Veranda pri dome a jej výhody, ktoré vás prekvapia

zastrešenie terasy drevom, zastrešenie terasy, drevený prístrešok, drevená pergola nad terasou, drevená veranda pri dome, veranda pri dome, drevené pergoly

Veranda pri dome patrí medzi typické a obľúbené prístavby k domu. Ak rozmýšľate nad tým, aký je rozdiel medzi verandou a terasou, v dnešnom článku vám poodhalíme drobné rozdiely. Zároveň sa pozrieme na praktické aj vizuálne aspekty, ktoré môže táto stavba domu priniesť. V neposlednom rade vám ukážeme krásne verandy z našej realizácie pre vašu inšpiráciu.

drevená terasa, terasa z exotickej dreviny, stavba terás, bratislava, montážna firma na terasy Bratislava, drevené terasy realizácia

Veranda versus terasa pri dome

Pod pojmom terasa sa väčšinou myslí zastavaná plocha, ktorá sa rozprestiera smerom von od budovy. Svojou veľkosťou a dispozíciou tak vytvára ďalší plnohodnotný priestor, ktorý prepája interiér a exteriér domu. Pod terasou si teda väčšinou predstavíme plochy rôznych tvarov, či už štvorcových, obdĺžnikových alebo oblúkových, ktoré dopĺňajú dom o ďalší úžitkový priestor.

Naopak veranda predstavuje menšiu plochu, ktorá sa rozprestiera pozdĺž domu. Veranda nevytvára dojem vonkajšej miestnosti, preto o nej môžeme hovoriť skôr ako o balkóne alebo lodžii postavenej pri dome. Narozdiel od terasy je veranda väčšinou zastrešená a v mnohých prípadoch aj čiastočne uzavretá.

drevená pergola, ipe terasa, ipe montované na deck wise spony, kryta terasa, terasa s pristreskom, exoticka terasa, veranda pri dome
Rozdiely medzi verandou a terasou sa mnohokrát stierajú. Vo všeobecnosti však o verande hovoríme ako o zastrešenej menšej ploche, ktorá sa rozprestiera pozdĺž domu v exteriéri.

Výhody verandy

Prekryté verandy nám poskytujú plochu na trávenie času vonku aj v nepriaznivom počasí, napríklad počas dažďa. Ak je navyše veranda aj uzavretá z jednej alebo viacerých strán, poskytne nám to vyššiu mieru súkromia aj ochranu pred vetrom.

Prekryté a uzavreté verandy chránia podlahový materiál pred nepriaznivými vplyvmi počasia. Ak teda máte verandu postavenú z exotických drevín, thermodreva ale aj WPC, zastrešenie ochráni tieto materiály pred rýchlym zvetrávaním. Výsledkom toho sa predlžuje životnosť aj pekný vzhľad tejto stavby.

Ďalšou výhodou verandy môže byť aj nižší rozpočet, ktorý potrebujeme na jej stavbu. Ak bude veranda pod strechou, môžeme si zvoliť aj lacnejšie a menej odolné materály. Veranda pri dome tak svojou veľkosťou aj nárokmi na materiál predstavuje dostupný projekt, ktorý si môže dovoliť každý majiteľ domu.

drevená pergola, Top 10 nápadov na využitie dreva v exteriéri, veranda pri dome, drevená veranda

Postavíme vám krásnu a kvalitnú verandu

Nechajte montáž verandy na nás a pokojne hoďte všetky starosti za hlavu. Vašu verandu či terasu postavíme odborne a poctivo so zárukou najvyššej kvality. Pridáte sa tak k množstvu spokojných majiteľov, ktorí si zvolili overeného lídra na trhu v oblasti spracovania dreva.

Zavolajte nám, alebo nám napíšte pre cenovú ponuku na mieru zadarmo.

Pozrite sa na naše realizácie terás a iných drevených stavieb v našom portfóliu.


Zaujal vás tento článok? Sledujte nás na Facebooku alebo na Instagrame pre ďalšie novinky a zaujímavosti zo sveta realizácií drevených terás, fasád a iných drevených projektov.

Montáž a renovácia drevených terás, fasád a podláh z exotických drevín

Cumaru s.r.o.

Cumaru s.r.o. je jedna z prvých firiem na Slovensku, ktorá začala so spracovaním exotických drevín. Na trhu pôsobíme už viac ako 20 rokov. Mnoho rokov skúseností, najkvalitnejšie materiály a odborný prístup nás radia medzi najlepšie firmy na Slovensku pre montáž a renováciu drevených terás, fasád a podláh.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *