Top inšpirácie na sauny, ktoré vás očaria krásou aj praktickosťou

Saunovanie prináša blahodárne účinky na telo i myseľ a dôkazy týchto účinkov môžeme vidieť na škandinávskych krajinách, najmä na Fínoch. Tí sa pravidelne umiestňujú v top rebríčkoch najšťastnejších krajín sveta a hovorí sa, že práve saunovanie je jedným z faktorov, ktoré tomu napomáhajú.

Trend saunovania sa vďaka svojim pozitívnym účinkom na organizmus rýchlo rozšíril do celého sveta. Aj na Slovensku už vidíme stále väčší záujem o sauny. Navyše, stále viac ľudí sa zaujíma o súkromné sauny alebo takzvaný domáci wellness. Tento spôsob relaxácie si totiž môžete užívať neobmedzene v pohodlí domova a hlavne bezpečne.

V dnešnom článku vám ukážeme zaujímavé inšpirácie na sauny, ktoré vás presvedčia o tom, že si saunu môžete postaviť naozaj kdekoľvek. Nezáleží na tom, či bývate v byte alebo dome. Priestor na saunu sa dá vyhradiť na akomkoľvek mieste a prispôsobiť rôznym požiadavkám.

Top inšpirácie na sauny

stavba sauny, drevené sauny na mieru, sauna na mieru, finska sauna, realizácia sauny, montáž sauny
Foto kredit: Slavun/Shutterstock

Domáca sauna sa dá dômyselne zakomponovať do kúpeľňových priestorov. Správny výber dreviny v kombinácii s dizajnom sauny dokáže krásne doplniť aj moderné a štýlové priestory. Presklenená stena oddeľujúca saunu od kúpeľne vytvára dojem úplného splynutia stavby a tým opticky presvetľuje a zväčšuje priestor.

kombinovaná sauna na mieru, stavba sauny, sauny na mieru, inšpirácie na sauny, drevená sauna, realizácia sauny, montáž sauny, drevené sauny, fínska sauna
Foto kredit: Maryssia/Shutterstock

Ďalšia ukážka krásnej kompaktnej sauny, ktorá môže byť prakticky zakomponovaná aj do menších priestorov.

inšpirácie na sauny, drevená sauna, realizácia sauny, montáž sauny, drevené sauny,
Foto kredit: Kati Finell/Shutterstock

Osvetlenie hraje dôležitú rolu v dizajne stavby a dokáže vytvoriť jedinečnú atmosféru, ktorá podporí relaxáciu a uvoľnenie. Príjemnú atmosféru môžu zvýrazniť aj rôzne oblé tvary, či doplnenie priestoru o ďalšie prírodné materiály, ako napríklad kamenný obklad.

inšpirácie na sauny, drevená sauna, stavba sauny
Foto kredit: Sofia Rita/Shutterstock

Aj v naozaj malých priestoroch sa môžete tešiť zo súkromnej sauny. Podobne ako sprchový kút aj sauna sa dá postaviť vo forme malého kompaktného kútu, kde sa pohodlne zmestia 1 až 2 osoby. Takúto saunu si pokojne môžete užívať aj v paneláku alebo menšom apartmáne.

stavba sauny, drevená sauna, montáž drevenej sauny,
Foto kredit: Robert Nyholm/Shutterstock

Tradičné prevedenie sauny zahŕňa to najdôležitejšie a tým je priestor na sedenie, poprípade ležanie. Úklad drevených dosiek postavených do ľavíc poskytuje dostatok miesta pre viac osôb.

Foto kredit: bulentumut/Shutterstock

Veľké okno s výhľadom prináša dokonalý pôžitok zo saunovania a umocňuje atmosféru navodzujúcu pocit relaxácie a spojenia s prírodou.

Na obrázkoch vyššie môžete vidieť domáci wellness, ktorý sme realizovali ako samostatnú stavbu. Súčasťou stavby je unikátna dizajnová sauna s vírivkou. Interiér sauny je obložený kvalitným a prémiovým drevom Kanadský červený céder.

Realizácia sauny s garanciou kvality

Nezáleží na tom, či potrebujete malú saunu v kúpeľni alebo samostatne stojaci domáci wellness. Ako spoločnosť s viac než 18-ročnými skúsenosťami v oblasti spracovania dreva Vám vieme zabezpečiť prvotriednu realizáciu sauny – od návrhu až po montáž. To všetko z najkvalitnejších materiálov a so zárukou najvyššej kvality.

Kontaktujte nás pre cenovú ponuku na mieru.


Páčil sa Vám tento článok? Sledujte nás na Facebooku alebo na Instagrame pre ďalšie novinky a zaujímavosti zo sveta realizácií drevených stavieb.

Montáž a renovácia drevených terás, fasád a podláh z exotických drevín

Cumaru s.r.o.

Cumaru s.r.o. je jedna z prvých firiem na Slovensku, ktorá začala so spracovaním exotických drevín. Na trhu pôsobíme už viac ako 20 rokov. Mnoho rokov skúseností, najkvalitnejšie materiály a odborný prístup nás radia medzi najlepšie firmy na Slovensku pre montáž a renováciu drevených terás, fasád a podláh.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *