Cumaru terasa – prvotriedna kvalita za rozumnú cenu

cumaru terasa, cumaru, exotické drevo cumaru, cumaru dosky, terasové dosky cumaru, cumaru terasy,

Je všeobecne známe, že najkvalitnejšie terasy sú postavené z exotických drevín. Obľúbené dreviny pochádzajúce z juhoamerických pralesov, akými sú napríklad Ipe, Cumaru alebo Massaranduba, už desaťročia vedú v oblasti využitia na exteriérové terasy. Unikátne spojenie krásneho dreva so železnou odolnosťou vytvára dokonalý materiál.

Cumaru má mnohé vlastnosti podobné najtvrdšiemu a najlepšiemu drevu na stavbu terasy – IPE. Cenená a vyhľadávaná exotická drevina Ipe je však pomerne drahá záležitosť. Ak si chcete zabezpečiť kvalitnú terasu bez kompromisov a zároveň vám rozpočet nedovoľuje zvoliť si Ipe, vhodnou voľbou pre vás môže byť práve lacnejšie Cumaru.

Poďte sa s nami pozrieť bližšie na Cumaru terasy a zistiť viac o ich krásnom vzhľade aj výhodách, ktoré ponúkajú.

Terasa z exotického dreva Cumaru, cumaru terasa

Krásne i odolné

Drevo Cumaru, nazývané tiež brazílsky teak, latinsky Dipteryx Odorata, vám vytvorí príjemný vonkajší priestor bez nutnosti náročnej údržby. Keď sa postavíte na terasu z Cumaru, očarí vás svojim podmanivým exotickým zovňajškom. Pestrá paleta farieb pohybujúcich sa od zlatohnedé až po červenohnedé odtiene je dotvorená tmavými zrnitými akcentami.

Cumaru je druhé najtvrdšie drevo v našej ponuke. Podobne ako Ipe, aj Cumaru má vysokú hustotu vlákien. Vďaka tejto kombinácii parametrov je pozoruhodne odolné voči vonkajším podmienkam. Nevyžaduje žiadnu chemickú ani tepelnú úpravu, je prirodzene rezistentné voči plesniam, hnilobe aj drevokaznému hmyzu. Jeho vysoká tvrdosť zabezpečuje výbornú odolnosť proti povrchovým poškodeniam a škriabancom, spôsobeným bežným používaním terasy.

cumaru terasa, terasa pri bazéne, drevená terasa okolo bazenu, cumaru, drevo okolo bazena

Cumaru terasa vám pri správnej starostlivosti môže vydržať viac ako 50 rokov. Štruktúra dreva a husté zrno zabezpečuje bezpečný protišmykový povrch aj pri hladkých profiloch dosiek. Terasové dosky dobre udržiavajú teplotu, takže sa drevo na slnku príliš nerozpáli a je príjemné na dotyk. Keďže dobre znáša vlhkosť, predstavuje jedno z najvhodnejších drevín k bazénom a iným vodným plochám.

Technické parametre dreviny Cumaru:

Typ exotickej drevinyPôvodná farbaTvrdosťHustotaPožiarna odolnosťŽivotnosť
Cumaru3540 lb1070 kg/m³trieda A50+ rokov
Renovácia terasy z Cumaru, exotické terasové dosky
Staršia Cumaru terasa po našej renovácii dokazuje, že s exotickou drevinou si môžete užívať nádherný vzhľad svojej terasy po celé roky.

Vaša ohromujúca Cumaru terasa s garanciou kvality

Patríme medzi prvé firmy na Slovensku, ktoré priniesli na trh exotické terasy. Už viac než 18 rokov pôsobíme v oblasti realizácií drevených terás. Naše bohaté skúsenosti, profesionalita a poctivosť sú základnými piliermi našej práce. Aj preto máme za sebou stovky spokojných realizácií a majiteľov terás. Ako jedniní postavíme vašu Cumaru terasu s garanciou najvyššej kvality.

Pridajte sa k základni spokojných majiteľov top terás na Slovensku a kontaktujte nás pre cenovú ponuku na mieru zadarmo.


Páčil sa vám tento článok? Sledujte nás na Facebooku alebo na Instagrame pre ďalšie novinky a zaujímavosti zo sveta realizácií terás.

Montáž a renovácia drevených terás, fasád a podláh z exotických drevín

Cumaru s.r.o.

Cumaru s.r.o. je jedna z prvých firiem na Slovensku, ktorá začala so spracovaním exotických drevín. Na trhu pôsobíme už viac ako 20 rokov. Mnoho rokov skúseností, najkvalitnejšie materiály a odborný prístup nás radia medzi najlepšie firmy na Slovensku pre montáž a renováciu drevených terás, fasád a podláh.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *