Zaujímavé nápady na terasy, ktoré premenia váš exteriér na modernú vilu

Zaujímavé nápady na terasy, ktoré premenia váš exteriér na modernú vilu

V minulosti sme používali lokálne dreviny na obklady v interiéri aj exteriéri, aby sme dodali stavbe rustikálny nádych. Charakteristický vzhľad drevín, ako je smrek, s typickými hrčami nám navodzuje dojem vidieckého bývania či chaty, ako je tomu v prípade populárneho tatranského profilu. Drevené obklady však nemusia vytvárať len takýto dojem.

S príchodom elegantných exotických drevín na trh sa drevené obklady začali vo veľkom využívať v popredných architektonických projektoch. Obklady z exotických drevín tak môžeme vidieť stále viac na najimpozantnejších architektonických stavbách a luxusných vilách. Exotické dreviny, ako Teak, Ipe, Massaranduba, Cumaru a iné, sa stali prirodzenou súčasťou modernej i ekologickej architektúry.

Rozhodne tomu však nie je len pre ich mimoriadne krásny vzhľad, ktorý sa od mäkkých drevín líši najmä podmanivou kresbou a absenciou hŕč. Exotické dreviny sú nesmierne odolné a tvrdé dreviny. Prirodzene odolávajú aj tým najnáročnejším celoročným poveternostným vplyvom. Bez akejkoľvek chemickej úpravy tiež odolajú drevokazivému hmyzu, plesniam a hnilobe. Vďaka tomu majú dlhú životnosť a je možné ich využívať aj pri vode, bazénoch aj na komerčných stavbách s vysoskou premávkou.

Poďte sa s nami pozrieť na zaujímavé nápady na terasy, ktoré vás môžu inšpirovať na zatraktívnenie vonkajšieho priestoru vašej nehnuteľnosti.

Realizácia drevenej časti k posuvnej konštrukcii na prekrytie bazéna a mini terasy v jednom

nápady na terasy, terasa s bazénom, terasa na mieru, drevená terasa s posuvnou konštrukciou na zakrytie bazéna,

Uvažujete nad zakrytím svojho bazéna? Riešením môže byť aj takýto unikátny spôsob, ktorý sa rozhodne vymyká tradičným prekrytiam bazénov. Táto drevená konštrukcia, ktorá bude spojená s posuvným systémom na zakrytie bazéna, zároveň slúži ako mini terasa s výhľadom na bazén.

nápady na terasy, terasa s bazénom, terasa na mieru, drevená terasa s posuvnou konštrukciou na zakrytie bazéna,

Zaujímavé drevené konštrukcie vyniknú ešte viac ak sa skombinujú s inými doplnkami a stavbami z obkladov z rovnakého typu dreviny. V tomto prípade sa jedná o exotickú drevinu Ipe, jednu z najlepších a najodolnejších drevín na trhu. Kombináciou s drevenou fasádou či pergolou (v pozadí obrázku vyššie), môžete vytvoriť celej nehnuteľnosti a jej vonkajšiemu priestoru úplne iný vizuálny rozmer.

Luxusná Ipe terasa z našej realizácie

stavba terasy, ipe terasa, stavba terasy pri dome, realizácia terasy, dizajnova terasa do obluku, nápady na terasy

Táto terasa z exotického dreva Ipe lemuje celú plochu domu do oblúku. Úzky oblúk sa pri dominantnej časti domu, kde sa nachádza obývačka, rozširuje, aby poskytol širší priestor na posedenie.

realizácia terasy, ipe drevo. ipe terasa, exotická terasa, montaz terasy, dizajnova terasa, terasa do obluka, oblukova terasa

Terasa dômyselne prepája interiér s exteriérom a zároveň zjemňuje prísny charakter strohých línií modernej novostavby. Vytvára tak harmóniu a prepája dva svety, teda modernú architektúru s vonkajším prostredím plným zelene.

Realizácia Ipe terasy okolo bazénu z našej dielne

ipe terasa, realizácia terasy pri bazéne, drevo okolo bazéna, drevená terasa pri bazéne, drevená terasa okolo bazénu, bazén s drevenou terasou, ipe, ipe dosky,

Azda každý, kto má dostatok priestoru na svojom pozemku, túži po veľkom bazéne. Vrcholom pohodlia a luxusu na pohľad i dotyk je mať okolo bazéna kvalitnú drevenú terasu. Drevo poskytne okoliu bazénu príjemnú plochu, ktorá zabezpečí pohodlie aj praktickosť, pretože sa neprehrieva, je príjemné na dotyk a zároveň má protišmykové vlastnosti.

ipe terasa, realizácia terasy pri bazéne, drevo okolo bazéna, drevená terasa pri bazéne, drevená terasa okolo bazénu, bazén s drevenou terasou, ipe, ipe dosky, nápady na terasy

Realizácia oblúkovej terasy pri dome

Väčšina drevených terás má štvorcový alebo obdĺžnikový pôdorys. Z praktického hľadiska je to dané samotným typom terasových dosiek, ktoré sú spracovávané v unifikovaných rozmeroch. Ak však túžite po terase, ktorá bude vynikať atypickým tvarom, nič nie je nemožné. Naši skúsení montážnici vedia spracovať terasu do krásneho oblúku a iných netypických tvarov podľa vašich predstáv.

Naša realizácia terasy so zaujímavou inštaláciou

nápady na terasy, najlepšie terasy, montáž terasy, montáž drevenej terasy bratislava, drevená terasa bratislava, realizácia drevenej terasy

Jednou z našich nedávnych realizácií bola aj montáž klasickej terasy pri dome. Jednoduchej terase dodáva originálnosť a nevšednosť drevená aplikácia umiestnená blízko okna domu. Tento vkusný plot alebo zábrana, pôsobí ako zaujímavá dekorácia a zároveň dodáva súkromie osobám v interiéri.

Splníme váš sen o dokonalej terase

Nech už máte predstavy o svojej budúcej terase akékoľvek, dôležité je obrátiť sa na renomovanú spoločnosť so skúsenosťami. Aj tie najlepšie nápady na terasy totiž môžu dopadnúť ako katastrofa pri zlej montáži. Spoločnosť CUMARU s.r.o. ponúka montáž drevených terás a iných aplikácií z dreva už viac ako 18 rokov.

S nami máte garanciu kvality odvedej práce, profesionality a poctivosti v každom ohľade. To všetko za použitia najmodernejších technológií a postupov. Aj preto si môžeme dovoliť zrealizovať i tie najnáročnejšie požiadavky klientov.

Kontaktujte nás pre cenovú ponuku a my vám vytvoríme návrh na mieru.

Páčil sa vám tento článok? Sledujte nás na Facebooku alebo na Instagrame pre ďalšie novinky a zaujímavosti zo sveta spracovania dreva na terasy, podlahy, fasády a iné drevené stavby.

Montáž a renovácia drevených terás, fasád a podláh z exotických drevín

Cumaru s.r.o.

Cumaru s.r.o. je jedna z prvých firiem na Slovensku, ktorá začala so spracovaním exotických drevín. Na trhu pôsobíme už viac ako 20 rokov. Mnoho rokov skúseností, najkvalitnejšie materiály a odborný prístup nás radia medzi najlepšie firmy na Slovensku pre montáž a renováciu drevených terás, fasád a podláh.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *