Typy terás podľa tvaru a využitia – zistite, ktorá je pre vás najlepšia

vyvysena terasa pri dome, stavba terás, montáž terasy, drevené terasy, realizácia drevenej terasy v Bratislave, montáž drevenej terasy, typy terás, výber materiálu na terasu

Pri stavbe novej terasy sa zamýšľame nielen nad vhodným výberom materiálu, ale aj nad jej celkovým dizajnom. Ten sa prispôsobuje účelu používania, celkovému rozpočtu, rozlohe i podmienkam pozemku.
V dnešnom článku vám predstavíme najčastejšie využívané typy terás. Vy si tak nemusíte lámať hlavu nad tým, akú terasu si vybrať a môžete sa jednoducho nechať inšpirovať našimi realizáciami.

Typy terás podľa dispozície

Z hľadiska stavby rozdeľujeme terasy na tie, ktoré sú postavené pri dome a samostatne stojacé terasy.

Terasy pri dome sú zväčša pristavané k domu takým spôsobom, že tvoria jeho prirodzenú súčasť. Rozširujú tak úžitkovú plochu domu o ďalší priestor, aj preto sa im zvykne hovoriť vonkajšia obývačka. Najčastejšie sú pristavané k obývacej izbe alebo kuchyni spojenej s obývačkou. Čas na relax a oddych sa tak môže počas priaznivého počasia pohodlne presunúť na terasu.

Samostatne stojace terasy si väčšinou volia majitelia s väčším pozemkom, nie je to však pravidlo. Môže sa jednať o terasy s bazénom, alebo o zastrešené terasy, ktoré slúžia napríklad ako vonkajšia jedáleň. Nápadom sa však medze ani v stavbe terás nekladú. Preto môžeme vidieť aj zaujímavé a nápadité koncepty, ktoré vytvárajú z terasy unikátny priestor pre vonkajšiu hojdaciu posteľ, mólo nad záhradným jazierkom či komplexný wellness.

drevená terasa, terasa z exotickej dreviny, stavba terás, bratislava, montážna firma na terasy Bratislava, drevené terasy realizácia

Terasy pri dome

Klasické terasy pri dome poznáme najmä ako typické obdĺžnikové stavby pristavané k časti domu, alebo lemujúce celú stranu domu. Aj tu však vieme vybočiť zo zabehnutých stereotypov a vytvoriť zaujímavé tvary a doplnky. Pomôže nám to zefektívniť účel terasy a priniesť syntézu praktických i estetických prvkov ktoré povýšia obyčajnú terasu na originálny priestor.

Klasická terasa obdĺžnikového tvaru

obnova drevenej terasy

Oblúková terasa

Terasa s výbežkom

montáž terás, montáž terasy, montáž drevenej terasy, realizácia terás, typy terás,

Terasa do tvaru L

realizácia ipe terasy, ipe terasové dosky, ipe terasa,, realizácia drevenej terasy, montáž drevenej terasy, montáž terasy, terasa pri dome, ipe terasa pri dome, ipe drevo

Štýlová terasa meniaca tvar lemujúca dom

realizácia terasy, ipe drevo. ipe terasa, exotická terasa, montaz terasy, dizajnova terasa, terasa do obluka, oblukova terasa

Samostatne stojace terasy

Samostatne stojace terasy majú široké využitie. Hodia sa k bazénom, alebo k záhradnej kuchyni, kde môžu spolu s altánkom vytvoriť skvelý priestor na vonkajšie stolovanie. Samostatné terasy bývajú často vyvýšené a pekne vypracované schodisko im dokáže pridať na vizuálnej hodnote.

Otvorená terasa s bazénom

typy terás, terasa s bazénom, terasa okolo bazénu, drevené dosky okolo bazénu, ipe dosky, ipe terasa pri bazéne, montáž terasy okolo bazénu

Krytá terasa s bazénom a vírivkou

Čo dať okolo bazéna, drevo okolo bazena, kryta terasa okolo bazena, drevena terasa okolo bazena s virivkou, bazen s virivkou

Terasa s mólom pri záhradnom jazierku

Krytá terasa slúžiaca ako vonkajšia jedáleň

Nezáleží na tom, aký typ terasy si vyberiete pre svoj projekt. Dôležité je však to, aby ste si vybrali overenú montážnu firmu, ktorá vám zrealizuje kvalitnú terasu podľa vašich predstáv. Skúsení odborníci vám dokážu navrhnúť a postaviť terasu podľa požiadaviek s ohľadom na prostredie a jej účel. Tomu prispôsobia aj výber vhodného materiálu a komponentov. Len tak si môžete zabezpečiť dlhotrvácnu a krásnu terasu, ktorá bude slúžiť bez problémov.

Stavba terasy? Stavte na istotu s top profesionálmi

Naša spoločnosť sa venuje realizáciám terás už viac ako 19 rokov. V priebehu rokov sme nadobudli odborné skúsenosti, vďaka ktorým môžeme stavať terasy s garanciou kvality. Navyše, používame len top materiály a najmodernejšie technológie, ktoré nám pomáhajú neustále vylepšovať terasy k dokonalosti.

Pridajte sa aj vy k najspokojnejším majiteľom terás na Slovensku. Zavolajte nám, alebo nám napíšte a my vám pripravíme cenovú ponuku na mieru zadarmo.

Pozrite sa na naše realizácie drevených terás.


Páčil sa vám tento článok? Sledujte nás na Facebooku alebo na Instagrame pre ďalšie novinky a zaujímavosti zo sveta realizácií drevených terás, fasád a iných drevených projektov.

Montáž a renovácia drevených terás, fasád a podláh z exotických drevín

Cumaru s.r.o.

Cumaru s.r.o. je jedna z prvých firiem na Slovensku, ktorá začala so spracovaním exotických drevín. Na trhu pôsobíme už viac ako 20 rokov. Mnoho rokov skúseností, najkvalitnejšie materiály a odborný prístup nás radia medzi najlepšie firmy na Slovensku pre montáž a renováciu drevených terás, fasád a podláh.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *