Vonkajší drevený obklad na dom a jeho 6 benefitov, ktoré vás prekvapia

drevené fasády, moderné drevené fasády, drevená fasáda na dome, realizácia drevenej fasády, drevený obklad na dome, montáž odvetranej fasády na dome,

Drevená fasáda má silnú reputáciu ako atraktívne a praktické riešenie obkladu domu. Drevo ako všestranný stavebný materiál poskytuje stavbe nielen pekný vizuál, ale aj výhodné benefity v podobe odolnosti a efektivity. Vonkajší drevený obklad na dom patrí k najlepším riešeniam z hľadiska moderného dizajnu s úspornými parametrami, ktoré nám pomáhajú šetriť energie.

V dnešnom článku si vysvetlíme, aké sú najlepšie benefity drevených fasád a zároveň si povieme aj o veciach,ktoré treba zvážiť pred tým, než sa pre tento typ obkladu rozhodneme pre svoju nehnuteľnosť.

vonkajší drevený obklad na dom, drevený obklad na dom, drevené obloženie domu, drevené fasády, montáž drevenej fasády, realizácia drevených obkladov na dom

Prečo si zvoliť práve drevený obklad na dom?

Drevené obklady na fasády predstavujú silný a zároveň ľahký, dobre spracovateľný materiál, ktorý prináša mnoho výhod. Kombinácia širokého výberu drevín s možnosťou vertikálnej i horizontálnej inštalácie nám umožňuje prispôsobiť dizajn a spôsob spracovania fasády akýmkoľvek potrebám a rozpočtu. Drevené fasády sa jednoducho udržiavajú, opravujú a poskytujú vynikajúce izolačné vlastnosti.

Navyše, drevo ako prírodný materiál predstavuje ekologický obnoviteľný zdroj v prípade, že pochádza z trvalo udržateľných lesov z kontrolovaného hospodárstva.

Poznáme množstvo dôvodov, pre ktoré sa oplatí zvoliť si drevenú fasádu na dom. Jeden z dôvodov je fakt, ktorý vyplýva zo samotnej podstaty tohto materiálu. Odolný materiál, ktorý fasáde poskytuje prirodzenú rezistenciu voči korózii a zároveň si vďaka svojim termoizolačným schopnostiam udržiava stálu teplotu. Tým, že sa drevené obklady príliš neprehrievajú ani neochladzujú, pomáhajú regulovať teplotu v interiéri a tak pomáhajú šetriť náklady na klimatizáciu či vykurovanie.

Výhody, prečo sa oplatí zvoliť si vonkajší drevený obklad na dom si môžeme zhrnúť v týchto bodoch:

  1. odolný, no zároveň ľahký materiál vhodný na všestranné spracovanie,
  2. široký výber drevín a ich možnosti spracovania i úkladu umožňujú prispôsobiť sa rôznym nárokom na dizajn,
  3. ekologický a obnoviteľný zdroj, ktorý je recyklovateľný a jeho výrobou sa nezvyšuje produkcia skleníkových plynov,
  4. výborné termoizolačné schopnosti pomáhajú regulovať únik energií a tak šetria náklady na vykurovanie alebo klimatizáciu,
  5. dlhá životnosť; v prípade exotických drevín, ako napríklad Ipe, môže presahovať až 80 rokov,
  6. krásny vzhľad, ktorý poskytuje stavbe štýl, útulnosť a pomáha jej zapadnúť do okolitého prostredia.
drevená fasáda na modernej bytovej novostavbe v Hamburgu.

Aké dreviny sa využívajú na drevené obklady?

Najvhodnejším materiálom pre drevené obklady na fasády domov sú atraktívne exotické dreviny. Tie majú mimoriadnu tvrdosť, hustotu i rozmerovú stabilitu a dokážu výborne odolávať aj náročným exteriérovým podmienkam, plesniam, hnilobe a hmyzu. Tieto typy drevín dokážu v podobe obkladov a pri správnej údržbe dosahovať životnosť až 80 rokov, podľa typu dreviny. Nevýhodou exotických drevín je ich vyššia cena a obmedzená dostupnosť na skladoch.

Vhodnou možnosťou pre drevené fasády sú aj thermodreviny, ktoré predstavujú výbornú alternatívu pri nižšom rozpočte. Thermodreviny sú tepelne upravené mäkké dreviny z lokálneho podnebia, ktoré majú dobrú odolnosť na použitie v exteriéri. Navyše, termizáciou získava drevina krajší, tmavší vzhľad, ktorý zvýrazní štruktúru a kresbu dosiek. Výhodou thermodreva oproti exotickým drevinám je tiež ich lepšia dostupnosť na našom trhu.

Tradičné a najlacnejšie obklady na dom predstavujú mäkké dreviny, ako napríklad impregnovaná borovica či smrek. Tieto dreviny sú však veľmi málo odolné, rýchlo zvetrávajú a opotrebovávajú sa, čo sa samozrejme okamžite prejaví aj na vzhľade dosiek. Ich životnosť je omnoho kratšia než pri akýchkoľvek iných druhov tvrdých drevín či thermo dreva. Preto sa radšej oplatí investovať do kvalitnej odolnejšej dreviny, ktorá nám bude slúžiť oveľa dlhšie a zároveň budeme mať menej starostí s jej údržbou i opravami.

Top inšpirácie pre drevené fasády

Zrealizujeme Váš drevený obklad na dom s garanciou kvality

Spoločnosť Cumaru s.r.o. sa venuje realizáciám drevených fasád a terás už viac než 19 rokov. Naša práca sa vyznačuje profesionálnym prístupom, poctivosťou a zmyslom pre detail. Naša vášeň pre drevo a bohaté skúsenosti nám umožňujú využívať najmodernejšie dostupné technológie a overené materiály na zabezpečenie dokonalého výsledku s garanciou kvality. Pridajte sa k množstvu našich spokojných klientov aj Vy.

Pozrite si galériu realizácií našich fasád.

Kontaktujte nás pre cenovú ponuku na mieru.


Viac informácií o drevených fasádach nájdete aj v našom predchádzajúcom článku:

10 dôvodov, prečo sa oplatí dať si drevený obklad na dom

Páčil sa vám tento článok? Sledujte nás na Facebooku alebo na Instagrame pre ďalšie novinky a zaujímavosti zo sveta drevených fasád, terás a iných aplikácií z dreva.

Montáž a renovácia drevených terás, fasád a podláh z exotických drevín

Cumaru s.r.o.

Cumaru s.r.o. je jedna z prvých firiem na Slovensku, ktorá začala so spracovaním exotických drevín. Na trhu pôsobíme už viac ako 20 rokov. Mnoho rokov skúseností, najkvalitnejšie materiály a odborný prístup nás radia medzi najlepšie firmy na Slovensku pre montáž a renováciu drevených terás, fasád a podláh.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *