Čo dať okolo bazéna? 7 dôvodov pre drevo

Čo dať okolo bazéna, drevo okolo bazena, kryta terasa okolo bazena, drevena terasa okolo bazena s virivkou, bazen s virivkou, drevené obloženie vírivky

Ak ste si postavili bazén na záhrade a uvažujete čo dať okolo bazéna, máme pre vás jednoznačné odporúčanie. Spevnená plocha okolo bazéna je ako stvorené miesto pre drevo.

V tomto článku si povieme, prečo je práve drevo okolo bazéna najvhodnejším materiálom a aké sú jeho výnimočne prednosti. Zároveň vám ukážeme nádherné inšpirácie z našich vlastných realizácií.

1. Drevo je prírodný materiál príjemný na dotyk

Drevené terasové dosky poskytnú príjemný pocit na dotyk bosých nôh a znásobia zážitok z kúpania v bazéne. Prirodzený materiál poskytne bezpečnú plochu pre trávenie voľného času bez chemikálií a telu neprirodzených materiálov.

co dat okolo bazena, drevo okolo bazena, kryta terasa s bazenom a virivkou, Ipe drevo, ipe terasa okolo bazena

2. Drevo je protišmykové

Jednou z najdôležitejších vlastností dreva je jeho protišmykovosť. Narozdiel od iných materiálov, drevené terasové dosky vám poskytnú ochranu pred úrazom. Najviac nehôd sa totiž nestáva v samotnom bazéne, ale okolo bazéna a to najmä kvôli šmykľavým povrchom. S drevom si môžete byť istý, že keď vyjdete z bazéna, mokrá pokožka pri kontakte s terasou nebude šmykľavá.

co dat okolo bazena, drevo okolo bazena, Ipe drevo, ipe terasa okolo bazena

3. Drevo vás nepopáli

Ďalšou praktickou vlastnosťou dreva je jeho termoizolačná vlastnosť. Drevená terasa si udržuje stálu teplotu a v horúcich letných dňoch sa na slnku neprehrieva. Nezadržiava teplo a následne po západe slnka nesála teplo ako je tomu v prípade iných materiálov, napríklad WPC či betón.

Top inšpirácie pre drevené terasy v roku 2021, exotické drevo ipe okolo bazéna, ipe terasa okolo bazena

4. Drevo má prémiový vzhľad

Drevené terasové dosky pridajú na vizuálnej hodnote každého bazéna a dodajú mu teplejší a prívetivejší charakter. Ak sa pozrieme na luxusné dizajnové architektonické návrhy domov a sídiel, na záhrade vždy dominuje drevená terasa.

Drevo má totiž veľa praktických výhod a zároveň má nenahraditeľný vzhľad. Okrem toho, široká škála rôznych druhov dreva posktuje na výber terasové dosky s rôznymi odtieňmi i zrnitosťou. Každý si tak môže nájsť to správne drevo podľa svojich požiadaviek.

co dat okolo bazena, drevo okolo bazena, kryta terasa s bazenom, Ipe drevo, ipe terasa okolo bazena

5. Drevo je odolné a stabilné

Keďže na materiál v okolí bazénu je vyvíjaná väčšia záťaž v podobe vlhkosti a bezénovej chémie, nie všetky druhy drevín sú vhodné na použitie. Najvhodnejšou a najlepšou voľbou sú tvrdé exotické dreviny najmä Teak, alebo Ipe.

Tieto exotické dreviny sú prirodzene tvrdé, odolné a stabilné materiály. Sú mrazuvzdorné a odolávajú plesni i drevokazivému hmyzu. Preto sú vhodné na použitie do exteriéru celoročne.

Vďaka týmto mimoriadnym vlastnostiam sa používajú už desiatky rokov na konštrukčné práce, stavbu lodí, obloženia, móla, chodníky a podobne.

Exotická drevina Ipe sa dokonca v triede odolnosti radí medzi zbrojársku oceľ či betón. Mnohé exotické dreviny sú protipožiarne materiály, čo znamená, že vám nezhoria a v prípade požiaru nešíria oheň.

co dat okolo bazena, drevo okolo bazena, kryta terasa s bazenom, Ipe drevo, ipe terasa okolo bazena, kryta terasa okolo bazena

6. Exotické drevo má dlhú životnosť

Ak si vyberiete exotické drevo okolo bazéna, jeho životnosť bude oveľa vyššia ako v prípade iných materiálov, ako je WPC či dokonca betón.

Terasové dosky z drevín ako sú Ipe či Teak dokážu pri správnej starostlivosti vydržať až 75+ rokov. Ostatné dreviny ako sú Massaranduba, Merbau alebo Cumaru vydržia v takomto namáhanom prostredí minimálne 30 rokov a viac.

Záhradná terasa z tvrdého Ipe dreva s bazénom.

7. Drevo je ekologické

Drevo je obnoviteľný stavebný materiál a jeho kúpou podporujete rozširovanie trvalo udržateľného obhospodarovania lesov. Pestovaním stromov pomáhame znižovať CO2 v atmosfére, pretože stromy pohlcujú uhlíkové emisie a zároveň produkujú kyslík.

Navyše, spracovaním dreva sa neprodukuje také veľké množstvo CO2 ako je tomu v prípade iných materiálov, ako je napríklad betón.

Drevené terasové dosky sú recyklovateľný materiál a po skončení ich životnosti ich môžete bezpečne recyklovať. Nevytvárajú tak nežiaduci odpad.

Zrealizujeme vašu ohromujúcu terasu okolo bazéna

Spoločnosť CUMARU s.r.o. už viac ako 18 rokov vedie na slovenskom trhu v oblasti realizácií terás. Naše bohaté skúsenosti, odborná i poctivá práca spolu s vášňou k drevu, vám zaručujú garanciu kvality. Ponúkame certifikované terasové dosky za férovú cenu spolu s profesionálnou montážou. Kontaktujte nás pre cenovú ponuku zadarmo!

Zaujal vás náš článok Čo dať okolo bazéna – 7 dôvodov pre drevo? Sledujte nás na Facebooku alebo na Instagrame pre ďalšie novinky a zaujímavosti zo sveta spracovania dreva na terasy, fasády a podlahy.

Montáž a renovácia drevených terás, fasád a podláh z exotických drevín

Cumaru s.r.o.

Cumaru s.r.o. je jedna z prvých firiem na Slovensku, ktorá začala so spracovaním exotických drevín. Na trhu pôsobíme už viac ako 20 rokov. Mnoho rokov skúseností, najkvalitnejšie materiály a odborný prístup nás radia medzi najlepšie firmy na Slovensku pre montáž a renováciu drevených terás, fasád a podláh.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *