Drevo okolo bazéna – 8 úžasných realizácií ukazuje, že drevo patrí k vode

drevo okolo bazéna, drevena terasa, terasa s bazenom, ipe drevo, ipe terasa, terasa s bazenom a virivkou, zahradna terasa, drevena zahradna terasa, záhradné terasy na mieru

Uvažujete čo dať okolo bazéna? Exotické drevo okolo bazéna patrí medzi najlepšie materiály na použitie pre tento účel. Či už si zvolíte Ipe, Teak, Cumaru, Massarandubu alebo iné exotické drevá, poskytnú vám hneď niekoľko výhod.

Exotické dreviny prirodzene odolávajú vlhkosti, mrazom a iným poveternostným podmienkam bez nutnosti impregnácie alebo iného chemického ošetrenia. Terasové dosky tak zostávajú bez chémie a nepredstavujú zdravotné ani enviromentálne riziko. Drevo je príjemné na dotyk a keďže má termoizolačné vlastnosti, v lete sa na slnku neprehrieva a nepopáli bosé nohy. Zároveň je protišmykové a ochráni vás pred úrazmi v okolí bazénu.

Navyše vyzerá skvele a každému exteriéru dodá pridanú hodnotu. Niet preto divu, že exotické drevo je top voľbou pre záhradných dizajnérov po celom svete. Pozrite sa na naše nedávne realizácie drevených terás okolo bazéna a nechajte sa inšpirovať pre svoj projekt.

drevo okolo bazéna, terasa s bazenom, exoticke drevo Ipe, drevena terasa okolo bazena

Drevo ako prírodný materiál krásne vyniká so zeleňou. Či už sa jedná o stromy, trávu, okrasné kríky alebo palmy, čím viac zelene použijeme pri drevenej terase, tým väčší efekt „exotiky“ dosiahneme. Ako môžeme vidieť na obrázku vyššie, aj na relatívne malom pozemku vieme vytvoriť oázu súkromného raja, vďaka ktorému zabudneme na okolitý svet.

drevo okolo bazéna, exotické drevo, Ipe, terasa okolo bazena, drevena podlaha okolo bazena, zahradna terasa s bazenom

Zaujímavý projekt bola realizácia tejto Ipe terasy pri dome. Na malej rozlohe sme vytvorili vyvýšenú terasu s bazénom. Originálnym riešením je presklená jedna strana bazénu, takže je možné z oddychovej časti terasy pozorovať plávajúcich vo vode. Keďže sa v okolí terasy vyskytuje prevažne betón ako hlavný materiál, drevo takýto exteriér zjemňuje a poskytuje mu pomyselný kontakt s prírodou.

drevo okolo bazéna, ipe drevo, ipe terasa, terasa s bazenom, terasa s virivkou, exoticke drevo, exoticke drevo okolo bazena

Na realizácii vyššie si môžete zblízka všimnúť pôvabnú kresbu a vzhľad Ipe terasových dosiek, ktoré boli použité aj na túto terasu s bazénom a vírivkou. Rodinná klasika záhrady so zeleným trávnikom a bazénom sa tak povýšila na vyšší level.

Čo dať okolo bazéna, drevo okolo bazena, kryta terasa okolo bazena, drevena terasa okolo bazena s virivkou, bazen s virivkou

Ak si chcete predĺžiť sezónu využívania bazéna, alebo si užívať bazén aj vírivku v nepriaznivom počasí, najlepším riešením je jeho prekrytie. Táto realizácia obloženia bazénu a vírivky z Ipe dreva zahŕňala aj vytvorenie krásnych schodov priamo do bazéna a do vírivky. Viac o tomto projekte si môžete prečítať tu.

drevo okolo bazéna, ipe drevo, exoticke drevo okolo bazena, realizacia terasy, montaz terasy s bazenom, terasa okolo bazena, co dat okolo bazenu

Naša ďalšia realizácia terasy okolo bazéna z exotického dreva Ipe. Tu môžeme vidieť ako sú terasové dosky dokonale zapracované okolo dizajnového bazéna s oblými rohmi. Veľmi vkusne navrhnutá terasa poskytuje vysoký estetický zážitok v kombinácii s praktickými vlastnoťami. Jedným z nich je napríklad posedenie vedľa bazéna, ktoré zároveň slúži aj ako odkladací priestor.

Krásne dreviny Ipe a Cumaru sa vynímajú v podobe terasy a móla pri tomto záhradnom jazierku pri Bratislave. Pri pohľade na okolité prostredie snáď ani nie je možné predstaviť si iné použitie materiálu ako exotickej dreviny. Kombinácia exotickej dreviny s upravenou zeleňou a jazierkom s množstvom rýb vytvára dokonalý svet prírody a pokoja priamo v srdci mesta.

drevo okolo bazéna, drevený obklad okolo bazenu, terasa okolo bazena, exoticke drevo, Ipe, drevo pri bazene

Nie všetci si želajú mať na svojom pozemku zapustený bazén. Niektorým ľuďom viac vyhovuje nadzemný bazén a aj v tomto prípade si môžete zvoliť drevo okolo bazéna. Dokážeme navrhnúť a zrealizovať na mieru akékoľvek požiadavky klienta.

Ďalšia staršia realizácia drevenej terasy s bazénom z našej dielne ukazuje, že aj po rokoch môže vyzerať drevo okolo bazéna skvele. Dôležitý je správny výber dreviny a pravidelná starostlivosť. Vďaka tomu vám vaša terasa vydrží po mnoho rokov krásna a funkčná ako nová.

Viac informácií a inšpirácií o terasách s bazénom nájdete v našich ďalších článkoch:
Čo dať okolo bazéna? 7 dôvodov pre drevo
Top inšpirácie pre drevené terasy okolo bazéna

Výnimočné terasy pre vaše výnimočné momenty

Spoločnosť CUMARU s.r.o. pôsobí už viac ako 18-rokov v oblasti montáže drevených terás, fasád i podláh. Dokážeme zrealizovať akékoľvek požiadavky klienta s dôrazom na vysokú odbornosť prevedenia s garanciou kvalityKontaktujte nás pre cenovú ponuku na mieru a nechajte si zrealizovať vašu vysnívanú terasu.

Zaujímajú vás realizácie terás a iné informácie zo sveta spracovania dreva? Sledujte nás na Facebooku alebo na Instagrame pre ďalšie novinky a zaujímavosti.

Montáž a renovácia drevených terás, fasád a podláh z exotických drevín

Cumaru s.r.o.

Cumaru s.r.o. je jedna z prvých firiem na Slovensku, ktorá začala so spracovaním exotických drevín. Na trhu pôsobíme už viac ako 20 rokov. Mnoho rokov skúseností, najkvalitnejšie materiály a odborný prístup nás radia medzi najlepšie firmy na Slovensku pre montáž a renováciu drevených terás, fasád a podláh.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *