Viete ako rozoznať top montáž drevených terás? Spoznajte rozdiel

Postup montáže drevenej terasy z exotického dreva IPE, 5 tajomstiev krásnej drevenej terasy, ktorá vydrží desaťročia, montáž drevených terás, montáž terasy bez skrutiek, montáž terasy na klipy

Tak ako v mnohých iných odvetviach, aj montáž drevených terás vyžaduje špecifické zručnosti a správne technologické postupy. Úroveň a kvalita drevených terás je tak podmienená širokou škálou faktorov, od výberu materiálov a komponentov, až po schopnosti a prístup montážnikov. V dnešnom článku vám ukážeme, čo by mal zahŕňať kvalitný terasový projekt od návrhu až po montáž.

S profesionálmi nič nie je nemožné

Už pri plánovaní projektu terasy by mala montážna firma zohľadňovať konkrétne požiadavky zákazníka. Zároveň by však mala prihliadať aj na okolité prostredie či podmienky a účel terasy. Kombináciou všetkých týchto požiadaviek by mal vzniknúť individuálny návrh terasy s ohľadom na najvyššiu možnú kvalitu a dlhotrvácnosť stavby.

Drevená terasa pri dome, realizácia drevenej terasy, montáž drevenej terasy, ipe, ipe terasa, montáž terás, exotické drevo ipe, montáž drevených terás

V praxi to teda znamená, že dobrá montážna firma dokáže zrealizovať akékoľvek požiadavky a návrhy zákazníka. Nevyhýba sa náročným a kreatívnym nápadom, môže však navrhnúť a odporúčiť vhodnejšie typy konštrukcie alebo alternatívne materiály.

To, že sa bavíte so skutočným odborníkom zistíte podľa toho, že je ochotný rozprávať sa s vami o tom, ako sa veci dajú zrealizovať a prípadne aké sú alternatívy pre zlepšenie kvality a životnosti stavby.

vyvysena terasa pri dome, stavba terás, montáž terasy, drevené terasy, realizácia drevenej terasy v Bratislave, montáž drevenej terasy, typy terás
Naša realizácia terasy pri dome z prvotriednych IPE dosiek.

Na čo si dať pozor

Pred výberom montážnej spoločnosti sa uistite, že si vyberáte skúsenú firmu s dobrými referenciami. Firma s dlhoročným pôsobením a širokým portfóliom vám dokáže zabezpečiť dobrú montáž terasy z overených materiálov za dostupnú cenu. Spozornieť by ste však mali pri podozrivo lacných cenových ponukách, ktoré môžete dostať od menej skúsených alebo neserióznych firiem.

Tejto téme sme sa venovali už v predchádzajúcich článkoch, v skratke však uvedieme, že vám odporúčame zamyslieť sa, prečo vám niekto ponúkol podozrivo lacnú ponuku oproti ostatným firmám. Za neadekvátne nízkymi cenami sa totiž často skrýva neodborná montáž alebo použitie kazivých a druhotriednych materiálov s nízkou životnosťou.

realizácia drevenej terasy, ipe terasa, ipe, ipe drevo, drevená terasa, montáž drevenej terasy na mieru, exotické drevo na terase, ipe terasové dosky
Aj táto terasa z pôvabných a mimoriadne odolných Ipe dosiek pochádza z našej dielne.

So zámerom čo najviac ušetriť si tak niektorí majitelia volia najlacnejšiu cenovú ponuku. Vstupné náklady na realizáciu terasy môžu byť nízke, no stavba je postavená zle alebo z nekvalitných materiálov, čo vyústi v krátku funkčnosť a životnosť. Terasa sa po pár rokoch od montáže rozpadáva a majiteľ musí vynaložiť ďalšie finančné prostriedky na demontáž a novú montáž terasy.

Investícia do drahšej no kvalitnej terasy od serióznej firmy nám teda z dlhodobého hľadiska peniaze paradoxne ušetrí. Preto nie je jedno koho si vyberiete pre montáž drevených terás.

terasa z exotického dreva, drevená terasa, exotické dreviny na terasu, ipe, ioe drevo, ipe terasa, ipe drevo okolo bazéna, ipe terasa pri bazéne, montáž terasy z exotickej dreviny, montáž terasy
Ani odvážnym nápadom nedávame stopku. Zrealizujeme akýkoľvek terasový projekt podľa požiadaviek klienta. Na obrázku vidíte našu realizáciu terasy pri bazéne po predchádzajúcej demontáži nekvalitne odvedenej a zničenej terasy postavenej inou firmou.

Montáž drevených terás s garanciou kvality? Stavte na istotu s CUMARU s.r.o.

Naša spoločnosť pôsobí v oblasti realizácií terás už viac ako 19 rokov. Náš odborný prístup, bohaté skúsenosti a nekompromisnosť pri výbere tých najlepších materiálov i komponentov nás radí medzi najlepšie montážne firmy na Slovensku.

Pridajte sa aj vy k najspokojnejším majiteľom terás na SlovenskuZavolajte nám, alebo nám napíšte a my vám pripravíme cenovú ponuku na mieru zadarmo.

Pozrite sa na naše realizácie drevených terás.


Páčil sa vám tento článok? Sledujte nás na Facebooku alebo na Instagrame pre ďalšie novinky a zaujímavosti zo sveta realizácií drevených terás, fasád a iných drevených projektov.

Montáž a renovácia drevených terás, fasád a podláh z exotických drevín

Cumaru s.r.o.

Cumaru s.r.o. je jedna z prvých firiem na Slovensku, ktorá začala so spracovaním exotických drevín. Na trhu pôsobíme už viac ako 20 rokov. Mnoho rokov skúseností, najkvalitnejšie materiály a odborný prístup nás radia medzi najlepšie firmy na Slovensku pre montáž a renováciu drevených terás, fasád a podláh.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *