Top inšpirácie na drevené stavby v záhrade

drevená pergola z bsh hranolov a lexanom, garapa, drevená terasa garapa, garapa terasa, exotické drevo garapa, terasové dosky garapa, krytá terasa, terasa s prístreškom, terasa s pergolou,

Drevo je krásny prírodný materiál s úžasne všestranným použitím v interiéri aj v exteriéri. Vďaka svojim mnohým praktickým vlastnostiam i širokému spektru vizuálneho prevedenia dokáže ladiť k mnohým štýlom. V exteriérovom dizajne si drevo nachádza svoje tradičné uplatnenie.

V posledných rokoch sa stáva horúcim trendom i v modernej architektúre a začína byť stále viac vyhľadávané pre svoje ekologické, funkčné aj vizuálne parametre. Poďte sa s nami pozrieť na zaujímavé nápady na drevené stavby v záhrade a inšpirujte sa pre svoj vonkajší priestor.

Drevená sauna

drevená sauna, drevené sauny, renovácia sauny, drevené stavby, drevené stavby v záhrade,

Drevené sauny sú čoraz populárnejším doplnkom v exteriéri aj na Slovensku. Obľube sa tešia najmä v kombinácii so záhradným bazénom vďaka svojim známym benefitom pre zdravie. Aj vy sa môžete zrelaxovať a posilniť svoje zdravie vo vlastnej súkromnej saune postavenej na mieru vašim požiadavkám a nárokom.

Drevená pergola

drevená pergola, ipe terasa, ipe montované na deck wise spony, kryta terasa, terasa s pristreskom, exoticka terasa, drevené stavby,

Drevená pergola vás ochráni pred slnečnými lúčmi a poskytne príjemný chládok aj úkryt pred nepriaznivým počasím. Vďaka tomu si môžete svoju terasu užívať viac mesiacov v roku a nemusíte sa obmedzovať napríklad keď vonku prší. Okrem toho, drevená pergola poskytuje čiastočnú ochranu aj vašej drevenej terase. Chráni ju pred priamymi slnečnými lúčmi či zrážkami a predlžuje tak jej pekný vzhľad i životnosť.

Drevené obklady na vírivke

Realizácia krytej terasy s bazénom a vírivkou

V našej realizácii drevenej terasy okolo bazéna bolo súčasťou montáže aj štýlové obloženie vírivky. Drevené obklady na vírivke z exotického a krásneho dreva Ipe príjemne ladia s drevenou terasou. Pomáhajú vírivke zapadnúť do konceptu stavby. Ak chcete svojej vírivke dodať luxusný nádych a povýšiť jej vzhľad tak, aby perfektne zapadla k vašim iným dreveným exteriérovým prvkom, dajte si ju obložiť kvalitnou exotickou drevinou.

Drevené mólo

O tom, že drevené obklady sú najlepším riešením k vode sme už písali niekoľkokrát. Či už sa jedná o záhradné jazierko, bazén alebo dokonca bio bazén, prevyšujúci priestor nad vodou poskytuje pridanú hodnotu v podobe extra priestoru na sedenie či státie. Môžete si tak naplno vychutnať tieto exteriérové vymoženosti a viac precítiť zážitok z nich.

Drevená brána

drevena brana, realizacia obkladu vstupnej brany, drevene oblozenie brany, vstupna brana do dvora, thermodrevo, sibirsky smrekovec, drevené stavby,

Drevo je neskutočne versatilný materiál, ktorý sa hodí k množstvu iných stavebných materiálov. Aj preto ho môžeme často vidieť v podobe fasád, oplotení a rôznych iných obložení v kombinácii s murivom či omietkou.
Ak chcete mať naozaj honosný vstup do dvora, môžete si dať vyrobiť aj takúto krásnu drevenú bránu na mieru, ktorú sme vyrobili z odolného termicky upraveného sibírskeho smrekovca.

Záhradná kuchyňa

Efektívna kombinácia horizontálneho a vertikálneho úkladu, thermo borovica.

Skvelý spôsob ako si naplno užívať pekné počasie a čas so svojimi blízkymi je presunúť kuchyňu von. Záhradná kuchyňa vám poskytne možnosť grilovať, variť a servírvať jedlo priamo v centre diania, takže sa už nemusíte bať, že niečo zmeškáte. Navyše, ak je kuchyňa postavená s praktickým dreveným obložením, môžete predĺžiť jej dobu používania na dlhší čas a využívať ju aj v prípade menej priaznivého počasia.

Drevené oplotenie terasy

drevené stavby, drevená terasa, drevené obklady, montáž drevených obkladov, drevený paraván

Ak si chcete dopriať viac súkromia pred zvedavými susedmi, alebo si len chcete zakryť výhľad, môžete si k terase zvoliť drevené oplotenie. Drevené oplotenie z jednej alebo z viacerých strán vám poskytne okrem väčšieho pocitu súkromia aj čiastočné odhlučnenie a zútulní priestor na vašej terase.

Drevené stavby na mieru s garanciou kvality

Spoločnosť CUMARU s.r.o. vám už viac ako 18 rokov poskytuje realizáciu drevených stavieb na mieru. Dokážeme zrealizovať akékoľvek požiadavky klienta. Naša práca sa vyznačuje vysokou odbornosťou, poctivosťou a používaním najlepších materiálov na trhu. S nami máte garanciu kvality a záruky dlhotrvácnosti.

Kontaktujte nás pre cenovú ponuku a my vám vytvoríme návrh na mieru prispôsobený vašim požiadavkám a individuálnym potrebám.

Páčil sa vám tento článok? Sledujte nás na Facebooku alebo na Instagrame pre ďalšie novinky a zaujímavosti zo sveta spracovania dreva na terasy, podlahy, fasády a iné drevené stavby.

Montáž a renovácia drevených terás, fasád a podláh z exotických drevín

Cumaru s.r.o.

Cumaru s.r.o. je jedna z prvých firiem na Slovensku, ktorá začala so spracovaním exotických drevín. Na trhu pôsobíme už viac ako 20 rokov. Mnoho rokov skúseností, najkvalitnejšie materiály a odborný prístup nás radia medzi najlepšie firmy na Slovensku pre montáž a renováciu drevených terás, fasád a podláh.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *