Realizácia balkónovej terasy – prekrásne Ipe dosky

ipe dosky, ipe drevo, ipe terasa, ipe, balkón, balkónová terasa, drevená terasa na balkóne

Ak sa spýtate ľudí čo ich priťahuje na dreve, povedia vám že sú to dojmy, ktoré v nich vyvoláva. Teplo, harmónia, spojenie s prírodou. Niet preto divu, že v dnešnom uponáhľanom svete, kde väčšina ľudí prežíva každodenný mestský ruch a more povinností, túžime po relaxe a ukľudnení. Podvedome hľadáme prostredie a obklopujeme sa materiálmi, ktoré nám pomáhajú navodiť pocit pokoja a pomôcť zrelaxovať sa.

Drevo je prírodný materiál, ktorý nepochybne patrí medzi povrchy navodzujúce práve tieto vyhľadávané stimuly. Aj preto každým rokom vidíme vzrastajúci trend montáže drevených terás, fasád a iných drevených obkladov. Popularita drevených terás sa neobmedzuje len na rodinné domy so záhradou. Práve naopak, stále viac majiteľov bytov a apartmánov túžia spríjemniť si prostredie na svojej terase či balkóne drevenými obkladmi.

Príkladom je jedna z našich realizácií balkónovej terasy v Bratislave. Pri tomto projekte boli použité prémiové exotické Ipe dosky. Drevina Ipe pochádzajúca z brazílskych pralesov patrí momentálne medzi najvyhľadávanejšie terasové materiály. Až 8 z 10 našich zákazníkov si zvolí práve Ipe dosky, pre ich výnimočné estetické aj kvalitatívne vlastnosti.

najvhodnejšia doba na stavbu terasy, stavba terasy, stavba drevenej terasy, balkonova terasa, exoticke drevo ipe, ipe terasa, realizacia terasy, ipe dosky

Terasové dosky Ipe – železné drevo s pôvabným vzhľadom

O drevine Ipe sa zvykne hovoriť ako o železnom dreve a nie je to vôbec preháňanie. Ipe je najtvrdšia drevina, ktorá sa spracováva na drevené obklady. V triede odolnosti patrí medzi materiály ako je zbrojárska oceľ a betón, zaradzuje sa do kategórie nehorľavých materiálov, teda do požiarnej odolnosti triedy A. Vysoká tvrdosť a hustota dreva ho tiež prirodzene chráni pred akýmikoľvek poveternostnými podmienkami, plesňami, hnilobou, či drevokazivým hmyzom.

Ipe vám ustojí v exteriéri čokoľvek. Mrazy, dážď, vietor, slnko a horúčavy. Jeho dobrá rozmerová stabilita a schopnosť odolávať nadmernej vlhkosti ho robí ideálnym materiálom okolo bazénov, jazierok, do vlhkých interiérov, ako sú sauny i kúpeľne, ale aj na komerčné terasy s veľkou záťažou a premávkou. So správnou starostlivosťou vám terasa z Ipe môže vydržať až 80 rokov.

V živote bývajú veci často v nerovnováhe a prednosti určitého materiálu mu zas môžu uberať v niečom inom. V prípade Ipe to však neplatí. Je až neuveriteľné, že táto drevina má okrem prvotriednych funkčných vlastností aj nádherný vzhľad. Podmanivá a elegantná kresba v kombinácii s paletou svetlohnedých a tmavohnedých odtieňov vytvárajú po úklade pútavú pastvu pre oči.

Aj vy môžete mať Ipe

Ak túžite po očarujúcej terase z exotického Ipe, dbajte na správny výber montážnej firmy a dodávateľa dreviny. Na trhu je množstvo ponúk, ale len CUMARU s.r.o. vám ponúka realizáciu Ipe terasy s garanciou kvality a prvotriednej akosti terasových dosiek.

Naše terasy sú vždy prevdené odborne skúsenými montážnikmi za použitia najnovších technológií a top materiálov. Sme prvou firmou na Slovensku, ktorá začala so spracovaním exotických drevín, preto vám vieme poskytnúť naše viac ako 18-ročné skúsenosti a splniť aj tie najnáročnejšie očakávania na mieru.

ipe dosky, ipe drevo, ipe terasa, ipe, balkón, balkónová terasa, drevená terasa na balkóne

Pozrite si galériu našich realizácii tu.

Kontaktujte nás pre cenovú ponuku a my vám vytvoríme návrh na mieru prispôsobený vašim požiadavkám a individuálnym potrebám.

Páčil sa vám tento článok? Sledujte nás na Facebooku alebo na Instagrame pre ďalšie novinky a zaujímavosti zo sveta spracovania dreva na terasy, podlahy, či fasády.

Montáž a renovácia drevených terás, fasád a podláh z exotických drevín

Cumaru s.r.o.

Cumaru s.r.o. je jedna z prvých firiem na Slovensku, ktorá začala so spracovaním exotických drevín. Na trhu pôsobíme už viac ako 20 rokov. Mnoho rokov skúseností, najkvalitnejšie materiály a odborný prístup nás radia medzi najlepšie firmy na Slovensku pre montáž a renováciu drevených terás, fasád a podláh.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *