Tieto exotické terasy vás nadchnú svojou krásou i praktickými vychytávkami

montáž drevenej terasy, ipe, terasové dosky ipe, ipe terasa, drevo okolo bazéna, terasa pri bazéne, drevo okolo bazénu, realizácia terás

Záhradné terasy už dávno nie sú len obyčajnými prístavbami hranatých pôdorysov v exteriéri. Moderná terasa sa vyznačuje experimentovaním s tvarmi a kombinovaním funkčných a estetických prvkov. Vďaka tomu dokážeme z terasy vyťažiť jej praktický aj vizuálny potenciál na maximum. Samozrejme, len za predpokladu, že použijeme vhodný materiál, teda exotické terasy.

Poďte sa s nami pozrieť na úžasné schopnosti exotických drevín a čo všetko z nich dokážeme vytvoriť v rámci stavby terás.

exotické terasy
Mini terasa s bočným schodiskom, ktorá zároveň bude slúžiť ako súčasť posuvného krytu na bazén.
Zaujímavé nápady na terasy, ktoré premenia váš exteriér na modernú vilu

Prečo sú exotické terasy top?

Súčasné trendy v stavbe terás sa snažia riadiť najmä podľa princípov udržateľnosti, nadčasového vzhľadu a kombinovaním praktických riešení.

Neustály vývoj a testovanie v praxi umožnilo firmám zamerať sa na udržateľnejšie a dlhotrvácnejšie materiály. Jednoznačným víťazom v tomto súboji sa stali exotické dreviny. Tie vynikajú nadpriemernou odolnosťou, stabilitou a dlhou životnosťou, to všetko dokonca bez nutnosti chemických či iných úprav.

Top inšpirácie pre drevené terasy okolo bazéna, drevena terasa okolo bazena, ipe, ipe dosky, ipe okolo bazena, terasa okolo bazéna,
Ipe terasa okolo bazéna so zabudovaným osvetlením, otvorom na slnešník a sedacou plochou, ktorá je tiež odkladacím priestorom.

Exotické dreviny sú navyše prirodzene odolné voči škodcom, plesniam a hnilobe. V podobe terasových dosiek tak dokážu ustáť aj skutočne náročné vonkajšie podmienky po mnoho rokov v perfektnom stave. Exotické dreviny sa tak stali obľúbené nie len pri súkromných, ale aj verejných terasách, chodníkoch či mólach s vysokou premávkou.

Životnosť exotických drevín na terase sa pohybuje v desiatkach rokov. Niektoré dreviny, ako napríklad Ipe alebo Teak, dokážu v podobe terasových dosiek slúžiť až neuveriteľných 70 rokov a viac. O čosi cenovo dostupnejšie Cumaru vydrží až 50 rokov. Len na porovnanie, terasy z mäkkých drevín, akými sú borovica alebo červený smrek, vydržia v exteriéri len cca 5 rokov pred tým, než začnú výrazne degradovať.

Aby toho nebolo málo, exotické dreviny sa okrem výborných funkčných atribútov vyznačujú aj krásnym a podmanivým vzhľadom. Dosky majú elegantnú štruktúru, husté zrno a rozmanité kresby s absenciou hŕč, no zároveň je každá doska jedinečný a neopakovateľný unikát. Vďaka tomu spolu vytvárajú pôvabný celok, ktorý sa skvele hodí k výrazným ale i jednoduchým až minimalistickým štýlom.

dizajn terasy, drevená terasa, ipe, ipe terasa, drevená terasa okolo bazéna, drevo okolo bazénu, montáž drevenej terasy
Aj táto terasa obsahuje miesto na posedenie a relaxáciu pri bazéne.
úložný priestor na terase, dizajn terasy, zaujímavé terasy, ipe, ipe terasa, terasa pri bazéne, exotické terasy
Miesto na posedenie a úložný priestor v jednom.
terasa z exotického dreva, drevená terasa, exotické dreviny na terasu, ipe, ioe drevo, ipe terasa, ipe drevo okolo bazéna, ipe terasa pri bazéne, montáž terasy z exotickej dreviny, montáž terasy

Moderné exotické terasy prinášajú praktické riešenia a nadčasový vzhľad

V dnešnej dobe si čoraz viac začíname vážiť priestor a preto k nemu pristupujeme odlišne aj v exteriérovej architektúre. Terasy sa tak kombinujú s rôznymi aplikáciami a doplnkami, ktoré zefektívňujú ich používanie alebo rozširujú celkový účel použitia terasy.

Môže sa napríklad jednať o doplnenie terasy o neviditeľné úložné priestory slúžiace ako posedenie, elegantné kvetináče slúžiace ako oddelovacie steny pre zvýšenie súkromia, alebo elektrické posuvné konštrukcie nad bazén. Nápadom sa medze naozaj nekladú, pretože drevo je veľmi tvárny a všestranný stavebný materiál. Narozdiel od iných materiálov sa preto dokáže prispôsobiť aj neobvyklým požiadavkám na spracovanie.

Ipe terasa, terasové dosky ipe, ipe terasové dosky, ipe, ipe drevo, ipe na terasy, terasa z ipe, montáž terasy, montáž ipe, realizácia terás bratislava, realizácia terasy v Bratislave
drevené kvetináče, terasové kvetináče z exotického dreva, ipe, ipe dosky, kvetináče z exotického dreva ipe, exkluzívne doplnky k záhradnej terase, exotické terasové doplnky
Tieto elegantné kvetináče sme vytvorili na mieru k terase z rovnakého materiálu – exotického dreva Ipe.

Aj vy môžete mať dokonalú terasu s garanciou kvality

Stačí ak sa obrátite na rokmi overenú montážnu firmu, ktorá nikdy nerobí kompromisy v kvalite práce ani materiáloch. Naša spoločnosť CUMARU s.r.o. pôsobí v oblasti realizácií terás už viac než 19 rokov. Pre našich zákazníkov staviame nie len krásne, ale aj dlhotrvácne terasy so zárukou.

 Zavolajte nám, alebo nám napíšte a my vám pripravíme cenovú ponuku na mieru zadarmo.

Pozrite sa na naše realizácie drevených terás.


Páčil sa vám tento článok? Sledujte nás na Facebooku alebo na Instagrame pre ďalšie novinky a zaujímavosti zo sveta realizácií drevených terás, fasád a iných drevených projektov.

Montáž a renovácia drevených terás, fasád a podláh z exotických drevín

Cumaru s.r.o.

Cumaru s.r.o. je jedna z prvých firiem na Slovensku, ktorá začala so spracovaním exotických drevín. Na trhu pôsobíme už viac ako 20 rokov. Mnoho rokov skúseností, najkvalitnejšie materiály a odborný prístup nás radia medzi najlepšie firmy na Slovensku pre montáž a renováciu drevených terás, fasád a podláh.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *