Unikátny drevený prístrešok – realizácia tejto drevenej pergoly vás očarí

drevený prístrešok, drevený prístrešok k domu, realizácia drevenej pergoly, stavba drevenej pergoly, drevená pergola na mieru, drevený prístrešok

Realizácia drevenej pergoly sa zvyčajne stavia pri dome podľa určitých preferovaných typov návrhov stavieb. Naša nedávna realizácia si zaslúži pozornosť, pretože sa rozhodne nejedná len o obyčajnú pergolu. Z koncepčného i montážneho hľadiska je unikátna po všetkých stránkach. Poďťe sa s nami pozrieť na našu realizáciu drevenej pergoly tak, ako ste ju ešte nikdy pred tým nevideli.

Koncept pergoly je v záhradnej architektúre pomerne rozšírená a obľúbená záležitosť pre svoje mnohé praktické účely. Väčšinou sa jedná o konštrukciu s čiastočne alebo úplne otvorenými stranami a zastrešením, ktoré poskytuje ochranu terasy i osôb pred slnečnými lúčmi, dažďom, či iným nepriaznivým počasím. Šikovný prístrešok teda nechráni len osoby na terase, ale aj samotnú terasu pred rôznymi vplyvmi podnebia a tým pomáha predlžovať jej životnosť.

drevený prístrešok, drevený prístrešok k domu, realizácia drevenej pergoly, stavba drevenej pergoly, drevená pergola na mieru, drevený prístrešok

Ak si chceme zabezpečiť súkromie pred susedmi alebo neželanými pohľadmi okoloidúcich, pergola s bočnou stenou či stenami je jeden zo spôsobov, ako si môžeme dopriať viac privátneho priestoru i bezpečia. V súčasnosti sa čoraz viac stretávame aj so samostatnými stavbami, ktoré majú slúžiť ako prístrešok pre vozidlá, ako napríklad drevený prístrešok na auto.

Podobne ako je tomu pri terasách či iných exteriérových stavbách, aj v prípade pergoly máte na trhu množstvo lacnejších i drahších možností a prevedení tohto typu stavby. Ľudia, ktorí chcú vystúpiť z davu a majú vysoké estetické nároky si však z tejto ponuky veľmi nevyberú. Môžu si ale dať vypracovať drevenú pergolu na mieru podľa svojich predstáv.

drevený prístrešok, drevený prístrešok k domu, realizácia drevenej pergoly, stavba drevenej pergoly, drevená pergola na mieru, drevený prístrešok

Taký bol prípad aj tohto projektu, kde sme navrhli a namontovali netradičnú drevenú pergolu, ktorá krídlovito obklopuje vonkajšiu drevenú saunu. Na obrázkoch je drevený prístrešok čisto po dokončení a čaká na zastrešenie lexanom. Na zhotovenie pergoly bol použitý odolný sibírsky smrekovec. Bol ošetrený a zafixovaný špeciálnym pigmentovým olejom pre zvýšenie ochrany a odolnosti dreviny.

Vystúpte z davu s jedinečnými drevenými prístreškami od CUMARU s.r.o.

Ak hľadáte jednoduché aj netradičné riešenia pre váš drevený prístrešok i pergolu, ste na správnom mieste. Naša spoločnosť už viac ako 18 rokov vedie na slovenskom trhu v oblasti spracovania dreva v exteriéri aj interiéri. S nami máte garanciu kvality vykonanej práce za použitia top materiálov a najnovších technológií.

Kontaktujte nás pre cenovú ponuku a my vám vytvoríme návrh na mieru.

Páčil sa vám tento článok? Sledujte nás na Facebooku alebo na Instagrame pre ďalšie novinky a zaujímavosti zo sveta spracovania dreva na terasy, podlahy, fasády a iné drevené stavby.

Montáž a renovácia drevených terás, fasád a podláh z exotických drevín

Cumaru s.r.o.

Cumaru s.r.o. je jedna z prvých firiem na Slovensku, ktorá začala so spracovaním exotických drevín. Na trhu pôsobíme už viac ako 20 rokov. Mnoho rokov skúseností, najkvalitnejšie materiály a odborný prístup nás radia medzi najlepšie firmy na Slovensku pre montáž a renováciu drevených terás, fasád a podláh.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *