Spoznajte hybridné WPC terasové dosky s inovatívnou technológiou výroby

Nové hybridné WPC terasové dosky sú vyrábané unikátnou technológiou, ktorá zaručuje vylepšené vlastnosti dosiek. Spojenie krásy prírodného dreva s odolnosťou a trvanlivosťou kvalitného PVC zaručuje ešte odolnejšie terasy, ktoré sú bezúdržbové a odolné voči UV žiareniu. Vy si tak môžete užívať svoju terasu plnohodnotne až 25 rokov bez nutnosti pravidelnej renovácie.

Zistite, čím je výnimočná nová generácia kompozitných dosiek a pozrite sa s nami na výhody terasy z tohto materiálu.

Štandardné kompozitné dosky versus hybridné kompozitné dosky

WPC dosky prvej generácie sa štandarne vyrábajú extrúziou, kedy sa zmes plastu, dreva a rôznych aditív vytlačí do požadovaného tvaru dosky. Pri extrúzii tak máme rovnaké zloženie ingrediencií vo všetkých častiach dosky. Hybridné WPC terasové dosky sa však vyrábajú modernejšiou technológiou nazývanou koextrúzia.  

Koextrúzia umožňuje vytláčať niekoľko vrstiev naraz a umožňuje tak aplikovať lepšie rozloženie ingrediencií v rôznych častiach dosky. V jadre dosky nie sú potrebné drahé farbivá, kvalitné drevo ani zušľachťovače, pričom jej vrchná vrstva nepotrebuje toľko stužujúcich komponentov. Technológia koextrúzie teda umožňuje vyrábať dosky, do ktorých jadra nepridávame zbytočné, no veľmi nákladné prísady.

Táto inovatívna technológia tak prichádza s riešením ako predávať omnoho vyššiu kvalitu dosiek bez zvýšenia ceny produktu. Navyše, naše kompozitné dosky sa vyrábajú len zo špičkového polyméru PVC a kvalitného dreva. Narozdiel od konkurencie nepoužívame žiadne lacné plasty s kratšou životnosťou náchylné na poškriabanie. Jedná sa napríklad o polypropylén (PP) alebo polyetylén s vysokou hustotou (HDPE).

Hybridné WPC terasové dosky s revolučnou kvalitou povrchovej úpravy

Kompozitné terasové dosky v našej ponuke z edície Forest sa vyznačujú výnimočnou imitáciou exotických drevín. Ich povrchová úprava je jedinečná v tom, že sme úplne upustili od pridávania drevených vlákien do vonkajšej vrstvy dosky. To nám umožnilo dosiahnuť nevídanú stálofarebnosť a ešte vyššiu odolnosť proti vlhkosti a vode. Práve vďaka originálnej zmesi použitej na povrchu dosiek edície Forest sú terasové dosky menej náchylné na škvrny a škrabance.

Naše WPC dosky sú odolné voči nízkym teplotám a UV žiareniu. Neobrastú machom, nenapadnú ich huby ani škodcovia. Povrch dosky so špeciálnym vyrezávaním imitujúcim kresbu a štruktúru dreva zabezpečuje protišmykový bezpečný povrch, ktorý je odolný voči oderu.

Dosky sa vyrábajú tak, že ich možno použiť z oboch strán. Môžete si vybrať, či chcete mať terasu s hladkým alebo vrúbkovaným profilom. V rámci údržby nevyžadujú komplikovanú starostlivosť. Stačí ich teda len umyť vodou a jemným čistiacim prostriedkom. V prípade väčšieho znečistenia odporúčame použiť vysokotlakový čistič.

Paleta odtieňov kompozitných dosiek

Výhody hybridných kompozitných dosiek

 • protišmykový povrch;
 • dokonalá imitácia dreva;
 • atraktívne farebné prevedenia na výber;
 • nevyžadujú pravidelnú renováciu v podobe brúsenia a olejovania ako drevo;
 • odolnosť voči požiaru;
 • odolnosť voči UV žiareniu;
 • rezistencia voči hubám, plesniam a drevokazivému hmyzu;
 • odolnosť proti opotrebovaniu;
 • rýchla montáž;
 • použité len kvalitné ingrediencie – drevo a PVC;
 • životnosť 25 rokov;
 • vyrobené v EÚ.

Pre viac informácií o nových hybridných WPC doskách si tiež môžete prečítať aj naše ďalšie články:

Detail novej hybridnej wpc dosky s dokonalou imitáciou dreva

Vaša moderná bezúdržbová terasa z wpc dosiek novej generácie

Zabezpečíme vám profesionálnu montáž terasy z hybridných kompozitných dosiek s garanciou kvality. Naša spoločnasť sa už dve desaťročia zaoberá realizáciami terás. S nami máte zaručenú poctivú a prvotriednu montáž prispôsobenú vašim individuálnym požiadavkám. To všetko s dôrazom na detail za použitia najkvalitnejších materiálov a moderných technologických postupov.

Pozrite sa na galériu našich realizácií tu.

Kontaktujte nás pre cenovú ponuku na mieru.


Páčil sa vám tento článok? Sledujte nás na Facebooku alebo na Instagrame pre ďalšie novinky a zaujímavosti zo sveta spracovania dreva na terasy, podlahy, či fasády.

Montáž a renovácia drevených terás, fasád a podláh z exotických drevín

Cumaru s.r.o.

Cumaru s.r.o. je jedna z prvých firiem na Slovensku, ktorá začala so spracovaním exotických drevín. Na trhu pôsobíme už viac ako 20 rokov. Mnoho rokov skúseností, najkvalitnejšie materiály a odborný prístup nás radia medzi najlepšie firmy na Slovensku pre montáž a renováciu drevených terás, fasád a podláh.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *