Najlepšie inšpirácie pre drevené podlahy

Drevo je nepochybne najlepším materiálom na podlahy do interiéru už celé storočia. Nemusíte byť len milovníkom dreva aby ste ocenili jeho vysoké vizuálne aj praktické vlastnosti.

Vďaka svojej prirodzenej kráse, vôni, odolnosti aj skvelým termoizolačným a protihlukovým vlastnostiam, je drevená podlaha najvyhľadávanejším materiálom pre mnohých svetových dizajnérov.

V minulom článku 10 dôvodov prečo si vybrať podlahu z dreva sme uviedli, prečo sa drevené materiály tešia obrovskej popularite v tých najlepších a najmodernejších projektoch ako aj prečo dominujú v nárokoch na bezpečnosť, čistotu či údržbu.

V tomto článku sa s nami pozrite na naše rôzne inšpirácie a zistite ako rozmanité drevené podlahy dokážu ovplyvniť charakter miestnosti.

drevené podlahy inšpirácie

Dub patrí medzi najobľúbenejšie podlahové dreviny do interiéru.

Má výrazné zrno a krásne kresby, vďaka čomu vyniká v akomkoľvek type interiéru. Na obrázku vyššie môžete vidieť dubové parkety, ktoré sa skvele hodia do interiéru s rustikálnymi prvkami.

Dubové masívne podlahy skvele ladia aj s moderným minimalistickým štýlom.

drevené podlahy inšpirácie

Pre odvážny interiér s výrazným charakterom si môžete zvoliť dubový masív v tmavej farbe.

Drevené alebo vinylové podlahy

Veľké priestory s dostatočným osvetlením a vysokým stropom sú vhodným kandidátom pre extravagantnú dubovú podlahu s charizmou ako vidíme na obrázku vyššie.

drevené podlahy inšpirácie

Jemnejšie dubové podlahy s menej výraznou kresbou sú vhodné prakticky do akéhokoľvek interiéru a dajú sa dobre kombinovať s rôznym druhom nábytku.

Drevená podlaha z exotického Merbau prináša so svojimi teplými hnedočervenými tónmi útulnosť a luxus v jednom. Keďže sa jedná o exotickú drevinu s mimoriadnou odolnosťou a tvrdosťou, je vhodná do akýchkoľvek priestorov vrátané kúpeľní.

drevené podlahy inšpirácie, Teak podlaha

Pre extravagantnú podlahu, ktorá sa vymyká tradičnému vzhľadu si môžete zvoliť exotický Teak. Podlaha z Teaku je veľmi odolná voči vlhkosti, preto je vhodná do kúpeľní, sáun ale aj verejných priestorov.

Ak sa stále rozhodujete, či je pre vás drevená podlaha vhodná voľba, prečítajte si náš článok kde porovnávame dve najlepšie podlahové materiály, drevo a vinyl.

O ohromujúcej podlahe už nemusíte len snívať

Spoločnosť CUMARU s.r.o. Vám ponúka odbornú a kvalitnú montáž drevených podláh so širokým výberom podlahových parkiet.

Ako jedna z mála spoločností na Slovensku využívame špeciálnu technikupomocou ktorej vieme presne zmerať podmienky interiéru, a poradiť vám tak najvhodnejší spôsob podkladu a výber materiálu.

V kombinácii s našimi mnohoročnými skúsenosťami v tejto oblasti Vám tak vieme zabezpečiť výnimočnú drevenú podlahu najvyššej kvality a dlhotrvácnosti. Kontaktujte nás pre cenovú ponuku zadarmo.

Páčili sa vám naše inšpirácie pre drevené podlahy? Sledujte nás na Facebooku alebo na Instagrame pre ďalšie novinky a zaujímavosti zo sveta spracovania dreva na terasy, podlahy, či fasády.

Montáž a renovácia drevených terás, fasád a podláh z exotických drevín

Cumaru s.r.o.

Cumaru s.r.o. je jedna z prvých firiem na Slovensku, ktorá začala so spracovaním exotických drevín. Na trhu pôsobíme už viac ako 20 rokov. Mnoho rokov skúseností, najkvalitnejšie materiály a odborný prístup nás radia medzi najlepšie firmy na Slovensku pre montáž a renováciu drevených terás, fasád a podláh.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *