Drevoplastové terasy novej generácie na Slovensku exkluzívne v našej ponuke

Detail novej hybridnej wpc dosky s dokonalou imitáciou dreva

Drevoplastové terasy nie sú ničím novým a na Slovensku patria medzi obľúbenú voľbu v exteriérových terasách. Prvýkrát na Slovensko však prichádza nová generácia kompozitu nazývaného hybridné WPC. Tento hybridný kompozit sa vyrába unikátnou vylepšenou technológiou a oproti staršiemu drevoplastu má omnoho viac výhod a menej nedostatkov.

V dnešnom článku sa dozviete, čím sa líši nová generácia WPC od klasických kompozitných dosiek a aké sú ich jedinečné benefity.

kompozitné terasy, Hybridné kompozitné dosky, wpc dosky novej generácie, wpc terasa, kvalitné kompozitné terasové dosky

Extrúzia versus Koextrúzia

Tradične sa kompozitné, teda drevoplastové dosky vyrábajú metódou nazývanou extrúzia. Hmota pozostávajúca z plastu a drevených pilín, či dreveného odpadu sa za pomoci vysokého tlaku vytlačí do požadovaného tvaru dosky. Nevýhodou tohto spôsobu výroby je fakt, že je doska vyrobená z jednotnej hmoty. To znamená, že povrch dosky má rovnaké zloženie ako jadro dosky, aj keď tam niektoré zložky nie sú potrebné.

Extrúzia je teda rokmi overená metóda výroby, ktorá však nie je efektívna, pretože zbytočne plýtva materiálmi tam, kde to nie je potrebné. Tento problém vyriešila vylepšená metóda výroby WPC dosiek, ktorá sa volá koextrúzia. Koextrúzia umožňuje vytláčanie niekoľkých vrstiev naraz. Každá vrstva pri tom môže mať odlišné zloženie. Výsledkom toho je efektívna výroba, ktorá prispôsobila zloženie ingrediencií kompozitu podľa jej aktuálnych potrieb bez navýšenia ceny.

Hybridné WPC tak už v jadre neobsahuje zbytočné, no veľmi nákladné prísady, ako napríklad drahé farbivá. Naopak, na povrchu dosky sa sústreďujú už len ingrediencie, ktoré zabezpečujú vyššiu odolnosť a krásny vzhľad. Špeciálna edícia dosiek Forest v našej ponuke dokonca neobsahuje žiadne drevené vlákna na povrchu dosky. Tento mimoriadne inovatívny krok vo výrobe zabezpečil nevídanú stálofarebnosť a ešte vyššiu odolnosť voči poškriabaniu, vode a vlhkosti.

drevoplastové terasy, drevoplast, kompozitné terasové dosky, hybridný kompozit, WPC dosky, imitácia dreva

Prirodzený vzhľad ktorý dokonale imituje drevo

Nová technológia výroby umožnila vylepšiť nielen funkčné, ale aj vizuálne vlastnosti WPC dosiek. Hybridné drevoplastové terasy sa teraz približujú vzhľadu dreva viac ako kedykoľvek pred tým. Každá doska má jedinečnú farbu, takže nikdy nedochádza k opakovaniu vzorov. Povrch dosky je opracovaný drobnými výrezmi, ktoré imitujú prirodzenú štruktúru dreva a zabezpečujú protišmykový povrch.

WPC dosky sú použiteľné z oboch strán, takže si môžete zvoliť vrúbkovaný alebo hladký profil. V ponuke máme 5 trendových odtieňov od modernej tmavohnedej massaranduby, až po štýlovú sivú patina oak.

Výhody hybridných kompozitných dosiek

 • prirodzený vzhľad imitujúci drevo;
 • atraktívne farebné prevedenia na výber;
 • bezúdržbové – nevyžadujú pravidelnú renováciu v podobe brúsenia a olejovania ako drevo;
 • výnimočná stálofarebnosť;
 • rezistencia voči hubám, plesniam a drevokaznému hmyzu;
 • vyššia odolnosť proti opotrebovaniu a poškriabaniu;
 • rýchla montáž;
 • protišmykový povrch;
 • použité len kvalitné ingrediencie – drevo a PVC;
 • životnosť 25 rokov;
 • vyrobené v EÚ.
kompozitné terasy, drevoplastové terasy, wpc dosky, wpc terasa, wpc terasy, drevoplastová terasa, drevoplastové dosky

Pre viac informácií o nových hybridných WPC doskách si tiež môžete prečítať aj naše ďalšie články:

Ohromujúce drevoplastové terasy s garanciou kvality od Cumaru s.r.o.

Naša spoločnosť sa venuje montáži terás už viac než 18 rokov. Stovky spokojných majiteľov terás sú dôkazom našej práce, ktorá vyniká odbornosťou a poctivým prístupom s dôrazom na detail. Vašu terasu zrealizujeme so zárukou najvyššej kvality za použitia top materiálov. Pridajte sa aj vy k početnej základni našich klientov a zabezpečte si tak ohromujúco krásnu terasu s dlhou životnosťou.

Kontaktujte nás pre cenovú ponuku na mieru zadarmo.


Páčil sa vám tento článok? Sledujte nás na Facebooku alebo na Instagrame pre ďalšie novinky a zaujímavosti zo sveta stavieb a renovácií terás.

Montáž a renovácia drevených terás, fasád a podláh z exotických drevín

Cumaru s.r.o.

Cumaru s.r.o. je jedna z prvých firiem na Slovensku, ktorá začala so spracovaním exotických drevín. Na trhu pôsobíme už viac ako 20 rokov. Mnoho rokov skúseností, najkvalitnejšie materiály a odborný prístup nás radia medzi najlepšie firmy na Slovensku pre montáž a renováciu drevených terás, fasád a podláh.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *