ľavice a terasový nábytok, či záhony a kvetináče, alebo iné zaujímavé doplnky.

Okolie terasy môžeme dotvoriť kameňmi alebo kamennou cestičkou a množstvom zelene. Vytvoríme si tak mimoriadne štýlovú a pokojnú oázu na dvore pre dokonalý relax a zábavu.

Chcete vedieť aké sú najlepšie materiály na stavbu záhradnej terasy? Dozviete sa to v tomto článku.

inšpirácie na terasu 2023, exotická terasa s jazierkom, cumaru terasa

Zakomponovanie vodných prvkov do dizajnu terasy

Ak chceme umocniť pokojnú a príjemnú atmosféru na terase, môžeme do jej dizajnu zakomponovať vodný prvok, ako je fontána alebo jazierko. Takéto unikátne doplnky dodajú pôsobivý vzhľad exteriéru a navyše tiež poskytnú upokojujúci zvuk, ktorý pomáha uvoľniť napätie a stres.

dizajn záhradnej terasy, terasa pri bazene, drevo okolo bazéna, terasa okolo bazénu, ipe, ipe drevo pri bazene, drevená terasa okolo bazénu, dizajn terasy, luxusná terasa s bazénom

Drevené terasy sú tiež vynikajúcou voľbou pre obloženie okolo bazénov. Okrem toho, že poskytujú na dotyk príjemný a bezpečný protišmykový povrch, dodajú tiež výrazný vzhľad s nádychom luxusu. Pre drevené terasy pri bazéne odporúčame použiť odolné a krásne exotické dreviny ako najlepšiu a najekonomickejšiu voľbu z hľadiska životnosti i údržby.

pekné záhradné terasy, thermo jaseň, thermo drevo, terasa z thermodreva, termodrevo terasa, termodrevo na terasu

Možnosti vonkajšieho osvetlenia pre ohromujúci zážitok po zatmení

Pre vytvorenie dokonalej magickej atmosféry po zatmení môžeme zakomponovať do terasového dizajnu rôzne formy osvetlenia. Svetlá môžu byť vstavané priamo do terasovej podlahy, alebo do vertikálneho obloženia, alebo môžu byť samostatne stojace. Na výber tiež máme energeticky úsporné LED svetlá, alebo solárne napájané svetlá, čím môžeme znížiť náklady na spotrebu energie na vonkajšie osvetlenie.

Bočné tienenie terasy, drevená stena na terase,

Maximalizovanie využitia priestoru vertikálnym zdobením

Vertikálne záhradníctvo je ďalším populárnym trendom, ktorý môže pomôcť maximalizovať priestor na terase a zároveň vytvoriť jedinečný a svieži vzhľad. Vinič, prípadne iné druhy popínavých rastlín sú na tieto účely ideálne. Môžeme tiež vytvoriť okamžité zelené steny, aby sme do dizajnu vniesli dotyk prírody. Prípadne pridanie nástenných kvetináčov s okrasnými kríkmi alebo farebnými kvetmi je jednoduchý spôsob, ako rozjasniť a zútulniť vonkajšie priestory.

inšpirácie na terasu, moderný terasový dizajn, exotická terasa na mieru z Ipe, Ipe terasa, drevená terasa do oblúku, drevená ipe terasa

Profesionálna realizácia terasového projektu s garanciou kvality

Či už máte jasnú predstavu o svojej budúcej terase, alebo sa ešte len rozhodujete nad jej dizajnom a výberom materiálov, naša spoločnosť je tu pre vás. Zabezpečíme vám profesionálne poradenstvo, návrh a montáž terasy na mieru so zárukou kvality.

Naša spoločnosť pôsobí v oblasti realizácie terás a drevených stavieb už 20 rokov. Pri našej práci sa riadime prísnymi štandardami vo výbere top materiálov a implementovaní najnovších technologických postupov. Aj preto sa radíme medzi lídrov na trhu v stavbe terás.

Kontaktujte nás pre cenovú ponuku na mieru.

Pozrite si naše portfólio realizácií terás.


Zaujímajú vás ďalšie inšpirácie na terasu v roku 2023? Sledujte nás na Facebooku alebo na Instagrame pre ďalšie novinky a zaujímavosti zo sveta realizácií drevených terás, fasád a iných drevených projektov.

Montáž a renovácia drevených terás, fasád a podláh z exotických drevín

Cumaru s.r.o.

Cumaru s.r.o. je jedna z prvých firiem na Slovensku, ktorá začala so spracovaním exotických drevín. Na trhu pôsobíme už viac ako 20 rokov. Mnoho rokov skúseností, najkvalitnejšie materiály a odborný prístup nás radia medzi najlepšie firmy na Slovensku pre montáž a renováciu drevených terás, fasád a podláh.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *