10 dôvodov, prečo sa oplatí dať si drevený obklad na dom

drevený obklad na dom, drevena fasada, drevene oblozenie domu

Drevo ponúka staviteľom a dizajnérom jedinečnú kombináciu praktických, ekologických a estetických výhod. Už stovky rokov sa používa ako konštrukčný i okrasný materiál a ako jeden z mála materiálov nám môže pomôcť so znižovaním emisií skleníkových plynov v ovzduší. Aj preto je drevený obklad na dom top riešením pre fasády.

Použitím dreveného obkladu na fasádu domu si dokážeme zabezpečiť nielen dokonale krásny vonkajší vzhľad domu, ale toto rozhodnutie nám poskytne aj množstvo ďalších výhod.

Pozrite sa s nami na 10 dôvodov, prečo sa oplatí dať si drevený obklad na dom a nechajte sa inšpirovať našimi krásnymi realizáciami drevených fasád.

1. Drevo je pevný no zároveň ľahký materiál

Dreviny vhodné na použitie do exteriéru sú ideálnym konštrukčným i dekoratívnym materiálom, pretože sa ľahko spracovávajú, no zároveň sú stabilné a odolné voči poveternostným vplyvom. S drevom sa pracuje ľahšie ako s inými ťažkými stavebnými materiálmi.

Top inšpirácie pre drevené fasády, dreveny obklad na fasadu, drevene oblozenie domu

2. Termoizolačné a protihlukové vlastnosti

Drevo ako prírodný materiál vám zabezpečí praktickú termoizoláciu domu celoročne. Túto vlastnosť oceníte najmä v lete, pretože drevo sa neprehrieva. Narozdiel od betónu či iných materiálov nebude sálať teplo a udrží príjemnú teplotu vo vašom príbytku.

Drevený obklad na dome vám zároveň zabezpečí odhlučnenie od vonkajšieho prostredia a poskytne súkromie, pretože pomáha tlmiť zvuky vychádzajúce zvnútra domu.

3. Rýchlejšia, lacnejšia a efektívnejšia realizácia stavby domu

Použitím drevených fasádnych obkladov namiesto vonkajšej murovanej steny môžete znížiť náklady na stavbu domu. Drevený obklad na dom môže byť vopred vyrobený mimo stavby, doplnený izoláciou a odvzdušňovacou membránou, čo šetrí čas, prácu i náklady.

dreveny obklad na fasadu, drevena fasada

4. Prírodný materiál

Drevo je prírodný materiál, ktorý poskytuje teplé a príjemné spojenie s prírodou. Stavby s drevenou fasádou nenarúšajú okolité prostredie ale naopak, efektívne ho dopĺňajú a preto sú prvou voľbou pre top architektonické a dizajnové štúdiá po celom svete.

5. Atraktívny vzhľad

Pri výbere drevených obkladov si môžete vybrať zo širokej ponuky drevín s rôznymi farbami, zrnom a kresbou. Široká dostupnosť štýlov, textúr a možností povrchovej úpravy podporuje inováciu dizajnu a pripsôsobí sa akémukoľvek návrhu.

dreveny obklad na fasadu, drevena fasada

6. Recyklovateľný materiál

Drevo, ktoré nebolo chemicky ošetrené je recyklovateľný materiál, ktorý nezaťažuje životné prostredie a po skončení životnosti fasády ho môžete bezpečne recyklovať.

7. Ekologický materiál, ktorý pomáha znižovať emisie

Výroba a spracovanie dreva si vyžaduje oveľa menej energie ako akýkoľvek iný stavebný materiál. Okrem toho, rastúce stromy odstraňujú CO2 z atmosféry. Používaním dreva sa teda podporuje rozširovanie obhospodarovaných lesov, čo má za následok zvýšenie počtu stromov, ktoré pohlcujú skleníkové plyny.

drevený obklad na dom, drevena fasada domu, drevene oblozenie domu

8. Životnosť

Kvalitný drevený obklad má pri správnej a odbornej montáži životnosť niekoľko desiatok rokov. Niektoré druhy drevín, ako napríklad exotické drevo Ipe či Teak, majú životnosť v exteriéri až 75+ rokov.

Exotické drevo Ipe je dokonca také tvrdé a odolné, že sa v triede odolnosti radí medzi zbrojársku oceľ, preto je nazývane aj „železné drevo“.

9. Bezpečný materiál

Dreviny vhodné na použitie do exteriéru ako napríklad exotické drevo alebo thermodrevo nie sú ošetrované žiadnymi chemikáliami. Pri procese spracovania sa tieto dreviny neimpregnujú nebezpečnými chemikáliami, ktoré by boli škodlivé pre ľudí alebo zaťažovali životné prostredie.

Ak si zvolíte drevený obklad na fasádu, môžete byť pokojný, pretože váš dom bude obložený zdravotne nezávadným materiálom, z ktorého sa nebudú vyplavovať chemikálie ani vyžarovať rádioaktívne žiarenie.

drevený obklad na dom, dreveny obklad na fasadu, drevena fasada

10. Možnosť renovácie a obnovy vzhľadu

Drevená fasáda tak ako všetky vonkajšie materiály podlieha poveternostným vplyvom. Výsledkom je, že sa z dreva postupne vyplavuje tanín a drevené dosky blednú a sivejú. Narozdiel od iných exteriérových materiálov však drevo dokážeme renovovať a obnoviť vzhľad akoby bolo úplne nové.

Zrealizujeme vašu ohromujúcu fasádu

Spoločnosť CUMARU s.r.o. už viac ako 18 rokov poskytuje prvotriedne služby v oblasti realizácií drevených terás, fasád a podláh. Naše fasády staviame odborne, poctivo s garanciou kvality za použitia najkvalitnejších certifikovaných drevených obkladov.

Kontaktujte nás pre cenovú ponuku a my vám poskytneme profesionálne poradenstvo a pomôžeme vám vybrať si najlepšie riešenie pre vašu dokonalú fasádu.

Montáž a renovácia drevených terás, fasád a podláh z exotických drevín

Cumaru s.r.o.

Cumaru s.r.o. je jedna z prvých firiem na Slovensku, ktorá začala so spracovaním exotických drevín. Na trhu pôsobíme už viac ako 20 rokov. Mnoho rokov skúseností, najkvalitnejšie materiály a odborný prístup nás radia medzi najlepšie firmy na Slovensku pre montáž a renováciu drevených terás, fasád a podláh.

Jeden názor na “10 dôvodov, prečo sa oplatí dať si drevený obklad na dom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *