Top inšpirácie na krásne IPE terasy, ktoré vydržia celý život

IPE, ipe terasové dosky, ipe terasa, ipe dosky, ipe drevo, ipe terasy

Chcete to najlepšie pre svoju terasu? IPE terasové dosky patria medzi najlepšiu voľbu. Nekonečný zoznam superlatívov, ktorými oplýva táto vzácna exotická drevina je dôvodom, prečo je IPE vyhľadávaným materiálom na stavbu terasy. V dnešnom článku vám poodhalíme unikátne vlastnosti tejto dreviny a zároveň vám ukážeme top inšpirácie na IPE terasy z našich realizácií.

Krásna i odolná „superdrevina“

realizácia drevenej terasy, drevená terasa, ipe, ipe terasa, exotické drevo ipe, drevina ipe, ipe terasové dosky, realizácia terasy, montáž terasy, IPE

Ak by ste si podržali IPE dosku v ruke, boli by ste prekvapení jej ťažkosťou. Toto exotické drevo patrí medzi najtvrdšie a najhustejšie dreviny, ktoré sa využívajú na exteriérové aj interiérové aplikácie. Vysoká hustota vlákien a tvrdosť zabezpečujú drevine mimoriadnu odolnosť voči vlhkosti a poveternostným vplyvom. Vďaka týmto parametrom je tiež drevo veľmi dobre odolné voči poškodeniam, hnilobe, plesniam aj voči napadnutiu drevokazivým hmyzom.

Narozdiel od ostatných druhov dreva z mierneho podnebia, exotické IPE vyniká neskutočnou rezistenciou. Aj napriek tomu, že je to drevo, v triede odolnosti sa radí medzi materiály ako je zbrojárska oceľ či betón. V požiarnej odolnosti sa radí do triedy A, teda medzi nehorľavé materiály. Ak teda nazveme túto drevinu superdrevina, nebudeme vôbec preháňať.

Realizácia krytej terasy s bazénom a vírivkou

Ipe zaujme aj svojim tropickým vzhľadom, ktorý sa výrazne líši od lokálnych drevín. Husté zrno, krásna kresba a pestrá paleta hnedých odtieňov, pohybujúcich sa od svetlohnedej s olivovým nádychom až po tmavohnedú s červenými podtónmi. Vzhľad terasových dosiek Ipe rozhodne zaujme aj tých najnáročnejších majiteľov.

Top inšpirácie pre drevené terasy v roku 2021

Technické parametre:

Typ exotickej drevinyPôvodný vzhľadTvrdosťHustotaPožiarna odolnosťŽivotnosť
IPE3680 lb1050 kg/m³trieda A75+ rokov

Ekologická voľba

Pýtate sa, ako môže byť drevo ťažené z tropických pralesov a dovážané z Brazílie ekologické? Za určitých podmienok určite áno. Exotické dreviny v našej ponuke sú certifikované PEFC alebo FSC certifikátmi. Tie zaisťujú kontrolu podmienok ťažby a dohliadajú na spracovateľský proces. Certifikované dreviny sa ťažia v trvalo udržateľných obhospodarovaných lesoch, ktoré zároveň prinášajú férové pracovné a životné podmienky pre lokálne obyvateľstvo.

Prírodné a neupravené dreviny sú úplne recyklovateľným materiálom, takže je možné ich zrecyklovať v prípade ukončenia životnosti terasy. Znamená to, že drevo nevytvára nadbytočný a nerecyklovateľný odpad ako je tomu pri mnohých iných stavebných materiáloch.

drevo okolo bazéna, drevena terasa, terasa s bazenom, ipe drevo, ipe terasa, terasa s bazenom a virivkou, zahradna terasa, drevena zahradna terasa

Ďalším faktorom prispievajúcim k ekologickému aspektu tejto dreviny je jej samotná dlhotrvácnosť. Zatiaľ čo mnohé lokálne dreviny vydržia v podobe exteriérovej terasy len zopár rokov, životnosť Ipe môže dosiahnuť až 80 rokov. Fakt, že nám nejaký materiál vydrží po takú dlhú dobu funkčný bez nutnosti výmeny za novú terasu je skutočným dôkazom ekologického a hospodárneho použita.

dizajn terasy, drevená terasa, ipe, ipe terasa, drevená terasa okolo bazéna, drevo okolo bazénu, montáž drevenej terasy

Zrealizujeme Vašu IPE terasu s garanciou kvality

Naša spoločnosť vám garantuje zabezpečenie certifikovaných drevín a profesionálnu montáž so zárukou kvality.18 rokov prinášame to najlepšie v oblasti realizácií terás na Slovensku. Náš odborný a poctivý prístup k práci spolu s využívaním najmodernejších technológií i overených postupov už ocenili stovky klientov nielen na Slovensku, ale aj v zahraničí.

Pridajte sa k základni spokojných majiteľov top terás na Slovensku a kontaktujte nás pre cenovú ponuku na mieru ešte dnes.

Ipe terasa, Ipe terasové dosky, drevená terasa pri dome, montáž drevenej terasy, IPE

Páčil sa vám tento článok? Sledujte nás na Facebooku alebo na Instagrame pre ďalšie novinky a zaujímavosti zo sveta realizácií terás.

Montáž a renovácia drevených terás, fasád a podláh z exotických drevín

Cumaru s.r.o.

Cumaru s.r.o. je jedna z prvých firiem na Slovensku, ktorá začala so spracovaním exotických drevín. Na trhu pôsobíme už viac ako 20 rokov. Mnoho rokov skúseností, najkvalitnejšie materiály a odborný prístup nás radia medzi najlepšie firmy na Slovensku pre montáž a renováciu drevených terás, fasád a podláh.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *