Drevená brána do dvora – pozoruhodná realizácia modernej brány na mieru

Drevená brána do dvora - pozoruhodná realizácia modernej brány na mieru, drevené brány na mieru

Chcete zatraktívniť svoju nehnuteľnosť a dodať jej šarm s nádychom modernosti a štýlu? Zaujímate sa o najnovšie vychytávky v dizajne vonkajšieho priestoru pre svoj dom? Potom vás zaujme naša nedávna realizácia. Táto posuvná drevená brána do dvora posúva hranice exteriérového dizajnu. Poďte sa s nami pozrieť na viac informácií a obrázkov z tohto projektu.

Súčasťou exteriérových úprav pre majiteľa nehnuteľnosti bolo vytvorenie návrhov a realizácia kombinácie drevenných aplikácií, ktoré na seba plynule nadväzujú a vytvárajú pútavý vizuálny efekt. V rámci toho sme okrem tejto drevenej brány riešili aj montáž odvetranej drevenej fasády, drevenej pergoly, renováciu drevenej sauny, aj realizáciu drevenej mini terasy k bazénu.

Bola to unikátna príležitosť pozdvihnúť a úplne pretvoriť celý vonkajší priestor tejto novostavby a dodať jej úplne iný charakter. Na to sme samozrejme potrebovali použiť kvalitnú a krásnu drevinu – to najlepšie čo na trhu existuje, teda exotické Ipe. Železné drevo Ipe pochádzajúce z brazílskych pralesov je perfektným materiálom na vytvorenie pôsobivých stavieb i obkladov s hodnotou a mimoriadnou životnosťou.

Jeho krásny vzor s elegantnou kresbou ho robí vyhľadávanou drevinou v rámci využitia na obklady v interiéroch i exteriéroch. Navyše, je to tak odolné a tvrdé drevo, že sa v triede odolnosti radí medzi materiály ako zbrojárska oceľ či betón. Jeho životnosť pri správnej starostlivosti podľa typu drevenej aplikácie v exteriéri môže dosiahnuť až 80 rokov.

Na realizáciu drevenej brány však môžu byť použité aj iné exotické dreviny či thermodrevo. Každému sa páči niečo iné a pri výbere dreviny záleží na vašich potrebách, vzhľadových preferenciách i výške rozpočtu. Ipe drevina patrí medzi najdrahšie riešenia, zatiaľ čo thermo drevo ako napríklad termicky upravený sibírsky smrek môže predstavovať rozumný kompromis z hľadiska pomeru ceny a kvality drevenej brány.

Drevená brána do dvora je navrhnutá tak, aby plynule prepájala drevené obloženie fasády domu. Na obrázku vyššie môžete vidieť, že fasáda domu bola obložená rovnakou drevinou Ipe. Všetky drevené prvky tak nadväzujú na seba a tvoria dokonalú harmóniu. Viac o tejto realizácii drevenej fasády sa môžete dočítať v samostatnom článku tu.

Drevená fasáda, ipe, ipe drevo, ipe dosky, ipe obklady, montáž drevenej fasády,

Drevená brána do dvora s garanciou kvality

Ak hľadáte montážnu firmu, ktorá Vám vytvorí drevenú bránu na mieru so zárukou kvality, ste na správnej adrese. Naša spoločnosť pôsobí na trhu v oblasti spracovania dreva už viac ako 18 rokov. Pri našej práci využívame najmodernejšie technológie a overené postupy. Naše skúsenosti, poctivý prístup k práci s dôrazom na detail a profesionalitu sú hlavným dôvodom, prečo neustále prekonávame očakávania našich klientov.

Presvedčte sa sami. Pozrite si galériu našich realizácií terás, fasád a iných drevených doplnkov.

Kontaktujte nás pre cenovú ponuku zadarmo.

Páčil sa vám tento článok? Sledujte nás na Facebooku alebo na Instagrame pre ďalšie novinky a zaujímavosti zo sveta spracovania dreva na terasy, podlahy, fasády a iné drevené stavby.

Montáž a renovácia drevených terás, fasád a podláh z exotických drevín

Cumaru s.r.o.

Cumaru s.r.o. je jedna z prvých firiem na Slovensku, ktorá začala so spracovaním exotických drevín. Na trhu pôsobíme už viac ako 20 rokov. Mnoho rokov skúseností, najkvalitnejšie materiály a odborný prístup nás radia medzi najlepšie firmy na Slovensku pre montáž a renováciu drevených terás, fasád a podláh.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *