WPC dosky novej generácie pre modernú terasu

wpc dosky, kompozitné dosky, drevoplast, wpc terasa, montáž wpc terasy, kompozitné terasové dosky,

Naša spoločnosť sa doteraz zameriavala na stavbu terás z dreva, predovšetkým z exotických drevín z dôvodu prvotriednej kvality a odolnosti tohto materiálu. Od novembra sme sa rozhodli pridať do našej ponuky aj špeciálne WPC dosky vyrábané najmodernejšou technológiou, ktoré ste na slovenskom trhu doposiaľ nevideli. Veríme, že rozšírením možností poskytneme zákazníkom širšie spektrum výberu pre ich individuálne potreby.

Nové kompozitné terasové dosky v našej ponuke sú vyrábané unikátnym spôsobom vďaka čomu majú ešte viac výhod. Poďte sa s nami pozrieť na túto novinku a zistiť, či sú vhodné aj pre vašu terasu.

Nie je kompozit ako kompozit

Kompozitné terasové dosky patria medzi overené a často vyhľadávané materiály na stavbu terás. Nových majiteľov lákajú prevažne tým, že sú bezúdržbové. Nevyžadujú pravidelnú starostlivosť ako je brúsenie a olejovanie a v ponuke sú v mnohých zaujímavých farebných prevedeniach. Aj ked výrobcovia uvádzajú životnosť WPC dosiek na cca 25 rokov, v praxi sme sa často stretávali s kompozitnými terasami, ktorých funkčnosť i vzhľad degradoval už po pár rokoch od montáže.

Na mnohých internetových fórách tiež môžeme vidieť diskusie o majiteľoch, ktorí vyjadrujú sklamanie z kompozitnej terasy. Vadí im že sa terasa rýchlo špiní, poškriabe, vybledne, alebo že už po pár rokoch od montáže je potrebná výmena. A naozaj, trvácnosť a funkčnosť kompozitu závisí nielen od správnej montáže ale od samotnej výroby dosiek.

wpc dosky, kompozitné dosky novej generácie, hybridné kompozitné terasové dosky, nová technológia výroby drevoplastových dosiek

Spôsob výroby a kvalita i pomer použitých materiálov vo WPC doskách sú kľúčovými parametrami, ktoré udávajú celkovú životnosť a odolnosť terasovej dosky. Pri výbere kompozitných dosiek sa teda oplatí skontrolovať, aký druh plastov sa na ich výrobu používa. Niektoré dosky dostupné na trhu sú vyrobené z plastov s horšími technickými parametrami.

Plasty ako Polypropylén (PP) alebo polyetylén s vysokou hustotou (HDPE) sú lacnejšie, ale náchylnejšie na škrabance, opotrebovanie a mechanické poškodenie. WPC dosky vyrobené z PP alebo HDPE obsahujú menšie množstvo dreva – v dôsledku čoho má doska menej atraktívny vzhľad.

Preto ak ste sa rozhodli pre wpc, uistite sa, že na vašu terasu budú použité len kompozitné dosky, ktorých proces výroby a použitých materiálov podliehajú kvalitatívnym štandardom.

Inovatívne WPC dosky, ktoré vás ohúria

Naše kompozitné wpc terasové dosky sú certifikované a vyrábané v Európskej únii unikátnou technológiu. Táto technológia sa nazýva koextrúzia, preto ich narozdiel od ostatných kompozitných dosiek nazývame hybridné dosky. Väčšina kompozitných dosiek dostupných na trhu je vytvorená extrúziou – to znamená, že celá doska je vyrobená z rovnakého materiálu.

Vďaka koextrúzii je možné odlíšiť ingrediencie v rôznych častiach dosky. V jadre dosky nie sú potrebné drahé farbivá, kvalitné drevo ani zušľachťovače, pričom jej vrchná vrstva nepotrebuje toľko stužujúcich komponentov. Koextrúzia umožňuje použitie najlepších dostupných prísad bez zvýšenia ceny dosky a zároveň zaručuje jednotnosť dosky.

Naše kompozitné dosky sú vyrobené z rovnakého podielu plastu a dreva. Obsahujú tiež zložky, ktoré zvyšujú trvanlivosť, odolnosť a dodávajú atraktívny vzhľad. Na výrobu dosiek sa používajú špičkové polyméry – konkrétne polyvinylchlorid (PVC). Druhou dominantnou zložkou je kvalitné drevo.

Nový spôsob výroby kompozitných dosiek však rozhodne nie je ich jedinou devízou. Narozdiel od iných drevoplastových dosiek, koextrúzia napomáha aj ich celkovému vzhľadu. Naše kompozitné dosky tak vyzerajú pohľadovo takmer na nerozoznanie od skutočného dreva. Ich špeciálna povrchová úprava a dômyselný neopakujúci sa vzor dodáva dojem pravej drevenej terasy.

Výhody hybridných kompozitných dosiek

 • protišmykový, brúsený povrch;
 • dokonalá imitácia dreva;
 • nevyžadujú pravidelné ošetrovanie v podobe brúsenia a olejovania;
 • odolnosť voči nízkym teplotám;
 • nehorľavosť;
 • odolnosť voči UV žiareniu;
 • rezistencia voči hubám, plesniam a drevokazivému hmyzu;
 • odolnosť proti opotrebovaniu;
 • montáž na neviditeľný spoj;
 • rýchla montáž;
 • použité len kvalitné drevo a PVC;
 • životnosť do 25 rokov;
 • vyrobené v EÚ.
Detail novej hybridnej wpc dosky s dokonalou imitáciou dreva, wpc terasa, wpc dosky, kompozitná terasa, kompozitné terasové dosky, drevoplastová terasa

Vaša ohromujúca terasa z revolučného hybridného kompozitu

Odhaľte čo prináša budúcnosť už dnes. Zvoľte si naše WPC dosky novej generácie a my vám zabezpečíme prvotriednu montáž s garanciou kvality. Naša spoločnosť pôsobí v oblasti montáže terás už viac než 18 rokov. Náš skúsený montážny tím vám zaistí poctivú realizáciu s dôrazom na detail za použitia najmodernejších technológií a top materiálov.

Presvedčte sa sami o tom, prečo sme jednotkou na trhu. Pozrite si galériu našich realizácií terás.
Kontaktujte nás pre viac informácií a cenovú ponuku na mieru.

Páčil sa vám tento článok? Sledujte nás na Facebooku alebo na Instagrame pre ďalšie novinky a zaujímavosti zo sveta stavieb a renovácií terás.

Montáž a renovácia drevených terás, fasád a podláh z exotických drevín

Cumaru s.r.o.

Cumaru s.r.o. je jedna z prvých firiem na Slovensku, ktorá začala so spracovaním exotických drevín. Na trhu pôsobíme už viac ako 20 rokov. Mnoho rokov skúseností, najkvalitnejšie materiály a odborný prístup nás radia medzi najlepšie firmy na Slovensku pre montáž a renováciu drevených terás, fasád a podláh.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *